Состав редакции

/images/redaktors/gupinaav.jpeg

Жупина Анатолий Владимирович

Главный редактор.

e-mail:   newday@ukr.net

Тел.: (0552) 45-43-60, 33-44-00, 45-43-59.

images/redaktors/gupinalm.jpeg

Жупина Людмила Михайловна

Первый заместитель

главного редактора.

Тел. (0552) 45-49-24.

 

/images/redaktors/yaitskiyam.jpg

Яицкий Анатолий Николаевич

Заместитель главного

редактора.

Тел. (0552) 45-46-21.

Весь состав редакции...
ПРЕСС-КЛУБ "НОВЫЙ ДЕНЬ"                                                 ГОСТИ ПРЕСС-КЛУБА

Если вопросы, которые вас волнуют, стоят того, чтобы сформировать общественное мнение или получить широкий резонанс, обращайтесь в независимый  пресс-клуб «Новый день», который объединяет несколько десятков средств массовой информации не только Херсонщины, а и представителей общенациональных СМИ в нашем регионе…


Августа 2016

Четверг 25 Августа 2016

Над Дніпром розвивається прапор
25.08.2016 10:46 Новости / Общество

12

Найбільший на Херсонщині синьо-жовтий стяг у День Державного прапора України підняли над славетними дніпровими кручами на площі неподалік обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олеся Гончара. Символічно, що така честь разом із першим заступником голови облдержадміністрації Валентиною Січовою випала й військовому комісару Херсон­ського обласного військового комісаріату, учаснику бойових дій на сході країни, нагородженого нагрудним знаком «Знак пошани», Ігорю Буднику. Крім того, участь в урочистій церемонії взяли очільники області та міста, військові та воїни АТО, депутати, колективи підприємств і організацій. А відповідний настрій національними танцями підтримували дитячі хореографічні колективи.  

— Ще декілька років тому ми не зовсім розуміли, що це за свято і яке його значення, — наголосив під час виступу херсонський міський голова Володимир Миколаєнко. — Але були дні, коли у нас був лише цей символ незалежності країни і віра в силу українського духу. Тепер українці точно знають, що стяг є маніфестом проти темного минулого.

Про важливість вшанування національного прапора говорила й Валентина Січова. «Якими б тяжкими не були часи для України, прапор завжди є нашим оберегом. Завдяки державним символам наш народ неможливо роз’єд­нати, бо ми є незалежними і такими й залишимося», — підсумувала вона. 

Приємно дивує і те, що на площі зібралося понад півтисячі людей з державними прапорами та у національному вбранні. Вже дванадцятий рік поспіль українці відзначають це свято, але лише останні декілька років вшанування одного з головних державних символів наповнене новим змістом і є дійсно патріотичним.

Ольга ЮЩЕНКО.

Фото автора.
«Каховську лікарню розвиватимемо»
25.08.2016 10:45 Новости / Медицина

Інформація про реорганізацію медичного закладу у хоспіс виявилася недостовірною

Майже сенсаційне повідомлення поширили днями інтернет-видання. У ньому йшлося про наміри до кінця поточного року реформувати медичну галузь на Херсонщині на чотири шпитальні округи. За інформацією голови Каховської райдержадміністрації Валерія Салтикова, на базі місцевої центральної районної лікарні планувалося створити заклад з надання паліативної допомоги (хоспіс). Натомість повноцінну «класичну» лікарню начебто збиралися розмістити на базі Новокаховської центральної міської лікарні, а Бериславську ЦРЛ планували перетворити на лікарню планового лікування.

Інформація викликала величезний резонанс у Каховці. Працівники місцевої ЦРЛ навіть звернулися до народного депутата Сергія Хланя з проханням зберегти їхній заклад у ни­ніш­ньому статусі. Інформацію про це розмістив на своїй сторінці у Facebook сам нардеп. Згодом Валерій Салтиков уточнив, що інформацію про реорганізацію ЦРЛ повідомив головний лікар закладу Олександр Віттіх на одній з недавніх нарад, а згодом повторив під час зустрічі колективу лікарні з Сергієм Хланем.

Прокоментувати ситуацію ми попросили директора департаменту охорони здоров’я Херсонської облдержадміністрації Віктора Короленка.

— У Каховському районі з містом проживає 70 тисяч населення. Якщо заклад стане хоспісом, то всі ці люди виявляються інвалідами, чи що? —заперечив він. — Насправді на базі Каховки ми якраз плануємо створити шпитальний округ. У тамтешній ЦРЛ розвинута хірургія, травматологія, а з нового року я хочу туди підтягнути й кардіологію. Тобто, цей регіон повинен розвиватися. Там багато того є, чого немає в інших районах. Тож ні про які хоспіси у Каховці не може бути й мови. Саме тому, до речі, ми свого часу створили у цьому місті окрему службу екс­треної медичної допомоги і філію обласного центру служби крові на випадок надзвичайних ситуацій. Повторюю: я не піду на те, щоб закривати лікарню — тим більше у Каховці.

Олег БАТУРІН.

Продовження теми — у наступному номері.
Якісна освіта не для всіх
25.08.2016 10:44 Новости / Общество

Одразу три школи у Каховському районі потрапили під "оптимізацію"

З проханням не переводити місцеву 11-річку у статус початкової школи до депутатів Каховської райради звернулася голова Заозерненської сільради Олександра Пшенична. "Так, зараз у нас немає 10-го класу і в 7-му класі навчання веде­ться індивідуально. Всього в школі 61 учень, а якщо її понизять до статусу початкової, то 35 дітям доведеться їздити навчатися у Зелений Під. Батьки проти цього, тож ми благаємо залишити нам хоча б 1—9 класи", — заявила вона.

За словами директорки Заозерненської ЗОШ Людмили Корнієнко, тут вдалося власними силами навіть вирішити проблему дефіциту кадрів. «У нас є спеціаліст, який інформатику читає. А вчителя на хімію, біологію і географію ми знай­шли у Дмитрівці, вона має досягнення на рівні призових місць у тамтешній школі, — наголосила Людмила Миколаївна. — Всі ці вчителі готові будь-коли написати заяву на працевлаштування до нас, тож ніяких питань не повинно бути».

Питання оптимізації шкіл у Каховському ра­йоні порушується вже не один рік. Першими під цю реформу тут мали потрапити навчальні за­клади у Заозерному, Софіївці і Волинському, проте депутати райради досі були категорично проти цього. «Тепер же ми дійшли до того, що в деяких школах не зможемо взагалі розпочати заняття: немає коштів, — констатує заступниця голови Каховської райдержадміністрації Ольга Вакулич. — Проблема ця пов’язана з тим, що наші школи розраховані на велику кількість учнів — загалом по району на 10 тисяч осіб, тоді як навчаються тільки 3250. А фінансуються заклади, виходячи з кількості учнів, а не їхніх площ. Проте через те, що у нас залишається «як є», страждає якість самої освіти. Скажімо, у Волинському школу не закрили, але жоден із класів у ній не працює — всі 27 дітей навчаються індивідуально. Про який якісний рівень освіти тут може йти мова?».

Невтішну інформацію по Заозерненській ЗОШ озвучує директорка комунальної установи «Районний центр по обслуговуванню закладів освіти» Світлана Старостенко. За її словами, проблема з кадровим забезпеченням цього за­кладу як була, так і залишається:

— Жодних заяв від фахівців про працевлаштування у нас немає, — заявила вона на сесії Каховської райради 18 серпня. — До того ж, (останні роки) в Заозерному не викладалися навчальні предмети, що є обов’язковими для державного освітнього стандарту. А учням 9-го і 11-го класів видавалися документи про освіту з порушеннями. Далі так тривати не може. Але ж та вчителька географії, яка, за словами директора школи, пише заяву про працевлаштування, не є фахівцем з хімії і біології. Як вона читатиме ці предмети?

Ще одну невтішну інформацію можна побачити на сайті Українського центру оцінювання якості освіти. Якість знань, що продемонстрували випускники Заозерненської ЗОШ за результатами зовнішнього незалежного оцінювання у 2016 році неприємно вражають. Так, із двох випускників, які вирішили пройти ЗНО з анг­лійської мови, один отримав найнижчий з допустимих балів, а другий взагалі не подолав необхідний поріг. «І це англійська мова, яку в цій школі викладає сама директорка Людмила Корнієнко!» — підкреслила Ольга Вакулич.

Не понижати статус Заозерненської ЗОШ до початкового рівня закликала депутатів райради і голова Тавричанської сільради Ніна Хоменко. «Днями нам погодили створення об’єднаної територіальної громади з центром у Тавричанці, куди увійде й Заозерне, — пояснила вона. — У Херсоні нас попередили, що після об’єднання саме Заозерненська школа «з’їдатиме» багато наших коштів. Але прошу залишити її хоча б як 9-річку. А з 1 січня 2017 року ми вже побачимо, чи будемо здатні утримувати її. Якщо ні — то прийматимемо відповідні рішення».

— Обговорюючи дане питання, чомусь ніхто не говорить про те, а наскільки якісні знання отримуватимуть діти в цих школах? Адже проблема ця виникла не сьогодні і залишатиметься актуальною і завтра. І держава відмінила держ­замовлення, за рахунок якого ми трималися всі останні роки. Тепер же у районі ми маємо 27 вакансій вчителів, а днями ще 2 написали заяви про звільнення. Хто буде читати дітям предмети? Навіщо ми знову граємося у популізм? — поділилася наболілим Ольга Вакулич.

За її словами, батьки дітей з Волинського вже зробили вибір на користь більш якісної освіти. Там були проведені батьківські збори, і місцевих учнів із 1 вересня возитимуть на навчання до Федорівської ЗОШ.

Дослухавшись до прохань представників Тавричанки і Заозерного, депутати Каховської райради так і не наважилися повноцінно «оптимізувати» Заозерненську ЗОШ. На своїй сесії вони ухвалили рішення про реорганізацію її у ЗОШ І—ІІ ступенів.   Діяльність Волинської ЗОШ І—ІІІ ст. було вирішено призупинити, а Софіївську ЗОШ І—ІІ ст. перейменували у ЗОШ І ст. Таким чином депутати зробили те, що повинні були зробити їх колеги ще в минулому скликанні.

— Крім оптимізації, ми будемо йти й шляхом створення освітніх округів, — доповнила Ольга Вакулич. — Згідно з розробленим перспективним планом, планується створення таких округів у Любимівці, Семенівці, Тавричанці.

Олег БАТУРІН.
Третий пожар за месяц
25.08.2016 10:43 Новости / Общество

9

18 августа в рабочем кабинете олешковского городского головы Дмитрия Воронова вспыхнул пожар. К мэрии моментально прибыл расчет 21-го отделения Государственной пожарно-спасательной службы. Огнеборцы сработали оперативно: провели разведку в здании и эвакуировали сотрудников исполкома. В свою очередь бойцы газодымозащитной службы определили источник возгорания и ликвидировали пламя огнетушителем. Предварительный вердикт спасателей — короткое замыкание кондиционера.

Необходимо отметить, что это уже третье резонансное возгорание, произошедшее в соседнем с областным центром городе за последний месяц. Не так давно полыхал автомобиль уволенного первого заммэра Олешек Андрея Литвакова («Новый день» писал об этом). И буквально две недели тому — многоквартирный жилой дом в микрорайоне Жилпоселке.

Такая частота пожаров наталкивает обывателей на различные домыслы. Они склонны полагать, что в райцентре происходит своеобразное сведение политических счетов. А некоторые депутаты, к примеру, высказали мнение, что посредством имитации случайного возгорания руководство горсовета предприняло попытку уничтожить определенные документы. «Любой электрик вам расскажет, что искусственно можно сделать замыкание в электроприборе, — говорит председатель бюджетной комиссии Константин Золотаревский. — Поэтому надо еще оценивать и возможные мотивы произошедшего, а их, поверьте, хватает».

Сам же едва не погоревший мэр опровергает версию о преднамеренном пожаре.

— Всему виной — неис­правная проводка, — уверен Дмитрий Воронов. — По-видимому, она не справилась с нагрузкой от работающего в кабинете кондиционера.

На данный момент солидарны с версией градоначальника и сотрудники полиции. По крайней мере, признаков поджога в помещении они пока не обнаружили — ни посторонних емкостей, ни следов применения горючей смеси. Разумеется, для окончательного понимания ситуации будет назначена пожарно-техническая экс­пертиза, способная ответить на все вопросы.

И напоследок интересный факт. Буквально накануне пожара руководство районного отделения ГСЧС обращалось в мэрию с ходатайством о выделении огнеборцам пары десятков тысяч гривен на горюче-смазочные материалы. Финансирование этой статьи расходов в ведомстве, как известно, стремится к нулю. Однако долж­ностные лица местного самоуправления отказали спасателям в их просьбе. В то же время, когда ситуация обернулась с точностью до наоборот и уже работникам исполкома понадобилась помощь пожарных, последние мешкать не стали. И прибыли на вызов, по данным корреспондента «НД», за каких-то две минуты. Вот уж поистине ирония судьбы.

Андрей СОКОВ.

Фото автора.
Страница 1 из 12
<< Первая < Предыдущая 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следующая > Последняя >>