Состав редакции

/images/redaktors/gupinaav.jpeg

Жупина Анатолий Владимирович

Главный редактор.

e-mail:   newday@ukr.net

Тел.: (0552) 45-43-60, 33-44-00, 45-43-59.

images/redaktors/gupinalm.jpeg

Жупина Людмила Михайловна

Первый заместитель

главного редактора.

Тел. (0552) 45-49-24.

 

/images/redaktors/yaitskiyam.jpg

Яицкий Анатолий Николаевич

Заместитель главного

редактора.

Тел. (0552) 45-46-21.

Весь состав редакции...
ПРЕСС-КЛУБ "НОВЫЙ ДЕНЬ"                                                 ГОСТИ ПРЕСС-КЛУБА

Если вопросы, которые вас волнуют, стоят того, чтобы сформировать общественное мнение или получить широкий резонанс, обращайтесь в независимый  пресс-клуб «Новый день», который объединяет несколько десятков средств массовой информации не только Херсонщины, а и представителей общенациональных СМИ в нашем регионе…


Вторник, 07 Марта 2017
За що ж голосували депутати?
07.03.2017 16:01 Новости / Общество

Одразу після чергової сесії обласної ради, яка відбулася 3 березня, в інтернет-просторі на досить поважних сайтах з’явилася приголомшлива новина: депутати Херсонщини відмовилися визнавати російську окупацію! Ого (!), що вони собі дозволяють — перше, що спадає на думку читачеві. Втім, є одне суттєве але: на сесії обласної ради взагалі не звучало питань про визнання (чи невизнання) РФ країною-агресором, оскільки відповідну оцінку діям Росії свого часу Україна вже дала. Розглядалося ж в ході пленарного засідання питання дещо іншого змісту — про звернення Херсонської облради до найголовніших державних інституцій — Президента, Верховної Ради, Кабінету Міністрів України щодо підтримки торговельної блокади Донбасу. Але й таке формулювання виявилося неактуальним, оскільки, не набравши голосів, питання не пройшло. Як прокоментував ситуацію голова Херсонської ОДА, влада нашого прикордонного регіону чітко усвідомлює, що таке припинення продовольчих відносин з окупантом, оскільки ще з вересня 2015-го, відколи розпочалася громадянська акція «Блокада Криму», з області в бік півострова не рушила жодна вантажівка. Втім, вкрай некоректним є порівняння «кримської блокади» з акцією, яка триває перед в’їздами на Донбас. Крим — окупована територія, що офіційно визнано світовою спільнотою та міжнародними організаціями. Донбас же залишається територією України, і тільки Росія декларує існування «ДНР» та «ЛНР» (які світ визнав терористичними організаціями). Це юридичний фактор даної ситуації. Є ще й економічний, куди вагоміший для України.

— З одного боку, я відчуваю біль, що ми не можемо торгувати з тими, хто з нами воює, але з іншого — є сьогодні професійні, спеціалізовані органи, які дають висновки з цього питання. Рада національної безпеки і оборони, уряд, енергетичний штаб і т. д. — всі підтверд­жують той факт, що коли ми терміново не отримаємо це вугілля специфічне, антрацит, то в нас на сьогоднішній день будуть мільярдні збитки, і най­страшніше — якщо домна стане, вона потім не відновить свою роботу, відповідно робочі місця зникнуть і все розпадається. Тому тут питання в тому, щоб мати межу між по­літиканством і відповідальністю за долю країни, — зазначив голова ОДА Андрій Гордєєв.

Повертаючись до «визнання російської окупації», яка депутатів Херсонщини враз перетворила на сепаратистів (хоча насправді йшлося про інше), ключову роль у дезінформації суспільства відіграли чи то помилка кореспондента, чи то його суб’єктивна думка. Ну а решта сайтів, зокрема росій­ських, це підхопили і розповсюдили. Тож, очевидно, може, спочатку слід перевіряти, наскільки інформація достовірна, а вже потім «лупити» рейтинг, особливо на таких, «вибухонебезпечних» темах? Адже в журналістиці, як і в медицині, головне правило — не нашкодити.

Марина САВЧЕНКО.
Спонсори терористів діяли на Херсонщині
07.03.2017 16:01 Новости / Общество

Комерційну структуру, яка фінансувала терористів, викрила в Херсонській області Служба безпеки України. Свідками затримання її керівників минулого тижня стали жителі Нової Каховки.

За інформацією "Нового дня", спонсорами збройних формувань "ДНР" виявилося відоме місцевим жителям комерційне підприємство, яке займається виробництвом та реалізацією продовольчих товарів. Його засновниками є вихідці з Донецької області, причому ця фірма була зареєстрована в нині окупованому Російською Федерацією місті неподалік Донецька. У 2015 році вона перереєструвалася у Новій Каховці і мала мережу продовольчих магазинів по всій Херсонщині. За повідомленням прес-центру СБУ, частину необлікованої своєї виручки вони систематично перенаправляли ватажкам терористичної організації «ДНР».

Оперативники СБУ провели 17 обшуків в офісних, складських, житлових приміщеннях та автомобілях осіб, причетних до проти­правної діяльності на території Херсонської, Запорізької та Дніпропетровської областей. У результаті слідчих дій правоохоронці вилучили понад 3 мільйони гривень готівкою, золоті злитки на більш ніж 3,5 мільйона гривень, 15 печаток фіктивних фірм та 2 сервери, підключені до ІР-адреси «Donetsk, Russian Federation», що використовувались для фінансових оборудок. Співробітники Служби безпеки затримали одного з керівників підприємства та посередника.

Затриманим повідомлено про підозру за ст. 258-5 (фінансування тероризму) Кримінального кодексу України. Вирішується питання про обрання їм запобіжного заходу. Тривають слідчі дії, спрямовані на притягнення до відповідальності всіх причетних до протиправної діяльності.

Олександр ПІТОЄВ.
Меру Каховки загрожує штраф
07.03.2017 16:00 Новости / Общество

Протоколи за ознаками двох адміністративних правопорушень з боку каховського міського голови Андрія Дяченка склали співробітники управління захисту економіки слідчого управління ГУ національної поліції у Херсонській області. Обидва протоколи вони намагалися вручити правопорушнику в п’ятницю, 3 березня, прямо на його робочому місці. Дяченку інкримінується порушення чч. 1 і 2 ст. 172-7 КУпАПП (порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів).

Перший епізод стосується голосування Дяченка на другій сесії міськради нинішнього скликання за надання в оренду земельної ділянки комунальної власності за адресою О. Гончара, 12, для своєї дружини. А другий — його голосування на п’ятій сесії міськради наприкінці за власну зарплату, яку мав отримувати у 2016 році. Натомість згідно з чинним законодавством він повинен був заявити про наявність конфлікту інтересів і взагалі не голосувати за дані питання.

За першим фактом сам Андрій Дяченко своєї провини не визнає. «Мене звинувачують у корупційній складовій в цій земельній ділянці. Але якщо завдяки прийняттю даного рішення почали сплачуватися податки, то яке відношення це має до корупції?» — наголошує він. А ось другим питанням, за словами Дяченка, займаються його адвокати.

— Хоча щодо нього вже зараз можна навести багато аналогічних випадків, — коментує він. — Приміром, депутат від «Опоблоку» Павло Пуляєв, коли ще був першим заступником міського голови, також голосував за нарахування собі премій. Депутати від «Батьківщини» Олександр Тернавський та Олена Молчанова від «Опоблоку» голосували за виплату собі премій як старших кварталів. «Опоблоківець» Олександр Особа і Людмила Бендеберя від «Самопомочі» голосували за виділення значних коштів для капремонту покрівель ОСББ, які самі й очолюють. Я вже мовчу про Павла Філіпчука, який будучи депутатом міськради від «Опоблоку» багато разів порушував питання виплати компенсації з бюджету по зарплаті його батьку — екс-директору КП «Каховська міська друкарня» Ігорю Філіпчуку.

За словами Андрія Дяченка, аби в подальшому подібні конфлікти інтересів при розгляді питань на сесіях не виникали, буде створена відповідна комісія, яка вивчатиме проекти рішень і виноситиме свої рекомендації.

Поки ж за кожним зі складених протоколів про адмінпорушення очільнику Каховки загрожує штраф розміром 850 гривень.

Олег БАТУРІН.
Заповідний лід рушив?
07.03.2017 15:59 Новости / Общество

9

Лише засідання круглого столу, організованого обласною радою, посутньо наблизило до взаєморозуміння дирекцію наймолодшого на території краю національного парку "Нижньодніпровський" і обласну організацію Українського товариства мисливців і рибалок (УТМР).

Порочна практика приймати будь-яке рішення без обговорення підвела екс-голову облдержадміністрації Андрія Путілова і його команду під монастир.

Аби завчасно, хоча б два роки тому, з ідеєю створення національного природного парку «Нижньодніпров­ський» ознайомилися територіальні громади Бери­слав­ського, Білозерського, Голо­прис­тан­ського та Олешківського районів, міст Херсона та Нової Каховки, то не було б такого людського збурення, як маємо нині. Одначе сталося те, що сталося: воза поставили попереду коня і відправили на Київ. На основі документального «багажу», знятого з того воза, указ про створення «Нижньодніпровського» під­писав Президент України. Підписав, як виявилося, передчасно.

Чиновників підвела самовпевненість: бажання вразити грандіозними проектами перетворилося на прожекти, звідси й поспішність в реалізації загалом хорошої ідеї, яка замість схвалення викликала обурення громадськості. Про це «Новий день» писав не раз. Згадаймо хоча б кореспонденцію «А плавні — горять!» («НД» за 16.03.2016 р.).

Другий рік йде з дня офі­ційного створення «Нижньо­дніпровського». Скажіть, будь ласка, щось змінилося за цей час? Може, плавні не горять чи браконьєри не перегороджують сітками Дніпро, рукави і озера великої ріки? Що, зрештою, дало надання величезній території статусу національного парку?

Обгрунтовані відповіді на ці та інші питання і хотіли почути учасники круглого столу в обл­раді, на якому розглядалося колективне звернення територіальних громад області та деяких районних організацій УТМР щодо створення «Нижньо­дніпровського». Хотіли почути. Та чи почули?..

Місію головного доповідача на зібранні директор національного природного парку «Нижньодніпровський» Олексій Чачібая та директор департаменту екології і природних ресурсів ОДА Юрій Попутько доручили заступникові директора з науково-дослідної роботи Альоні Пономарьовій.

Альона Анатоліївна нагадувала більше сумлінного екскурсовода, який водить чи то турків, чи то негрів по дніпровських «преріях», ніж уповноваженого взяти участь у непростій дискусії. До правди, не вона одна.

Не на екскурсію по червонокнижних болотах і не на рекламну промоцію націлював ведучий круглого столу, голова постійної депутатської комісії облради з питань земельних відносин і екології Сергій Рибалко:

— Це питання дуже болюче, і ми повинні знайти якщо не відповідь, то хоч би компроміс: як бути далі?

Сергій Вікторович звернув увагу на те, що:

— Обласна рада рішення про організацію і передачу земель парку «Нижньодніпров­ський» не приймала. Парк організований без рішення обласної ради…

Отакої! 

Тим часом Альона Пономарьова, знай, все про своє:

— Національний парк — це наймолодший природно-охоронний комплекс в Україні… Парк є бюджетною, рекреаційною, науково-дослідною, освітньо-виховною установою.

Чимось незрозумілим знервований, подав голос і директор департаменту екології і природних ресурсів ОДА Юрій Попутько:

— Я ще раз наголошую на тому, що жодна територія селищної і сільської ради не ввійшла до національного природного парку «Нижньо­дніпровський». При створенні пройшли погодження з усіма власниками або первинними користувачами. УТМР (я заявляю!) не є ні первинним користувачем земельних ділянок, ні власником.

Власне, цей еколог-самоук, схоже, як писав поет, «сів не в той літак». А якби в той, то хоч би раз «приземлився» якщо не під вікнами обласної чи міської організації УТМР, то хоч би під дверима якої-небудь терито­ріальної громади і запитав: «Ви згодні, щоб такий парк був?..».

Відповідь була б ствердною. А так… 

— Ви сказали, що всі питання відпрацьовані з місцевими радами, що все врегульовано, — зауважив секретар Новокаховської міської ради Олександр Лук’яненко. — Нічого не врегульовано! Немає ніякої співпраці з Новокаховською міськрадою. Ми ніколи не заявляли, що ми проти ідеї національного парку, але реалізація цієї ідеї відбулася у найгірших бюрократичних традиціях. Для людей його створюють, а у людей не питають! Надали Президенту пропозиції щодо указу. Президент, повіривши, що виконані всі необхідні процедури, указ підписав. І що тепер?..

— Безумовно, наші інтереси тут руйнуються, — відверто, від імені багатотисячного колективу УТМР, сказав голова Херсонської міської організації  товариства Віктор Мельниченко. — Деякі чиновники розпускають плітки, що мисливці — це браконьєри і т. п. Що ж стосується нашої організації, то вона уже 96-й рік, як показали численні перевірки, займається правильною справою. На підтвердження — робота нашого дичерозплідника. Він один-єдиний в системі УТМР. Ми щорічно випускаємо у наші плавневі зони качок і фазанів. Так про що ми говоримо? Ми готові співпрацювати з науков­цями, допомагати охороняти природу. Але нас так і не почули…

Голова обласної ради Владислав Мангер зауважив:

— Аби ми більше створювали регіональних парків і регулювали їх діяльність на місцевому рівні, то було б набагато більше користі для області. Моя особиста думка: при створенні парку треба було врахувати рішення всіх громад, всіх людей, які живуть на даній території, які виживають з того, що рибу ловлять… 

— Ви не спілкувалися з сільськими і міськими головами, у нас не було широкого обговорення, — зауважив Сергій Рибалко.

У нас є звернення від сільських голів, від УТМР, які користуються цими угіддями і охороняють їх. А хто його сьогодні буде охороняти? Логіка проста: сьогодні ми заборонимо полювати мисливцям, а завтра туди зайдуть браконьєри, як от у Скадовську. Вони будуть полювати!    

— Давайте один одного чути! — закликав присутніх доктор біологічних наук професор Олександр Ходосовцев. — На території господарської зони, яка займає майже 94% національного парку, можна робити майже все, що робили люди тут до цього часу. Якщо вони там не будуть працювати, як працювали досі, то ми втратимо ті біотопи, які хочемо охороняти! Тут я бачу тільки єдину проблему: мисливство. До 2010 року, коли ми розробляли проекти парків «Нижньодніпровський» і «Олешківські піски», у Законі України «Про природно-заповідний фонд» не було положення про заборону полювання. Потім його внесли, і це підриває пріоритети заповідної справи. На мій погляд, треба відпрацювати порядок і механізм, які передбачають: традиційні методи господарювання на території принаймні господарської зони залишалися. Але це компетенція Верховної Ради України. А щодо національного парку «Нижньодніпровський», то давайте збиратися і обговорювати проблеми. 

Завершуючи засідання круглого столу, Сергій Рибалко наголосив:

— Нам потрібно просити через наших депутатів внести поправки у закони про мисливство. Указ Президента ми навряд чи відмінимо. Але якщо ви будете продовжувати не обговорювати питання з міськими, сільськими і селищними радами, з населенням виникатимуть конфлікти. І якщо завтра на комісію винесуть питання про скасування мисливських господарств на існуючих територіях, повірте, комісія його не прийме. Думаю, що й сесія обл­ради його не прийме. До того моменту, поки люди не зрозуміють, як буде йти зонування парку, як буде погоджене питання з мисливцями, чи дадуть місцеві ради погодження на створення територій, до тих пір триватимуть суперечки. Тому вихід із ситуації я бачу такий: почати плідну співпрацю дирекції заповідника з міськими і сільськими громадами. По собі знаю: де немає мисливця, там буде браконьєр, і ніяка охоронна служба парку не захистить природу так, як захищає мисливець. 

Не погодитися не можна.

Василь ПІДДУБНЯК
Страница 1 из 3
<< Первая < Предыдущая 1 2 3 Следующая > Последняя >>