Состав редакции

/images/redaktors/gupinaav.jpeg

Жупина Анатолий Владимирович

Главный редактор.

e-mail:   newday@ukr.net

Тел.: (0552) 45-43-60, 33-44-00, 45-43-59.

images/redaktors/gupinalm.jpeg

Жупина Людмила Михайловна

Первый заместитель

главного редактора.

Тел. (0552) 45-49-24.

 

/images/redaktors/yaitskiyam.jpg

Яицкий Анатолий Николаевич

Заместитель главного

редактора.

Тел. (0552) 45-46-21.

Весь состав редакции...
ПРЕСС-КЛУБ "НОВЫЙ ДЕНЬ"                                                 ГОСТИ ПРЕСС-КЛУБА

Если вопросы, которые вас волнуют, стоят того, чтобы сформировать общественное мнение или получить широкий резонанс, обращайтесь в независимый  пресс-клуб «Новый день», который объединяет несколько десятков средств массовой информации не только Херсонщины, а и представителей общенациональных СМИ в нашем регионе…


Четверг, 30 Июня 2016
Міські голови б’ють на сполох
30.06.2016 12:19 Новости / Общество

12

Реформа місцевого самоврядування нівелюється державою подальшим перекладанням на міста і села невластивих їм повноважень.

Чи виживуть заклади профтехосвіти? Чи залишатимуться пільгові перевезення в транспорті? Чи вистачить коштів на фінансування лікарень і шкіл? Ці та інші питання порушувалися на ХІІ Українському муніципальному форумі, який проводила Асоціація міст України в Одесі 21—23 червня. Його учасниками стали понад 200 міських, селищних і сільських голів із різних куточків країни. Які ключові рішення на форумі були прийняті, ми розпитали у міського голови Нової Каховки Володимира Коваленка, котрий щойно повернувся з Одеси.

— Найбільш гостро під час обговорень стояло питання децентралізації, — розповідає він. — У 2015 році, коли місцеві громади отримали додаткові кошти, якими почали наповнюватися бюджети, всі зраділи. Однак держава зреагувала на це перекладенням додаткових повноважень, не властивих органам місцевого самоврядування. Мова і про фінансування ПТУ, і про пільгові перевезення. Крім того, держава практично урізала фінансування медичних і шкільних закладів. Знаходити потрібні кошти довелося за рахунок саме місцевих бюджетів. А тепер усе більше говориться про те, щоб громадам зменшили відсоток надходжень від акцизного збору і переклали на них ще більше чужих повноважень.

За словами Володимира Коваленка, держава не готова надавати громадам більше свободи. «Це підтвердив проект Закону «Про службу в органах місцевого самоврядування», який ви­кликав просто вовчий крик у присутніх, бо в разі ухвалення даного закону будуть ще більше урізані права у місцевої влади. Ми бачимо, що від перших варіантів законодавства, яке регулює діяльність місцевого самоврядування, є дуже багато відхилень. Причому не в кращий бік, що передбачає значно менше прав і можливостей громадам», — констатує міський голова.

Учасники муніципального форуму вирішили направити звернення до Верховної Ради, в якому виклали свої зауваження щодо запропонованого проекту закону «Про службу в органах місцевого самоврядування». На їх думку, в разі врахування позиції Асоціації міст України, даний закон стане важливим рушієм децентралізації та реформи місцевого самоврядування, що дозволить також повною мірою врахувати положення статті 6 Європейської хартії місцевого самоврядуання, ратифікованої Верховною Радою України ще в 1997 році.

Інше звернення учасників форуму до ВР, Президента і уряду містило 18 проблемних питань, які потребують якнайшвидшого вирішення. Українські громади наголошують на необхідності перегляду вже протягом цього року показників держбюджету в частині збільшення обсягів освітньої та медичної субвенцій для місцевих бюджетів, «враховуючи підвищення зарплати, зростання рівня інфляції, вартості комунальних послуг та енергоносіїв, необхідність проведення індексації працівникам бюджетної сфери». Вимагають члени асоціації міст України й спряму­вання до місцевих бюджетів 1,5 млрд. грн. коштів стабілізаційної дотації для фінансування закладів профтехосвіти.

Вимагають також виділення субвенції в 1,9 млрд. грн. із держбюджету на компенсацію за пільгове перевезення окремих категорій громадян. «Виявляється, що в Україні є міста, де жодної копійки не виділяють на пільгові перевезення і харчування дітей у школах — зо­крема, в Борисполі. Тамтешня громада вирішила, що витрачати кошти на це недоцільно. Проте в такому місті, як Нова Каховка, де достатня кількість зубожілих людей, подібна допомога необхідна. Головне ж те, що держава в цій сфері повинна встановити чітко визначені «правила гри». Саме тому Асоціація міст України вимагає прийняття нормативно-пра­вових актів щодо переходу в 2017 році на надання державою адресної грошової допомоги», — підкреслює Володимир Коваленко.

— Порушувалося питання з виділення земельних ділянок для учасників АТО. Справа в тому, що більшість із них не має можливості проводити забудову на цих територіях. Громади побоюються, що останні не будуть освоюватися роками. Можливо, було б краще, якби держава якимось чином компенсувала їм фінансово для вирішення житлових або інших побутових проблем, — додає він.

Також учасники Українського муніципального форуму вимагали від держави передачі органам місцевого самоврядування повноважень з встановлення тарифів на житлово-комунальні послуги, забезпечення своєчасного та повного фінансування з держбюджету розрахунків по пільгах і субсидіях та повної компенсації державою боргів із різниці в тарифах за минулі роки. Наголошували на прискоренні розгляду законопроекту, яким юрисдикція повноважень органів місцевого самоврядування у сфері земельних відносин поширюється за межі населених пунктів. Вимагали забезпечення безперебійного постачання до лікувальних закладів життєво необхідних імунобіологічних препаратів, вирішення проблемних питань надання первинної медичної допомоги в об’єднаних територіальних громадах, перерозподілу коштів медичної субвенції між первинним і вторинним рівнями.

— На жаль, представництво на форумі було невисокого рівня, — розповів Володимир Коваленко. — Раніше на подібні зібрання приїжджали і Президент, і прем’єр-міністр. Цього разу навіть президент Асоціації міст України Віталій Кличко був присутній на форумі лише один день. Але попри всі нюанси, державі треба остаточно зрозуміти, що передача повноважень органам місцевого самоврядування є єдиним способом підняття України на більш якісний рівень.

Олександр ПІТОЄВ.
Не той хліб, що в полі, а той, що в коморі
30.06.2016 12:16 Новости / Экономика

11

Цю народну мудрість завжди мають пам’ятати хлібороби.

У аграріїв Херсонщини днями розпочалася гаряча пора. Цьогоріч їм належить зібрати урожай зернових та технічних культур з більш як 30 тисяч гектарів. Утім, не менш важливе завдання — збути продукцію за вигідними цінами або ж залишити на зберігання у відповідних умовах. І якщо виростити урожай цього року допомогли сприятливі погодні умови та копітка праця трударів, то реалізувати та зберегти скошене готове найбільше у районі зерносховище.

Аби переконатися, що тут для зберігання ранніх зернових створені належні умови, щороку перед початком косовиці на території філії ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» «Братолюбівський елеватор», що в селі Костянтинівці Горностаїв­ського району, спеціальна комісія перевіряє готовність матеріально-технічної бази до напруженої і продуктивної роботи. Нині ж ви­рішили поєднати цей захід зі своєрідним днем відкритих дверей: на підприємство можна було завітати, аби на власні очі побачити, як приймають, досліджують та зберігають ранні й пізні культури.

Нові перспективи з новим керівництвом

До нового сезону 80 працівників підприємства готуються під керівництвом нового директора. Микола Ткаченко зовсім не новачок у довіреній йому справі — більше року очолював один з одеських елеваторів. Ще деякий час обіймав посаду заступника директора департаменту економічної безпеки ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація». Такий трудовий досвід дозволяє точно визначити, що відкритість та готовність до співпраці мають бути у керівника на першому місці.

— Я особисто познайомлюся з кожним поклажедавцем, який працював з підприємством у минулому, — запевняє Микола Олександрович. — Також обов’язково зустрінуся з тими фермерами, які можуть стати нашими клієнтами у майбутньому.

Разом з тим, Ткаченко розуміє, що наша область має свою специфіку, і особливі обставини неодмінно врахують в організації трудового процесу.

— На Херсонщині клімат та погодні умови відводять невеликі терміни для збору врожаю, — пояснює він. — Відтак, ми готові до активної і плодотворної праці у липні, серпні та вересні. Також зробимо все від нас залежне, щоб створити клієнтам максимально зручні умови на всіх етапах співпраці.

11.1

Усе для зручності клієнтів

Щоб гості, фермери та інші зацікавлені особи мали змогу ознайомитися з умовами прийому та зберігання продукції, нововведеннями у прийдешньому маркетинговому році, до Братолюбівського елеватора запросили представників центрального офісу ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація» (далі ПАТ «ДПЗК»). Зокрема, начальник південного управління департаменту елеваторної діяльності Олександр Бистрицький наголосив, що всі об’єкти корпорації є цілісним комплексом. Так, під егідою ПАТ «ДПЗК» по всій Україні працюють 50 елеваторів, 2 порти, 12 комбінатів хлібопродуктів.

— За підсумками минулого маркетингового року підприємство є лідером на ринку зернових, — повідомив Олександр Бистрицький. — Ми експортували близько 3 мільйонів тонн зернових, а якість продукції підтверджують покупці з Саудівської Аравії, Іспанії, Китаю. Крім того, ми постійно залучаємо нових клієнтів, розширюючи можливості українського ринку зернових. Це також допомагає встановлювати максимально вигідні ціни на продукцію вітчизняних фермерів. 

Також керівництво корпорації розуміє, що якісні послуги можна надавати за умови наявності відповідних умов. Саме тому цього року вирішили виділити кошти на капітальні видатки. Відтак, 230 мільйонів гривень запланували на удосконалення матеріально-технічної бази філій. Не залишиться без уваги і Братолюбівський елеватор. Зокрема, тут з’явиться нове сушильне устаткування, а систему переведуть на газове забезпечення.

— Усе це дозволить знизити вартість послуг для фермерів, — запевняє Олександр Бистрицький. — Додатково ми також за­пустили форвардну програму. На неї заплановано вкласти 1,8 млрд. гривень.

Представники центрального офісу також запевняють, що компанія буде максимально прозорою і працюватиме лише з перевіреними поклажедавцями.

Є зворотна реакція

Якісна робота керівництва і колективу Братолюбівського елеватора уже протягом 60 років приносить свої плоди. Адже більшість з тих, хто хоча б раз привозив на підприємство свою продукцію, потім стають постійними партнерами. Наприклад, з 2002 року зібраний урожай сюди привозить власник місцевого фермерського господарства «Катюша» Степан Гуменюк. «Мене пов­ністю влаштовують умови співпраці та якість наданих послуг», — зазначає він.

І такі відгуки цілком заслужені, адже в період збирання врожаю тут трудяться, не покладаючи рук.

— Останні декілька років під час гарячої пори ми працюємо у посиленому режимі цілодобово, — підтверджує головний інженер елеватора Володимир Осоненко. — За­вдяки такому підходові до справи лише за липень минулого року вдалося заготовити понад 68 тисяч тонн зернових. Отже, елеватор повністю виконує взяті на себе зобов’язання.

Присутніх на зустрічі представників аграрного сектору цікавили й умови співро­бітництва, які в новому маркетинговому році їм пропонує ПАТ «ДПЗК». Крапки над «і» розставив менеджер з постачання Херсонського регіонального відділення корпорації Роман Лашкевич: «Я впевнений, що підприємство буде цілком конкурентоспроможним у плані цінової політики. Вартість зернових завжди встановлюється прозоро, а взаємодія з фермерами будується на засадах взаємовигоди».

Аби отримати довіру поклажедавців, директор Братолюбівського елеватора готовий особисто брати участь у роботі усіх ланок процесу на підприємстві. «Я буду сам здійснювати візування привезеної фермерами продукції і безпосередньо контролювати роботу наших працівників», — наголосив Микола Ткаченко.

Приємно й те, що керівництво елеватора не збирається залишатися осторонь розвитку соціальної сфери Костянтинівської сільської ради. За словами директора, підприємство наразі долучається до виховання молоді, надаючи для тренувань свою спортивну залу. Крім того, у межах чинного законодавства використовуватимуться усі можливості для активної співпраці з органами місцевого самоврядування. На це дуже сподівається костянтинівський сільський голова Тетяна Бельдюгіна. Адже на підприємстві працює значна частина місцевого населення. Тож від посильної допомоги відмовлятися точно не будуть.

Голова ж районної ради Сергій Карпеченко наголошує, що Братолюбівський елеватор — це базове господарство не лише сільської ради, а й усього району.

— Ми розуміємо, що сільське господарство є локомотивом економіки, — говорить Сергій Карпеченко. — А це підприємство — одне з найпотужніших у країні, тому дозволяє розширити можливості фермерів усього регіону.

Як зазначили під час обговорення, послугами Братолюбівського елеватора користуються не лише трударі Горностаївщини. Вирощену продукцію на підприємство привозять з Каховського, Нижньосірогозького, Великолепетиського, Верхньорогачицького, Бери­славського, Великоолександрівського, Цюрупинського та інших районів Херсонщини.

Підприємство до заготівлі зернової продукції готове

Упевнитися в тому, що Братолюбівський елеватор готовий приймати новий врожай, фермери могли й під час спеціально орга­нізованого огляду складських приміщень, вагового комплексу та інших об’єктів матеріально-технічної бази. Зокрема, присутні відзначили низку позитивних зрушень в облаштуванні території. Так, ваговий комплекс тепер є критим, що дозволить працювати незалежно від погодних умов.

Запросили відвідувачів і до одного з основних пунктів елеватора — лабораторії. Тут є необхідний набір вимірювальної техніки, з яким працює колектив справжніх професіоналів. Саме від результатів аналізу залежить те, яку ціну отримає фермер за привезену продукцію.

Технік-лаборант Світлана Рибчинська розповіла: «До гарячої пори у лабораторії готуємося дуже активно, адже через кілька тижнів доведеться працювати, не покладаючи рук».

Під час підбиття підсумків зустрічі представник центрального офісу Олександр Бистрицький зазначив, що за результатами минулорічної роботи до Братолюбівського елеватора немає жодних претензій. Адже колектив спрацював на «відмінно». Під час цьогорічної косовиці здавати позицій тут також не збираються. 

Ольга ЮЩЕНКО. 
Поліцейських звільнили через металобрухт
30.06.2016 12:16 Новости / Криминал

Звільненням керівників Бериславського відділу поліції і дисциплінарними покараннями для його співробітників закінчилося службове розслідування з приводу незаконної роботи в Бериславі пункту прийому металобрухту. Підставою для нього стало звернення депутата Херсонської облради від Радикальної партії Романа Педченка.

— За результатами розслідування начальник Бериславського відділу поліції (Олексій Добровольський. — Авт.) написав рапорт на звільнення. Перший заступник начальника Бериславського ВП Микола Котенок звільнений наказом Головного управління Національної поліції Херсон­ської області № 96 о/с від 22 червня 2016 року. Заступники начальника Бери­славського ВП, котрі відповідали за роботу кримінальної і патрульної поліції, понижені на посадах. Оперуповноважений кримінальної поліції і дільничний інспектор поліції понесли дисциплінарні покарання, — повідомив заступник начальника управління НП Херсонської області Олександр Прокудін.

Водночас він зауважив, що депутата Романа Педченка, скоріше за все, хвилює політичний піар на темі роботи поліції в його окрузі. І додав: «Документування незаконної роботи пункту металобрухту ще в процесі, ми отримали санкції в суді і працюємо в цьому напрямі. На жаль, подібні пункти ростуть, як гриби, і, за­кривши конкретний пункт прийому, через кілька днів відкриється новий. Тож вирішити дану проблему можливо лише шляхом легалізації».

Як стверджує сам Роман Педченко, незаконні пункти прийому металобрухту є однією зі статей доходу для поліцей­ських. На своїй сторінці у Фейсбуці депутат неодноразово розміщував фотографії деяких із цих «точок» — зокрема, поблизу Бериславського АТП по вулиці Червоноармійській. Також від нього діставалося і представникам поліції з сусіднього Великоолександрівського району.

Олександр ПІТОЄВ.
Родину защищать будет некому
30.06.2016 12:15 Новости / Общество

Настоящей бедой называет военный комиссар Херсонского объединенного городского военного комиссариата полковник Александр Зиньковский весенне-летнюю призывную компанию. В частности, на сегодняшний день число уклонистов просто зашкаливает и по предварительным данным составляет более 80%.

— Призыв на срочную военную службу для города Херсона — это настоящее бедствие, — сетует военком. — Так, как прячутся от военкомата наши потенциальные военнослужащие, не прячется никто.  

Еще красноречивее говорят озвученные им цифры. Ведь из более чем 5 тысяч юнцов, которые должны пройти медкомиссию, почти 4 тысячи можно смело назвать уклонистами. 

Военный комиссар также напоминает, что за подобные нарушения законодательством Украины пред­усмотрена административная и криминальная ответственность. Дескать, чтобы наказать уклонистов, уже даже несколько соответствующих протоколов составили. Подобные меры обещают применять и впредь. 

Причиной же такого массового бегства от армии Александр Зиньковский считает опасение ребят, что их сразу отправят в АТО, а не будут учить военному ремеслу. Впрочем, военком разъясняет, что ни один срочник не посылается в зону боевых действий.

Еще одна проблема, с которой сталкивается система набора в Национальную гвардию, Государственную пограничную службу, Государственную службу спецтранспорта и Вооруженные силы Украины, — это крайне неудовлетворительное состояние здоровья современной молодежи призывного возраста. «Во время приписки юношей 1999 года рождения оказалось, что около 30% из них непригодны к военной службе по состоянию здоровья», — утверждает военком. По его словам, в большинстве случаев речь идет о наличии таких серьезных заболеваний, как гепатит С, туберкулез, сердечно-сосудистые аномалии и проблемы с опорно-двигательным аппаратом.

Отвечая на вопрос о возможной будущей волне мобилизации, Александр Зиньковский отмечает, что необходимость такой меры полностью зависит от развития ситуации на востоке Украины и в Крыму. Сейчас же в военкомате предпринимают все необходимые меры, чтобы быть наготове в случае чего. 

Ольга ЮЩЕНКО.  
Страница 1 из 3
<< Первая < Предыдущая 1 2 3 Следующая > Последняя >>