Состав редакции

/images/redaktors/gupinaav.jpeg

Жупина Анатолий Владимирович

Главный редактор.

e-mail:   newday@ukr.net

Тел.: (0552) 45-43-60, 33-44-00, 45-43-59.

images/redaktors/gupinalm.jpeg

Жупина Людмила Михайловна

Первый заместитель

главного редактора.

Тел. (0552) 45-49-24.

 

/images/redaktors/yaitskiyam.jpg

Яицкий Анатолий Николаевич

Заместитель главного

редактора.

Тел. (0552) 45-46-21.

Весь состав редакции...
ПРЕСС-КЛУБ "НОВЫЙ ДЕНЬ"                                                 ГОСТИ ПРЕСС-КЛУБА

Если вопросы, которые вас волнуют, стоят того, чтобы сформировать общественное мнение или получить широкий резонанс, обращайтесь в независимый  пресс-клуб «Новый день», который объединяет несколько десятков средств массовой информации не только Херсонщины, а и представителей общенациональных СМИ в нашем регионе…


Четверг, 18 Мая 2017
‘’Гра з вогнем’’-2
18.05.2017 10:25 Новости / Общество

14

Торік 11 травня агенція УНІАН розповсюдила інформацію, перший абзац якої красномовно гласив (цитата): ‘’Жителі села Надеждівки Чаплинського району Херсонської області звинувачують народного депутата України від БПП (Блоку Петра Порошенка. — Ред.) Миколу Паламарчука та його помічника Ігоря Павловського в захопленні приватного підприємства ‘’Харистрон’’ і ТОВ ‘’Глобал-Інвест’’, які є основними наповнювачами місцевого бюджету та головними роботодавцями у цьому населеному пункті.

Засновники та інвестори ‘’Харистрона’’ і ‘’Глобал-Інвесту’’ іноземні громадяни — Туреччини і США. За роки роботи в Україні вони створили міцну матеріальну базу і робочі місця. ‘’Місцеві правоохоронні органи, за словами працівників підприємств, фабрикуючи кримінальні справи за допомогою одного з колишніх інвесторів Гумуштекіна Халдуна і за вказівкою народного депутата Миколи Паламарчука, заблокували роботу фірм, а також викрали дорогу сільськогосподарську техніку’’, — йдеться в заяві трудових колективів ПП ‘’Харистрон’’ і ТОВ ‘’Глобал-Інвест’’. Місцеві жителі вкрай стурбовані тим, що залишаться без роботи, адже на цих підприємствах працевлаштоване майже все село...’’.

 

Це на словах, а насправді?

А насправді (року не пройшло з дня інформації УНІАН!) виявилося, що ПП ‘’Харистрон’’ і ТОВ ‘’Глобал-Інвест’’, орендуючи у селян земельні паї, не надто переймалися тим, аби чітко і безумовно чинити так, як у договорах оренди прописано.  Лише тоді, коли ‘’основні наповнювачі місцевого бюджету та головні роботодавці’’ Надеждівки своїми турецько-американськими носами відчули, що терпець у селян не безмежний, що пахне горілими шинами, з великим запізненням виплатили людям орендну плату. Але поїзд уже рушив!

Селяни, котрі ще торік перекривали трасу Чаплинка — Асканія-Нова, аби захистити не лише свої інтереси, а й ПП ‘’Харистрон’’ і ТОВ ‘’Глобал-Інвест’’, вирішили розпрощатися з цими ‘’головними роботодавцями’’ і орендарями.

Про те, що призвело до такого рішучого кроку надеждівців, йшлося у кореспонденції ‘’Гра з вогнем’’ (‘’НД’’ від 10.05.2017 р.).

На зустрічі у Чаплинській райдерж­адміністрації обурених селян і голови РДА Олександра Бурейка, на яку нарешті з’явилися і представники ПП ‘’Харистрон’’ і ТОВ ‘’Глобал-Інвест’’, представник ‘’Харистрона’’ (назвати своє прізвище кореспондентам цей молодий законник категорично відмовився) виступив із такою тирадою (текст подаємо за диктофонним записом):

‘’Американський інвестор (громадянин Туреччини, котрий мешкає у США. — Ред.) Каракаш Еррол… йому це набридло… він там закупив техніки на підприємство, її украли на 10 мільйонів. Він далі продовжує викидати гроші, людям платиться зарплата, обробляється земля… хімія, вода… Він бачить, що підприємство зникає. Йому це попросту набридло… Він як би людина непроста… У них там дуже гарні зв’язки з сенатором Конгресу США… Вони зверталися до Посольства США, Посольство США на Адміністрацію Президента України, звідти приймаються міри — звернення до Мін’юсту. Враховуючи цю всю незаконність додаткових угод про розірвання договорів оренди і укладення нових на ‘’Оазис Півдня’’, вони скасовуються Мін’юстом. Ці всі документи вивчала комісія Мін’юсту, куди входить 5 чи 10 чоловік, чи більше — дуже багато! Хочу додати, що багато додаткових угод не підписані пайовиками’’.

Чи не тому цей молодий законник не захотів називати своє прізвище, що за його ‘’міжнародним’’ красномовством крилося типове для наших нинішніх буднів і свят юридичне лукавство? Лицемірство, яке зводиться до одного: напустити густого туману в очі всім — селянам Надеждівки, главі райдержадміністрації Олександрові Бурейку і його першому заступникові Анатолію Віремейчику… Ціль одна — довести, що Ансар Ракібов (завдяки котрому, до речі, у забутій Богом і Аллахом Надеждівці з’явилися іноземні інвестори!) не мав жодного права підписувати будь-які папери від імені ‘’Глобал-Інвесту’’. А на якій підставі? А на тій, що такого права позбавив його… Керченський міський суд. Так-так, той суд, що знаходиться нині в російській окупації!

Автори цього усного юридичного ‘’аргументу’’, вочевидь, розраховували на те, що навряд чи комусь вдасться заперечити судове рішення. Розраховували, але грубо прокололися.

Керченський міський суд Республіки Крим офіційним листом, датованим 4 травня 2017 р., на фірмовому бланку з двоголовим російським гербом повідомив адвокатові Куценку В. В. наступне (цитуємо мовою оригіналу):

‘’На Ваш запрос сообщаем, что согласно информационным базам Керченского городского суда за период 2012 года, гражданских, административных, уголовных дел по иску (с участием, в отношении) Ракибова Ансара не значится. Также сообщаем, что дело № 108/12513/12 в Керченском городском суде не зарегистрировано.

Зам. председателя Керченского городского суда В. П. Левченко’’.

Одержали власники земельних ділянок с. Надеждівки і офіційну відповідь на свого листа, адресованого Міністерству юстиції України.

Заступник міністра з питань виконавчої служби Сергій Шкляр листом від 1.03.2017 р. повідомляє: ‘’Міністерство юстиції України розглянуло ваше колективне звернення від 23 лютого 2017 року. У тому числі надіслане листом Головного територіального управлін­ня юстиції у Херсонській області від 17 березня 2017 року № КЩ-142-8 щодо деяких питань, пов’язаних з державною реєстрацією речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень і повідомляє…’’.

Перерахувавши всі права власників земельних паїв, заступник міністра пан Шкляр чорним по білому повідомив також про те, що ‘’листи Міністерства юстиції України не встановлюють норм права, а мають інформаційний характер’’.

Не сумніваємося, що юрист-інкогніто, котрий так запопадливо, одначе не завжди, на наш погляд, щиро представляє інтереси ‘’Харистрону’’, про вище наведене уточнення напевне знає. Тож напрошується запитання: чи гоже Мін’юсту, кинувши не менш важливі справи, танцювати під дудку іноземця, у котрого ‘’дуже гарні зв’язки з сенатором Конгресу США’’?..   

Припустимо, що в ситуацію в Надеждівці втрутилася таки навіть Адміністрація Президента, відклавши убік інші не менш важливі справи. Тоді поставимо питання по-іншому: чи має це відомство юридичне (про моральне не будемо) право втручатися у господарські справи і ставати на захист недобросовісних орендарів?..

Як би там не було, а селян Надеждівки (повторимося ще раз) рано ще записувати у невільники іноземних товстосумів. Тим паче, що вільний (на вимогу МВФ!) ринок землі поки що не запущений. Та якщо і буде запущений, то навряд чи українці такі простаки, щоб купитися на макуху іноземного виробництва.

Анатолій ЖУПИНА,

Василь ПІДДУБНЯК.
‘’Ця земля найближче до нас’’
18.05.2017 10:24 Новости / Экономика

Скасувати проведення аукціонів на право оренди трьох земельних ділянок (60,18, 116,29 і 133,28 гектара) державної форми власності на території Коробківської сільради були змушені 4 травня. ‘’Виявилося, що всі ці ділянки не є вільними. Їх обробляє депутат обласної ради, голова Асоціації фермерів Каховського району, голова фермерського господарства ‘’Зоря Каховщини’’ Леонід Кириченко і навіть встиг засадити. Разом із тим Кириченко є ініціатором двох про­тилежних за змістом звернень Херсонської облради до Верховної Ради про продовження мораторію на продаж землі, поки не приймуть Закон ‘’Про обіг землі’’, а також із вимогою не приймати взагалі цього Закону’’, — констатує голова Каховської райдерж­адміністрації Валерій Салтиков.

За продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення в Україні ще на 5 років Леонід Кириченко разом зі своїми колегами по партії ‘’Батьківщина’’ ви­ступив і на сесії райради 23 березня. А вже 19 квітня до Єдиного реєстру досудових розслідувань будуть внесені дані про кримінальне правопорушення, передбачене ст. 197-1 ч. 1 КК України. Підставою для цього став рапорт прокурора Каховської місцевої прокуратури про те, що при візуальному огляді всі 3 вищезазначені земельні ділянки на території Короб­ківської сільради є обробленими.

‘’Під час огляду встановлено ознаки проведення сільськогосподарської обробки земель культивації та посіву сільськогосподарськими культурами, до проведення яких Коробківська сільрада не має жодного відношення. Тоді ж, під час культивації, було задокументовано трактор ‘’Беларус’’ з державним номерним знаком 11652. Відповідно до реєстраційних документів даний транспортний засіб належить ФГ ‘’Зоря Каховщини’’. Всіма цими діями державі завдано збитків на суму 263 048,70 грн.’’, — зазначено в рапорті прокурора.

Після вказаної перевірки Кахов­ський відділ Національної поліції звернувся до Каховського міськра­йонного суду, який 27 квітня виніс ухвалу про накладання арешту на 3 земельні ділянки державної форми власності з цільовим призначенням для ведення товарного сільгоспвироб­ництва ‘’з метою заборони на їх відчуження та передачі у користування’’.

Ми звернулися за коментарем до Леоніда Кириченка. Він визнав, що обробляв вказані земельні ділянки з осені, готуючи до майбутніх посівів. Але підкреслив, що продовжував до останнього сплачувати за них орендну плату.

— Було все як: ФГ ‘’Зоря Каховщини’’ 15 років обробляло ці землі, поки туди не прийшла ‘’Кримська фруктова компанія’’. Згодом остання пішла на компроміс і передала вказані площі нам на умовах суборенди. Коли ж у 2014 році сталася анексія Криму, з ‘’Кримською фруктовою компанією’’ розірвали договір. Договір суборенди з нами відповідно теж було розі­рвано, почалася судова тяганина. Але ми як фермери сільськогосподар­ський процес не припиняли: ми підготували грунти, — говорить він.

За словами Кириченка, остаточно договір суборенди було розірвано за рішенням суду наприкінці 2016 року. ‘’Але сільгоспрік на той час уже розпочався, озимі культури ми вже засіяли. Ми вирішили, що землі не повинні заростати, тож хотіли піти на аукціон і боротися за те, аби вони залишилися за ФГ ‘’Зоря Каховщини’’. До речі, ми весь цей час продовжували сплачувати орендну плату, поки податкова інспекція не пояснила, що це незаконно і що ці гроші ніде не обліковуються, тому що договір суб­оренди вже не діяв. Проте якщо ми виграємо аукціон, то готові сплатити орендну плату за останні півроку, щоб не страждав бюджет Коробківської сільради. І останнє: вся ця земля дуже актуальна і потрібна саме для нашого фермерського господарства. Вона знаходиться за 20 метрів від баз фермерського господарства. Усі зазіхання на неї від будь-кого я вважаю банальною спекуляцією і підставою для рейдерського захоплення’’.

Дійсно, частина земельної ділянки площею 63 га поруч з ФГ зайнята під багаторічними насадженнями — яблуневим садом. На іншій ділянці відновлена система зрошення. На ній працює дощувальна машина ‘’Фрегат’’.

Олег БАТУРІН.

ВІД РЕДАКЦІЇ. Думається, організаторами проведення аукціону на право оренди цих ділянок буде враховано той факт, що фермер Кириченко вклав солідні гроші в ці ділянки. Що він не просто нещадно екс­плуатував землю, як роблять чимало заїжджих ‘’аграріїв’’, а дбав про підвищення її родючості, поліпшував культуру землеробства. І вона віддячувала йому щедрими врожаями.
Рисові ‘’війни’’ за воду
18.05.2017 10:23 Новости / Общество

12

Конкуренція в аграрній галузі між товаровиробниками має вочевидь спотворений характер на теренах Херсонщини. Земля, яка мала б приносити прибуток бізнесу і дивіденди її власникам, перетворюється на арену для запеклих баталій, неприхо­ваних рейдерських атак, шахрайських схем, коли не діють закони держави, а па­нують вовчі порядки зграї — хто сильніший, у кого гроші та зв’язки і на чиєму боці… влада. Причому держчиновники, що загралися у владній пісочниці, так забавилися у вотчинне ‘’пущать — не пущать’’, що зовсім відірвалися від реальності і беруть на себе зухвалі повноваження: кому дозволяти все, а кому перекрити кисень.

На Херсонщині в сільськогосподарський сезон за спекотної пори хто володіє зрошенням — володіє всім! Аграрії, котрі напряму залежать від подачі води для поливу сільгоспкультур, заздалегідь дбають про укладення відповідних договорів, отримання дозволів. Та навіть зібравши повний пакет документів, ти цілком можеш стати заручником волі тих, хто з висоти своїх крісел міряють — відкрити заслінку на твоє поле чи хай воно згорить…

Власник ТОВ сільгосппідприємство ‘’Басматі’’ Сергій Мороз, котрий упродовж 9 років вирощує на території Бехтерської сільради Голопристанського району рис і забезпечує легальною роботою понад півсотні осіб та наповнює бюджет мільйонними податками, веде благодійну діяльність на території сільради як суб’єкт соціально відповідального бізнесу, цими днями на собі відчув, що таке, коли конкурент, котрий спить і марить себе господарем на твоїх на­ділах, ‘’дружить’’ з владою і користується відповідною прихильністю та привілеями, цілком може внести непередбачувані корективи в твою, здавалося б, розмірену діяльність. Йдеться про власника іншого рисівницького господарства ‘’Славич.А’’ Станіслава Чуклова, котрий здійснює сільськогосподарську діяльність на території сусідньої Збур’ївської сільської ради. Зі слів Сергія Мороза, ‘’колега’’, заручившись високим покровительством, чого, власне, й не приховує, поклав око на рисові чеки, які він орендує, і будь-що намагається підступно загнати конкурента в кут, знищити врожай, довести до багатомільйонних збитків. Адже посів рису відповідно до технологічних умов відбувається в підготовлений та удобрений грунт одночасно з подачею води, і проблем з цим не було упродовж усіх років господарської діяльності ТОВ ‘’Басматі’’. Цьогоріч посівна старанно зривається, а висіяний на 120 гектарах рис від спеки наполовину згорів, адже він пролежав без води на сонці 8—10 днів. Приводів для відмови відкрити воду ‘’понакопували’’ безліч, причому один — абсурд­ніший від іншого, незважаючи на виданий рік тому департаментом екології та природних ресурсів облдерж­адміністрації дозвіл на спеціальне водокористування, що дійсний до 2019 року. Торік у розпорядженні Мороза згідно з довідкою Бехтерської сільради було 426,3180 га зрошуваних паїв, котрі той орендував. На 6 лютого ц. р. сільрада засвідчила, що в оренді ТОВ перебуває лише 396,99 га. Умовно мінус 30 гектарів, що цілком дозволяється сівозміною, однак стало каменем бюрократичного спотикання для чиновників, котрі почали ‘’тузати’’ рисівника поміж кабінетами під різними приводами. Мовляв, зайву воду перебереш, зайві її обсяги скинеш з чеків. На що у науково-дослідній установі ‘’Український НДІ екологічних проб­лем’’ дали чітку експертну відповідь стосовно надуманих ‘’ризиків’’: ‘’У всіх господарствах Херсонської області рис вирощується за ‘’Технологією вирощування рису з врахуванням вимог охорони навколишнього природного середовища в господарствах України’’. Для отримання високих сталих врожаїв та збереження еколого-меліоративного стану зрошуваних земель цією технологією передбачені сіво­зміни, і тому площі посівів кожного року змінюються. При розрахунку гранично допустимих скидів (ГДС) речовин у водні об’єкти та оформленні спецводокористування всі розрахунки водоспоживання та водовідведення виконані з урахуванням максимальної площі посівів рису. Тому ситуація з ТОВ СП ‘’Басматі’’, яка склалася в 2017 році щодо зменшення посівів рису з урахуванням сівозмін, є допустимою. При цьому не збільшуються обсяги водоспоживання та скидних вод, які за­тверд­жені нормами спецводокористування. У зв’язку з цим немає причин для перерахунку нормативів ГДС та обсягів води для зрошення, оскільки фактичні величини не будуть перевищувати затверджених лімітів’’.

Подавши ще понад місяць тому пакет документів до Приморського управління водного господарства на підписання договору про подачу води і виконавши всі вимоги, які були додатково поставлені, у сільгосп­підприємстві й станом на 10 травня так і не дочекалися води на зрошення рисового господарства під різними приводами (щоправда, офіційної письмової відмови УВГ упродовж місяця щоденних очікувань рисівникам не надало). А тим часом втрачається дорогоцінний час — до кінця посівної залишаються лічені дні, простоюють підготовлені площі під сівбу, закуплені дорогі добрива та засоби захисту рослин, а вже посіяне донищується спекою. Керівництво ‘’Басматі’’ звернулося в усі можливі інстанції — до Держагентства водних ресурсів України,  Антимонопольного комітету України, правоохоронних органів та народних депутатів. Перейнявся проблемами аграріїв, доведених до відчаю, та підтримав їх депутат Верховної Ради Федір Негой. Народний обранець почав звертатися в різні інстанції, стукати у владні двері, аби з’ясувати ситуацію та привернути увагу до неприпустимого і безпідставного втручання у ведення бізнесу, тиску на особу та примушування, як з’ясувалося, підписувати з якогось дива зайві угоди на водокорис­тування з підприємством ‘’Сла­вич.А’’, чиї інтереси вочевидь лобіює керівник державної установи(!) — начальник Приморського управління водного господарства Сергій Лупа. На це народний депутат й звертає увагу органів прокуратури та внутрішніх справ. На вільне трактування норм діючого законодавства та виставляння ‘’додаткових умов’’ Лупу, зрозуміло, що підштовхують згори, роблячи стрілочником у підкилимних іграх. Федір Негой настійливо радить держ­службовцям, котрі покликані обстоювати державницьку позицію та непохитно стояти на сторожі інтересів громадян, не перебирати на себе надміру повноважень розпоряджатися долею аграрних підприємств та їх працівників. Адже від ефективності ведення сільськогосподарського бізнесу, а не від вставляння палиць у колеса, сьогодні залежить благополуччя територіальних громад області, наповнення їх бюджетів, а отже, і доля сільської соціальної сфери, якій ТОВ СП ‘’Басматі’’ якраз регулярно допомагає, та й загалом віра у соціальну справедливість, за яку так ратують у новій європейській державі.

Віктор РУБАН.

КОЛИ ВЕРСТАВСЯ НОМЕР. ТОВ СП ‘’Басматі’’ аж 11 травня отримало довгоочікувану відповідь Приморського управління водного господарства за підписом Сергія Лупи, що для укладання договору на постачання води на полив сільгоспкультур потрібно надати документи… У довгому переліку саме ті, що сільгосппідприємство ще місяць тому (10.04.2017 р.) подало до УВГ. А також керівник управління звертає увагу сільгоспвиробника, що відповідно до виданих за день до цього — 10 травня (!) — роз’яснень департаменту екології та природних ресурсів Херсонської облдержадміністрації ‘’у зв’язку зі зміною умов водокористування, а саме — зменшення площі зрошуваних угідь, ТОВ СП ‘’Басматі’’ потрібно отримати новий дозвіл на спецводокористування…’’. Попри ці настанови, договір на постачання води таки був підписаний 12 травня, однак лише на частину землі, причому… за ‘’старим’’ дозволом спецводокористування.  Зі слів Сергія Мороза, воду дали вже наступного дня не завдяки розторопності управлінців, котрі розв’язали бюрократичну заангажовану проблему в короткий термін, а дякуючи якраз активним селянам (на фото), котрі вийшли, аби захистити свої права та напівзнищений урожай, від якого залежить і їхня доля.
Об’єднані громади рухають реформи
18.05.2017 10:22 Новости / Общество

10

12 травня відбулося урочисте відкриття Херсонського відокремленого підрозділу установи ‘’Центр розвитку місцевого самоврядування’’ для підтримки реалізації регіональної політики та реформи децентралізації, покращення надання місцевих адміністративних послуг на користь громадам та їхнім жителям. Це стало можливим завдяки підтримці програми ‘’U-LEAD з Європою’’. У заході взяли участь представники органів місцевого самоврядування, державної влади, громад­ських організацій, які працюють у сфері реалізації реформи. Центр, що очолила Оксана Сілюкова, стане ще однією партнерською організацією, фахівці якої надаватимуть громадам тематичні експертні консультації, методичні рекомендації, організовуватимуть навчання з питань стратегічного планування місцевого розвитку для представників новоутворених об’єднаних територіальних громад.

Запрошені гості, серед яких були голови об’єднаних територіальних громад, взяли участь у круглому столі щодо процесу впровадження реформи місцевого самоврядування в нашій області. Голови ОТГ розповіли про хід справ у своїх громадах і висловили одностайну думку, що децентралізація і розвиток населених пунктів шляхом об’єднання примножує місцеві бюджети, дає змогу вдосконалювати місцеву інфраструктуру та раціонально використовувати кошти на численні потреби громади. Першочерговим етапом становлення ОТГ, на їхню думку, має бути зміна психології мешканців, поява позитивного бачення майбут­нього розвитку та бажання працювати на користь власної громади.

Голова Виноградівської ОТГ Сергій Шматенко оптимістично налаштований долати тернистий шлях і переконаний, що тільки наполегливими спільними зусиллями громада може здолати всі труднощі перехідного періоду, аби в перспективі відчути увесь позитив від об’єднання. ‘’Адже від початку ніхто й не сподівався на диво, яке станеться без докладання зусиль’’, — підсумував Сергій Вілійович. Не погодився в цьому з колегою голова Кочубеївської ОТГ Іван Дудар, котрий якраз вважає дивом те, які преференції отримала його громада, ризикнувши першою в області ще в 2015 році стати на непростий шлях об’єднання. ‘’Нам навіть не снилися такі можливості та реальна державна підтримка, — зазначає Іван Іванович. — Люди, котрі на початку боялися, що їх покинуть напризволяще, і сумнівалися в успіхові реформи, сьогодні бачать її плоди на власні очі, користуються створеними благами, вірять і вчаться жити за новими мірками. Ми ніколи не сподівалися, що капітально до невпізнанності відремонтуємо за рахунок державної інфраструктурної субвенції 5 сільських ФАПів, за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку відкриємо на базі будівлі, якій 130 років, сучасний центр первинної медико-санітарної допомоги, а ще базу постійного розташування ‘’швидкої’’. А чого варті для населених пунктів ОТГ 1,5 кілометра новеньких шляхів в умовах учорашнього бездоріжжя. В 7 селах провели освітлення. Та головне — це ‘’переродження’’ психології наших мешканців, котрі після радянських часів навіть не сподівалися побачити, що в їхніх селах (а у нас об’єдналися 4 сільради з 14 сіл) можуть щось будувати для спільного блага. Тому вони самі залюбки беруть у цьому участь. Нині ми плануємо відкрити новий центр надання адмінпослуг, який за рівнем оснащення стане кращим, аніж у обласному центрі. Тож селяни вірять у реформи, які самі ж і рухають’’. Іван Дудар не проминув скористатися нагодою і зацікавити у співробітництві на користь своєї громади та населених пунктів ОТГ, що є давнім поселенням німців, присутнього на відкритті центру Фолькера Штампе — керівника групи розвитку спроможності ‘’U-LEAD з Європою’’. Той, у свою чергу, підкреслив, що пошук можливостей допомоги закладений у особистих духовних потребах німців. Тож є надія, що Кочубеївська ОТГ співпрацюватиме ще й у напрямах етнічних та духовних зв’язків з нащадками тих, хто засновував давні поселення на території нинішньої громади.

Голова Музиківської ОТГ Олександр Лейбзон зазначає, що якби його громада не зволікала з об’єд­нанням та утворилася одночасно з Кочубеївською, то не втратила б 8 млн. грн. на свій розвиток. Він резюмує, що це більше стосується попереднього східненського сільського голови, який не погоджувався на створення ОТГ. Нині громада має всі передумови для успішної роботи за­вдяки розвитку місцевого підприємництва, створенню робочих місць та отриманню відповідної державної підтримки на розвиток.

Голова Великокопанівської ОТГ Валентина Костенко вважається однією з авторитетних керівників органів місцевого самоврядування з відповідним досвідом роботи та напрацюваннями. Вже кілька перших місяців роботи її громади засвідчують правильність обраного шляху. Однак сьогодні, побачивши позитивні плоди роботи ОТГ, отямлюються сільради, які учора категорично противилися об’єднанню, і готові йти на дооб’єднання до уже створених. Та це не сприймається лідерами ОТГ. Тими, хто були першовідкривачами і ризикували, пройшовши непростий перехідний період. ‘’Ми ж до них зверталися, як до рівних, давайте будувати громаду разом, а сьогодні легко прийти на готове’’, — обурюється сільський голова. Вразили слова сильного керівника-жінки: ‘’Ми не повинні сидіти на шиї у держави, а тому створюємо таку місцеву базу, яка б дозволила нарощувати можливості ОТГ. Ми вчимося це робити і дякуємо громадським організаціям, які фахово нам у цьому допомагають’’.

Олена НЕЧИПУРЕНКО.
Страница 1 из 4
<< Первая < Предыдущая 1 2 3 4 Следующая > Последняя >>