Состав редакции

/images/redaktors/gupinaav.jpeg

Жупина Анатолий Владимирович

Главный редактор.

e-mail:   newday@ukr.net

Тел.: (0552) 45-43-60, 33-44-00, 45-43-59.

images/redaktors/gupinalm.jpeg

Жупина Людмила Михайловна

Первый заместитель

главного редактора.

Тел. (0552) 45-49-24.

 

/images/redaktors/yaitskiyam.jpg

Яицкий Анатолий Николаевич

Заместитель главного

редактора.

Тел. (0552) 45-46-21.

Весь состав редакции...
ПРЕСС-КЛУБ "НОВЫЙ ДЕНЬ"                                                 ГОСТИ ПРЕСС-КЛУБА

Если вопросы, которые вас волнуют, стоят того, чтобы сформировать общественное мнение или получить широкий резонанс, обращайтесь в независимый  пресс-клуб «Новый день», который объединяет несколько десятков средств массовой информации не только Херсонщины, а и представителей общенациональных СМИ в нашем регионе…


Июля 2017

Среда 26 Июля 2017

На варті майнових прав держави
26.07.2017 08:27 Новости / Общество

25 років тому на Херсонщині з’явилась нова авторитетна організація — Регіональне відділення Фонду державного майна України по Херсонській області.

Приватизація завжди була серед головних пріоритетів економічної стратегії держави, основні орієнтири яких були закладені у 1991—1992 роках. З того часу і  стартував процес новітніх ринкових перетворень та реформування власності в молодій незалежній державі.

Саме тоді, 28 липня 1992 року, розпочало свою діяльність Ре­гіональне відділення Фонду державного майна України по Херсонській області (нині — Регіональне відділення Фонду державного майна в Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі), на долю якого випала почесна місія і роль стати інституцією в питаннях захисту майнових прав держави, творіння нового економічного простору держави та унікальної по місцю розташування та природним багатствам Херсонщини.

Сьогодні Регіональне від­ділення відзначає свій ювілейний 25-й день народження.  Для історії 25 років — це мить, а для колективу відділення — роки напру­женої, самовідданої праці людей, спеціалістів, здатних приймати нестандартні рішення, енергійної, перспективної молоді, готової переймати позитивний досвід своїх колег в проведенні ринкових перетворень та реформування власності.

Підсумовуючи 25-річну роботу у 2017 році Регіональне відділення інформує: змінили державну форму власності 584 об’єкти та комунальну форму власності — 1436 об’єктів, з них було створено майже 440 акціонерних товариств; приватизовано більш як 1550 об’єктів малої приватизації, з яких 107об’єктів незавершеного будів­ництва та 51 — об’єкт со­ціальної сфери.

За ці роки перераховано до державного бюд­жету від про­дажу майна державної власності — 190 млн. грн., в тому числі — близько 20 млн. грн. грошових надходжень.

З нагоди 25-річчя з дня створення Регіонального відділення Фонду державного майна в Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі вітаємо увесь наш колектив разом із ветеранами приватизації і бажаємо здоров’я, щастя, мирного неба і сімейного благополуччя, успіхів у роботі в ім’я майбутнього України!

Упевнені, що зі всіма завданнями ми успішно впораємося!R

Зі святом вас, шановні колеги!
Хвора медицина популярного курорту
26.07.2017 08:26 Новости / Общество

Минулого тижня на Херсонщині спалахнув скандал — у соцмережу потрапили фото жахливих умов, в яких змушені лікуватися пацієнти Генічеської ЦРЛ. Облуплені від часу та грибка стіни, іржаві батареї, крапельниця… змонтована із ‘’совдепівської’’ вішалки та пластикової пляшки від мінеральної води, а поряд — старе ліжко, з хворою дитиною. Шокуючі світлини у Фейсбук виставила киянка Аліна Семерякова.

 

Сама уродженка Херсонщини, жінка щороку їздить на Арабат­ську Стрілку (хоча має можливість відпочивати за кордоном) і зав­жди залишалася задоволеною нашим курортом. Так було, доки відпочивальниця не зіштовхну­лася з курортною медициною, якою вона є. Раптом занедужала її 11-річна донька. Ще вчора Аліса бігала узбережжям, а сьогодні — висока температура, така, що ‘’зашкалює’’ градусник. Налякана мати одразу ж набрала номер ‘’швидкої’’. Диспетчер довго розпитувала, де саме знаходиться туристична база (що цілком зрозуміло, бо ж інтернет-програма, за якою працює Центр екстреної медичної допомоги на Херсонщині, вимагає точного введення даних, інакше реєстрація виклику вважатиметься незавершеною), а потім сказала чекати на приїзд бригади. Але ‘’швидка’’ до дитини, яка ‘’згорала’’ від температури, все не їхала. Мати знову набрала 103, повідомивши, що везтиме доньку своїм ходом, бо ж почула, що у Генічеському районі на час курортного сезону катастрофічно не вистачає машин невідкладної допомоги. ‘’Машин дійсно зараз немає’’, — підтвердила оператор ‘’швидкої’’ і перепитала жінку, що робити з викликом — відміняти чи ні? ‘’Відміняти’’ — промовила Аліна і пішла збирати малу, щоб везти машиною. У Генічеській районній лікарні на жінку з донькою очікували нові випробування — перед кабінетом довжелезна черга молодих мам з немовлятами: ‘’У нас також температура, нікого не пропустимо’’! За словами матері, на той момент вона підозрювала у дитини гнійну ангіну, бо ж така висока температура, судоми,  пожовтіли руки й ноги… Окрема тема — аналізи. Виявляється результати за зразками, взятими зранку, лабораторія може видати не раніше 13-ї (і це коли час іде на хвилини, необхідне призначення лікаря, яке без аналізів неможливе). Втім, як виявилося, все вирішують гроші, 100 гривень — і запо­вітний вис­новок у ваших руках! Далі — більше. Дівчинку, якій було дуже погано, госпіталізували в інфек­ційне відділення, у ту саму палату, фото якої стали надбанням Фейсбуку… За лічені години публікація Аліни Семерякової, між іншим, у минулому — тележурналіста одного з центральних телеканалів, а нині відомого україн­ського кіносценариста, пере­постили дві тисячі користувачів соцмережі, а на ранок інформацію поширили вже понад 6 тисяч (!) людей. Під постом — десятки коментарів, знайомі і не тільки бажали якнайшвидшого одужання дівчинці і спокою її матері, а ще — відверто обурювалися ситуацією у лікарні, розташованій не де-небудь, а в Генічеську — відомому на всю Україну курорті! Доньку з медичного закладу Аліна забрала, одразу після крапельниці, після якої їй стало легше. За словами жінки, залишити малу в таких умовах вона не могла, лікуватиме доньку за виписаним призначенням вже на турбазі. Між іншим, до самих медиків у матері жодних претензій, навпаки — велика подяка: таких, як її донька, місцеві ескулапи рятують попри від­сут­ність фінансування!

На щастя, діагноз гнійна ангіна не підтвердився, в Аліси виявилася ГРВІ, яка, як відомо, теж може давати високу температуру. Але чому у курортному Генічеську, де обертаються мільйони гривень, залишених туристами, виявилася настільки бідна лікарня? Через резонанс, спричинений спочатку у соцмережі, а потім — у ЗМІ, департамент охорони здоров’я Херсонської ОДА оперативно провів розслідування озвучених фактів. Чиновники підтвердили — у центральній районній лікарні, а саме в інфекційному відділенні, дійсно такі палати. Двоповерхова будівля, зведена у 1970-х, не знала ремонту 15 років. Хоча він і запланований, а дещо навіть почали робити: у корпусі встановили пластикові вікна, зараз за­мінюють сантехніку, але на більше коштів нема. Лікарня підпорядкована Генічеській райраді, а там го­ворять, що бюджет району дотацій­ний на 80% (!) і минулого року з 6 мільйонів, розрахованих на всі комунальні установи, ЦРЛ виділили 2,5 мільйона — це на все, зокрема, медикаменти, оснащення і ремонт.

— Ви ж зрозумійте, для населення, яке постійно мешкає у ра­йоні, потрібна одна сума, але з травня кількість людей, за рахунок курортників, збільшується, і це вже зовсім інші суми, — зазначив головний лікар Генічеської ЦРЛ Ельдар Фетієв.

Переважно за кошти спонсорів у лікарні відремонтували дитяче відділення — тепер умови там просто шикарні, недавно оновили будівлю травматології, якій 100 років, а от інфекційне відділення так і залишилося, ‘’як після бомбардування’’ — так його називають самі пацієнти.

Чому ж у курортному районі, де за літо спустошують свої гаманці сотні тисяч відпочивальників,  дотаційний бюджет? Керівник фінансового управління Геніче­ської РДА Юрій Бабанін відповідає на запитання так:

— Громадяни, які їдуть до ра­йону, кошти на продукти та житло в основному витрачають. А бюджет наповнюється з інших джерел.

У тому-то й справа! На узбережжі заробляються шалені гроші, але бюджету з того катма! Бо всі готельні номери у нас за фактом розташовані у приватних будинках, а пансіонати чи розважальні заклади здебільшого зареєстровані не як підприємства, а максимум як приватник ‘’Пупкін’’. У тому ж, приватне підприємство це чи приватний підприємець, знаєте, є принципова різниця, і полягає вона в розмірі сплачених податків. Контролюючі ж органи на відвертий обхід бюджету через тіньову економіку просто закривають очі… А потім маємо ось такі палати, зі стінами, як декорація для бойовика, і диво-крапельницею, здатною за лічені хвилини осоромити наш курорт на всю країну й за її межами. Хочеться сподіватися, після скандалу, який почався з соціальних мереж, влада таки зверне увагу на лікарні курортних районів області, а особливо — на інфекційні відділення, які влітку заповнені. Інакше як тоді говорити, що Херсон­щина — шлях до вражень? Чи враження бувають різні?

Марина САВЧЕНКО
В больницу вкладывают деньги
26.07.2017 08:26 Новости / Общество

Какое отношение имеет старая конюшня к ‘’человеческой’’ медицине? В Скадовске — самое прямое! В городе, который имеет статус детского курорта национального значения, под хирургическое отделение местной больницы по сей день используется именно здание конюшни, построенной около века назад. Естественно, ее неоднократно реконструировали, но многочисленные переделки и улучшения положения в целом не спасали. Система центрального отопления здесь была так забита шлаками, что горячая вода в ней едва циркулировала и нагреть батареи уже не могла. По палатам гуляли сквозняки, проникающие через растрескавшиеся деревянные окна, полы здания, построенного без фундамента, частично сгнили, крыша протекала.

С каждым годом ситуация ухудшалась, но чиновников от Скадовска до Херсона до поры до времени все устраивало настолько, что бывший главный врач этой больницы Виктор Турик даже сделал успешную карьеру в органах исполнительной власти, получив назначение на пост главы райгосадминистрации. Однако здравый смысл со временем все-таки возобладал: депутаты райсовета выразили Виктору Турику недоверие и вместе с новым главврачом Константином Руденко совместно взялись улучшать медицинский сервис.

На первый этап ремонта стационара из районного и городского бюджетов выделили более миллиона гривен. И распорядились ими по-хозяйски: в палатах хирургии вместо деревянных установили металлопластиковые окна, укрепили пол и простенки, которые держались в буквальном смысле слова на старых бревнах, даже провели канализацию и водопровод с горячей и холодной водой. Теперь больным нет надобности тащиться по коридору к ‘’удобствам’’ общего пользования, дабы совершить элементарные гигиенические процедуры.

Константин Руденко подчеркивает: ‘’Чтобы можно было сделать как можно больше, находили возможности сэкономить там, где это не вредило делу. Деревянные двери в палатах, к примеру, не меняли, а только обожгли и заново зашпаклевали и перекрасили — в таком виде они лет 30 еще послужат. Чтобы не переплачивать фирмам-подрядчикам, частично ремонт выполнила бригада рабочих самой больницы. В его качестве сомневаться не приходится — ведь люди работали, как для себя’’.

Для проверки качества работ больницу посетила группа депутатов райсовета вместе с его председателем Олегом Стареньким и представители мэрии города. Обойдя каждую палату, ординаторскую, операционную и только что ‘’на зуб’’ все не попробовав, распорядители бюджета пришли к выводу, что средства налогоплательщиков расходовали с толком.

Следующим этапом стало насыщение больницы современным инвентарем и техникой. Для хирургического отделения ЦРБ купили 3 бестеневые лампы, для педиатрического — современные ларингоскопы для осмотра новорожденных детей. Однако самый дорогой и нужный подарок получил местный Центр первичной медико-санитарной помощи. Для обслуживания неотложных вызовов, доставки вакцин райсовет по открытому тендеру через систему ‘’ProZorro’’ приобрел новенький ‘’Рено докер’’. Таких подарков здесь еще никогда не видели, поэтому благодарность людей в белых халатах просто безгранична.

— В нашем распоряжении до того была только дряхлая ‘’Нива’’, которая в эксплуатации уже больше 20 лет и постоянно ремонтируется. Есть еще такой же старенький микроавтобус ‘’РАФ’’, к которому даже фирменные запчасти сейчас невозможно отыскать. Поэтому ‘’Рено’’ очень пригодится: в нем даже есть система конди­ционирования, которая просто незаменима при перевозке вакцин, — говорит главный врач Скадовского Центра ПМСП Алла Хмелева.

Наверное, превратить здание бывшей конюшни в медицинский комплекс европейского типа едва ли выйдет — рано или поздно для хирургического отделения больницы придется строить новое здание. Но это на отдаленную перспективу, а пока райсовет планирует профинансировать ремонт крыши хирургического отделения. Олег Старенький в присутствии врачей и медсестер пообещал, что эта задача будет выполнена уже до конца года. Медики уже и тем довольны: работать в тепле, без сквозняков, когда на голову не капает, после прежних мытарств для них — как подарок.

Сергей ЯНОВСКИЙ.
У нове життя — за новими правилами
26.07.2017 08:26 Новости / Общество

12 липня почалася вступна кампанія у вищі навчальні заклади України. Цього року абітурієнти зможуть подавати заявки на вступ лише в електронній формі. Проте у вступників з реєстрацією та подачею заяв на офіційний сайт виникло чимало проблем. Нам стало цікаво ознайомитися з тонкощами вступної кампанії, тож кореспондент ‘’НД’’ відвідала кілька вишів Херсона.

 

Всі вже звикли до величезних черг біля при­ймальних комісій влітку, коли абітурієнти по­дають документи до ВНЗ. Цього ж року черг майже немає взагалі. А все тому, що зараз молодь має змогу подавати заявки на вступ в режимі онлайн. Але не всім це до вподоби — лише за перші 3 доби від початку подачі заяв сайт, де завчасно з 29 червня реєструвалися абіту­рієнти, не працював. Він був перевантажений.

— Я подавала заявку вночі, тому що вдень офіційна сторінка просто не завантажувалася. Так мені порадили мої знайомі, котрі теж в цьому році планують вступити в університет, — розповідає абітурієнтка Анастасія Мостова з Херсона.

Відповідальний секретар приймальної комісії Херсонського державного університету Ірина Глущенко говорить, що проблеми є і зараз — всі намагаються швидше подати заявку до вишів. Ті, хто не можуть самостійно цього зробити, мають прийти в приймальну комісію — там допомагають абітурієнтам впоратися з проблемами подання заявок. 

Ірина Іванівна повідомила, що обробкою заявок вступників займаються технічні секретарі кожного факультету.

Що змінилося?

Цього року абітурієнтів обмежать в можливості подання кількості заяв до вишу на держзамовлення  — можна подавати лише 9 заяв на 4 спеціальності. На контрактну форму кількість поданих заяв не обмежується. Дані зміни обгрунтовані тим, що в Міністерстві освіти та науки хочуть зосередити абітурієнтів на обраних напрямах. Це допоможе їм визначитися з майбутніми професіями. 

Спеціально для абітурієнтів з Криму з 19 червня до 30 вересня в 35 вищих навчальних закладах України працюють освітні центри ‘’Крим — Україна’’. Там працівники допомагають дітям з окупованої території вступити до українських ВНЗ.

— Аби подати заявку на вступ до вишів, кримчанам потрібно надати атестат про повну загальну середню освіту, якщо вони екстерном закінчили навчання на території України. В іншому разі абітурієнт повинен написати заяву на екстернат в міську школу та скласти стандартну для 11-класників ДПА. Після цього він отримує довідку освітнього закладу, що тимчасово заміняє атестат, — розповідає заступник від­повідального секретаря приймальної комісії Херсонського національного технічного університету Інна Кириця.

Звичайному ж абітурієнту при поданні заяви на вступ потрібно вказати свою електронну пошту, номер телефону, пін-код і рік отримання сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання, серію та номер атестата про повну загальну середню освіту, середній бал додатка до вказаного атестата, скановану копію додатка до документа про повну загальну середню освіту та скановану копію кольорової фотокартки розміром 3х4 см, що подаватиметься до вищого навчального закладу.

Відповідальний секретар приймальної комісії ХНТУ Марія Расторгуєва сказала, що у паперовій формі документи можуть подавати лише вступники, котрі мають спеціальні умови на участь у конкурсі, право на зарахування за квотами, розбіжності в прізвищі, імені, по батькові, даті народження, статі або громадянстві вступника в документі, що посвідчує особу, та у сертифікаті ЗНО. Така паперова заява подається особисто до приймальної комісії ВНЗ.

Квоти для пільговиків та переселенців

Згідно з правилами прийому до вищих навчальних закладів України для деяких абітурієнтів передбачені квоти. Перша з них призначена для сиріт, інвалідів і для тих, хто за станом здоров’я не може складати ЗНО, а також для дітей учасників бойових дій. Квота для них становитиме 10% від державного замовлення, але не менше 1 людини, — зазначила відпо­відальний секретар приймальної комісії Херсонського державного аграрного університету Тетяна Панкратьєва.

Також Тетяна Леонідівна розповіла, що друга квота встановлюється Міністерством освіти і науки України в уповноважених вищих навчальних закладах у межах 20%. Вона діє для переселенців, які залишили окупований Крим після 1 січня 2017 року.

Деякі зміни в цьому році неабияк тішать вступників: у порівнянні з минулим роком бюджетних місць у вишах Херсона побільшало, проте не набагато. Їх буде більше в тих ВНЗ, яким віддають перевагу абітурієнти з високими балами ЗНО (цього року мінімальний бал для вступу до ВНЗ — 100). Таким чином, бюджетні місця будуть закріплені за кращими абітурієнтами. Під час подачі заяв абітурієнтам потрібно буде вказати їх пріоритетність від 1 до 9 балів.

Результати вступної кампанії почнуть оприлюднювати вже з 24 липня. Спочатку опублікують списки тих, хто рекомендований до зарахування, та вступників першої квоти. Потім, 1 серпня не пізніше 12.00, буде оприлюднено рейтинговий список абітурієнтів, котрі вступають на основі сертифікатів ЗНО, і вступників другої квоти. До 5 серп­ня абітурієнти, які рекомендовані до зарахування, мають подати оригінали документів. А вже 7 серп­ня буде оприлюднено список зарахованих на бюджет, тоді як списки на контрактну форму навчання опублікують до 30 вересня.

Олена БОСАЧЕНКО.
Страница 1 из 13
<< Первая < Предыдущая 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следующая > Последняя >>