Состав редакции

/images/redaktors/gupinaav.jpeg

Жупина Анатолий Владимирович

Главный редактор.

e-mail:   newday@ukr.net

Тел.: (0552) 45-43-60, 33-44-00, 45-43-59.

images/redaktors/gupinalm.jpeg

Жупина Людмила Михайловна

Первый заместитель

главного редактора.

Тел. (0552) 45-49-24.

 

/images/redaktors/yaitskiyam.jpg

Яицкий Анатолий Николаевич

Заместитель главного

редактора.

Тел. (0552) 45-46-21.

Весь состав редакции...
ПРЕСС-КЛУБ "НОВЫЙ ДЕНЬ"                                                 ГОСТИ ПРЕСС-КЛУБА

Если вопросы, которые вас волнуют, стоят того, чтобы сформировать общественное мнение или получить широкий резонанс, обращайтесь в независимый  пресс-клуб «Новый день», который объединяет несколько десятков средств массовой информации не только Херсонщины, а и представителей общенациональных СМИ в нашем регионе…


Четверг, 30 Марта 2017
Навіщо прем’єр, якщо вже є закон?!
30.03.2017 11:23 Новости / Общество

12

Новостворені об’єднані громади Каховського району не можуть взяти на свій баланс розташовані на їх території об’єкти спільної власності

 

Встромлянням "палиці у колеса" новим ОТГ назвала дії Каховської районної ради директор Херсонського центру розвитку місцевого самоврядування Оксана Сілюкова. "Неприпустимо, коли на початковому етапі створюються штучні перепони. Тавричанська та Зеленопідська ОТГ до цього часу не можуть взяти на свій баланс майно, що перебуває на їх територіях. Чому? Бо районна влада не вважає за потрібне його передати. Три місяці фактично знущань над громадами. На початку року з ФАПів і амбулаторій районом вилучалися навіть вугілля з медикаментами. За перший квартал п. р. Зелено­підська ОТГ втратила можливість повністю замінити вікна в Дмитрівській і Архангельськослобідській школах у межах субвенції на соціально-економічний розвиток. Ні багато ні мало — 1,7 млн. грн. Бо ці заклади досі залишаються на балансі району!» — наголошує вона.

Питання передачі об’єктів спільної власності територіальних громад Каховського району на баланс ОТГ було порушене і на останній сесії райради 23 березня. Якомога швидше це зробити закликали своє керівництво і самі депутати, і керівництво Зеленопідської ОТГ. «Вони наполягають на тому, щоб ділити не лише сільський ФАП, а й ра­йонний будинок культури ім. Фрунзе, і районну аптеку, і будівлю редакції «Каховської зорі». Ділитися буде все», — доповнив депутат Юрій Міхалевич.

— Ми на першій же нашій установчій сесії після виборів у грудні 2016 року прийняли рішення про передачу майна спільної власності громад району у власність нашої громади. Все, що залежить від нас, зроблено. Але профільна комісія райради на своєму засіданні ще у січні п. р. відхилила наше клопотання. Це просто знущання, — коментує юрист Зелено­підської сільради Микола Драчук.

За словами юриста, райрада своїми діями прямо порушує статтю 10 прикінцевих положень Закону «Про місцеве самоврядування», в якій говориться, що «за пропозицією сіль­ських рад районні, обласні ради повинні приймати рішення про передачу до комунальної власності від­по­відних територіальних громад окре­мих об’єктів спільної власності тери­то­ріальних громад, які знаходяться на їх території і задовольняють колективні потреби виключно цих територіальних громад». «Вже з 1 квітня ми забираємо до себе бібліотекарів, пожежників, лікарів. Але куди ми їх заберемо? Як вони працюватимуть?» — не розуміє зеленопідський сільський голова Галина Лобунько.

— Ми забираємо бібліотекаря, але бібліотечний фонд досі нам не передано. Забираємо працівників ФАПів і амбулаторії, але їх обладнання нам не належить. Залишається в районній власності і будівля ФАПу в Архангельській Слободі. Аналогічна ситуація і з пожежною охороною. Вийде так, що працівники будуть, а надавати ті чи інші послуги населенню вони не зможуть, — доповнює юрист сільради.

У свою чергу голова райради Те­тяна Тертична наголошує на необхід­ності дотриматися всієї процедури передачі майна. «Самій ОТГ потрібно було з самого початку забрати необхідне майно, — вважає вона. — Я ж звернулася за роз’ясненнями щодо його передачі до прем’єр-міністра і до офісу реформ». Питається: яка ще консультація, хай навіть прем’єра, потрібна для того, аби виконати закон?!

За словами ж голови Каховської РДА Валерія Салтикова, проблема пов’язана з білими плямами в законодавстві і в суто процедурних питаннях. «У всіх є бажання допомогти Зеленопідській ОТГ, — стверджує він. — Так, мною створено робочу групу, якій поставлене завдання до 1 квітня вирішити питання безперервності процесу надання медичних послуг населенню і переоформлення установ освіти у власність цій ОТГ. Сама Зеленопід­ська ОТГ є першовідкривачем, тож у них обов’язково будуть проблеми. Проте потім на них усі інші будуть орієнтуватися. Тавричанська ОТГ, приміром, уклала договір з Каховською райрадою і районним центром первинної медико-санітарної допомоги, вирішивши почекати рік і подивитися, як інші розв’я­зуватимуть проблеми з майном».

Олег БАТУРІН.
Безпорадна рада і маршрутний тариф
30.03.2017 11:22 Новости / Общество

Херсонські депутати ніяк не дійдуть згоди у багатостраждальному маршрутному питанні. Вже півтора місяця міська рада не може спромогтися відмінити скандальне рішення виконкому, коли в так званому робочому порядку, без засідання, у нас постановили підвищити проїзд у маршрутному транспорті. Абсурдність ситуації довела й ухвала Херсонського міського суду від 17.02.17 р., яка призупинила дане рішення виконкому. Але ж, як відомо, власники перевізних фірм вже звернулися до суду вищої інстанції, і той у будь-який прекрасний момент може скасувати ухвалу. А це означатиме, що херсонці будуть змушені платити за проїзд 5 гривень, а не 3. Логічну крапку у цій непростій історії могли б поставити міські обранці, скасувавши явно непрозорий регуляторний акт виконкому рішенням сесії. І проекти документів з відповідним змістом випливають вже на якій за чергою сесії, та марно: з голосуванням за маршрутною темою все не складається. Приміром, одразу 3 транспортних питання слухали на сесії міськради 23 березня. Щоправда, слухали — тут зовсім не підходить, бо саме коли в порядку денному дійшло до 45, 46, 47-го питань, депутатські лави різко порідшали. Ще й міський голова перерву на 10 хвилин оголосив, після неї обранців у залі виявилося ще менше. Та й ті, що були, не побажали слухати доповідь директора департаменту транспорту та зв’язку міськради Аліси Вербицької про те, чим же займається робоча група, створена міським головою для вивчення маршрутної ситуації. Друге ж питання якраз стосувалося відміни рішення виконкому про підвищення тарифу. За нього депутати голосували поіменно, але й це не допомогло — голосів не вистачило. Як і для прийняття рішення в питанні наступному — про мораторій на підвищення маршрутного тарифу, доки працює згадана робоча група. Чому обрані громадою ігнорують одну з найголовніших проблем громади, у даному випадку тарифну вакханалію, яку собі дозволяють приватні перевізники? Інші ж питання розглядаються (не рахуючи земельних — там все дуже складно). Може, справа в особистих інтересах обранців у маршрутному бізнесі? У кулуарах ходять розмови, що не зовсім так. Все просто: тарифне питання у Херсоні перетворили на політичне, причому навмисно, і тепер ганяють ним, як м’ячем на полі. Якщо одна по­літична сила домоглася тимчасового мораторію на підвищення вартості проїзду, у вигляді ухвали суду, то в інших вважають, що не можуть «підтанцьовувати» опонентам, відтак, відсторонюються від питання. І оскільки політика — дама примхлива, варіантів поведінки з тим же ре­зультатом може бути декілька. От тільки для  електорату, простих херсонців, варіантів майже не залишається: терпіти і чекати, чекати і тер­піти, доки депутати «дозріють» до рішення, більш-менш прийнятного для всіх сторін.

Марина САВЧЕНКО.

P. S. 27 березня депутатам Херсонської міської ради не вдалося повернутися до голосування з питання скасування рішення виконкому про підвищення вартості проїзду в маршрутках. Цього разу не вистачило двох голосів — «за» виступили 26 депутатів з 28 потрібної більшості.
Фиаско с увольнением
30.03.2017 11:21 Новости / Общество

Очередная попытка сменить председателя Олешковского (Цюрупинского) районного совета потерпела неудачу. Напомним, сегодня эту должность снова занимает Николай Райтаровский. Он был восстановлен 30 января нынешнего года в "военизированной" обстановке, когда на сессию органа местного самоуправления прибыло более сотни людей в камуфляжной форме. Местных депутатов они буквально заставили выполнить решение суда, признавшего увольнение Райтаровского годичной давности неправомерным.

После этого руководитель райсовета дважды пытался созвать очередную сессию, но каждая из этих попыток была обречена на провал: в зале собирались лишь около полутора десятков депутатов. Из-за этого стала страдать, прежде всего, социально-гуманитарная сфера района, переставшая получать бюджетные ассигнования («НД» сообщал об этом).

Тогда уже инициативу в свои руки взяли народные избранники, саботировавшие пленарные заседания. Они сами потребовали у Николая Райтаровского созвать сессию, которая, согласно закону, должна была состояться в течение двух недель максимум.

Пленарное заседание состоялось 21 марта. Как и стоило ожидать, на него снова прибыли люди в камуфляжной форме. Ожидаемым оказалось и первое требование большинства депутатов, озвученное перед принятием повестки дня — о включении в нее вопроса об увольнении председателя путем тайного голосования.

Этот вопрос был проголосован и необходимое большинство голосов набрал. А вот когда до­шло до дела, случился неожиданный казус. Так, непосредственно перед тайным голосованием владельцы мандатов договорились: волеизъявление в бюллетене обозначать отметкой «+» и ни чем иным. Казалось бы, что может быть проще? Но нет! При подсчете голосов выяснилось, что один из депутатов поставил таки другую отметку. И как раз именно его и не хватило для принятия решения большинством!

В зале поднялся крик, и депутатам все-таки довелось помимо своих «шкурных» вопросов рассмотреть еще и те, которые касаются жизни района. Накопилось их, к слову, около трех десятков.

Что же касается основной цели собрания, дележа портфелей, к ней народные избранники намерены вернуться спустя две недели. Соответствующее требование к Николаю Райтаровскому о созыве внеочередной сессии было подготовлено и передано в канцелярию райсовета сразу же после фиаско с увольнением.

Андрей СОКОВ.
Шиють форму для поліції
30.03.2017 11:20 Новости / Экономика

9

Українських копів тепер одягатиме Херсонщина, у буквальному сенсі цього слова. У Генічеську відкрилася філія однієї з вітчизняних швейних фабрик. Саме це підприємство виграло тендер  МВС на виготовлення обмундирування для Національної поліції. Замовника підкупили практичність і міцність форми, яку розробили дизайнери даної фабрики. Комплект правоохоронця пошитий з високоякісної тканини, до речі, спеціально розробленої під поліцію. Приміром, літній костюм представника однієї з найризикованіших професій на 85% складається з бавовни і лише 15% — синтетика. Тож у такому одязі спекотно не буде. Ще один плюс форми — велика кількість функціональних кишень: посвідчення, жетон, кулькова ручка — лише мінімум, який носить із собою по­ліцейський. Керівництво фабрики запевняє: шити форму для вартових порядку на підприємстві готові по 2 тисячі комплектів щомісяця. Кожен обійдеться державі у 490 гривень. Сама ж філія фабрики розра­хована на 200 робочих місць. Поки що тут проходять стажування 30 швачок, яких, до слова, набрали винятково з місцевих мешканок, що мають відповідні освіту й досвід. Через відсутність швацького виробництва у Генічеську кваліфіковані кадри довгий час залишалися без роботи. От що розповіла Наталя Брусинцева, яка стажується на посаду технолога:   

— За освітою я інженер-технолог швацького виробництва. Для Генічеська моя спеціальність взагалі була незатребуваною. Всі казали: ой, який смішний у тебе фах! А от зараз, коли з’явилася фабрика, пішла, не роз­думуючи, і працюватиму з задово­ленням. 

На фабриці обіцяють високу, як за районними мірками, зарплату — до 5 тисяч гривень, тому жінки стараються. До речі, й у самому шитті форми є тонкощі — тут краще не поспішати, щоб строчка виходила рівнесенькою. Поліцейський — обличчя держави, і його форма має бути ідеальною.

Цікаво, що ще рік тому відкриття підприємств на прикордонній території виглядало навіть не фантастикою, утопією:

— Сьогодні ми були з вами під колючим дротом, і завести інвестора під цей колючий дріт — це дорогого коштує. І саме тому я хотів подякувати власнику фабрики за те, що він зголосився на пропозицію, давши обіцянку на Міжнародному інвестиційному форумі, який ми проводили у вересні минулого року. І от сьогодні ми вже бачимо ці робочі місця, — зазначив голова ОДА Андрій Гордєєв під час робочого виїзду на підприємство.

Крім Херсонщини, форму для українських поліцейських шиють тільки в Чернігові, тож замовлення будуть — не сумніваються на Генічеській фабриці.

Марина САВЧЕНКО.
Страница 1 из 3
<< Первая < Предыдущая 1 2 3 Следующая > Последняя >>