Состав редакции

/images/redaktors/gupinaav.jpeg

Жупина Анатолий Владимирович

Главный редактор.

e-mail:   newday@ukr.net

Тел.: (0552) 45-43-60, 33-44-00, 45-43-59.

images/redaktors/gupinalm.jpeg

Жупина Людмила Михайловна

Первый заместитель

главного редактора.

Тел. (0552) 45-49-24.

 

/images/redaktors/yaitskiyam.jpg

Яицкий Анатолий Николаевич

Заместитель главного

редактора.

Тел. (0552) 45-46-21.

Весь состав редакции...
ПРЕСС-КЛУБ "НОВЫЙ ДЕНЬ"                                                 ГОСТИ ПРЕСС-КЛУБА

Если вопросы, которые вас волнуют, стоят того, чтобы сформировать общественное мнение или получить широкий резонанс, обращайтесь в независимый  пресс-клуб «Новый день», который объединяет несколько десятков средств массовой информации не только Херсонщины, а и представителей общенациональных СМИ в нашем регионе…


Пятница, 09 Июня 2017
‘‘Гра з вогнем’‘-5
09.06.2017 12:12 Новости / Общество

13

Надеждівка Чаплинського району живе надіями на те, що зло буде покаране, що в село повернуться мир і спокій, а його величність Закон восторжествує.

Минулої суботи на своїй сторінці у Facebook глава Міністерства внутрішніх справ України Арсен Аваков розіслав в усі відділення Національної поліції нову інструкцію. Очільник відомства пояснив, що спонукало його прийняти нову настанову:

‘‘…банда тітушок із 42 осіб спробувала зі зброєю в руках захопити сільгосппідприємство. Прибулий спецназ поліції діяв чітко — зне­зброїв бандитів, поклавши їх у наручниках обличчям у землю. В землю, яку вони хотіли захопити. Усі члени банди були затримані, а сьогодні суд заарештував усіх 42 терміном на два місяці без права застави’‘.

Арсен Аваков, відчувається, захоплений рішучими діями своїх підопічних, які він охарактеризував коротко: це ‘‘наша нова жорстка лінія’‘. Міністр при цьому звернувся до уявних молодчиків, котрі гасають по українських селах в пошуках заробітків і адреналіну:

‘‘Чи є ще бажаючі рейдерити, грати тітушиними м’язами і зброєю, привласнюючи собі право на насильство? Не зрозуміло? Тоді ми йдемо до вас’‘, — заявив Арсен Аваков.

Операція спецназу, про яку згадує міністр внутрішніх справ України, відбулася не у Надеждівці Чаплин­ського району, яку кілька тижнів тероризують найняті ТОВ ‘‘Глобал-Інвест’‘ і ПП ‘‘Харистрон’‘ озброєні ‘‘охоронці’‘ з Одеси. Спецназ показав, на що він здатний у селі Метанівці Теплицького району, що на Вінниччині. Там 31 травня два десятки озброєних чоловіків у балаклавах увірвалися на територію сільгосппідприємства, аби захопити його.

Схема та ж, яку намагаються реалізувати ТОВ ‘‘Глобал-Інвест’‘ і ПП ‘‘Харистрон’‘ у Надеждівці, в чому читач ‘‘Нового дня’‘ упевнився, сподіваємося, стежачи за нашими попередніми публікаціями під загальною назвою ‘‘Гра з вогнем’‘ (газети за 10, 17, 24 травня і 2 червня ц. р.).

І у Надеждівці, як у подільській Метанівці, на захист своїх земельних прав, невеликих статків, гідності зрештою, стало село. Голіруч, звичайно. Люди налаштовані на кордоні з Кримом рішуче. Чого поки що не можна сказати про доблесну національну поліцію на Херсонщині.

Схоже, люди у мундирах не зовсім збагнули свою роль у суспільстві. І коли селяни Надеждівки неодноразово запитували у ‘‘служивих’‘, чого ті до них приїхали (‘‘Мух і без вас є кому ловити!’‘), ті чітко, як по-писаному, відповідали: ‘‘Для підтримання пуб­лічного порядку та громадської безпеки!’‘ — ‘‘І все?’‘ — ‘‘І все!’‘.

Ні, шановна нова поліціє, не все!

Обов’язків забезпечення охорони прав і свобод людини, протидії злочинності від вас поки що ніхто не забирав. Чи ви про них не чули? А якщо знаєте, то чому не дієте у рамках своїх основних повноважень, наданих вам державою, яку розбудовують і селяни Надеждівки?

На веб-сайті Головного управління Національної поліції Херсонської області про події, що відбуваються у Надеждівці, будь-якої бодай згадки знайти не вдалося. Інформація, що іноді з’являється у місцевих ЗМІ, часто недостовірна, а то й, відчувається, упереджена.

Співробітник одного з херсон­ських видань, котрий до публічного ‘‘писательства’‘, знаємо, теж ‘‘носив мундир’‘, із посиланням на ‘‘нашего читателя’‘ (!) притулив, що називається, горбатого до стіни. Подаємо інформацію мовою оригіналу, аби нас не звинуватили у неточному перекладі, а селяни Надеждівки самі переконалися у об’єктивності цієї інформації: ‘‘Мы уже сообщали, что сегодня в Надеждовке Чаплинского района около 50 работников ООО ‘‘Глобал-Инвест’‘ перекрыли трассу и пропускают только автобусы, кареты скорой помощи и автомобили с детьми. Их протест связан с хо­зяйственным спором между ООО ‘‘Глобал-Инвест’‘ и ЧП ‘‘Харистрон’‘.

Как теперь сообщил наш читатель, сейчас участники блокирования переместились в село.

Сотрудники полиции пытались вручить повестку одному из участников хозяйственного спора, по которому, помимо прочего, имеются уголовные производства, связанные с незаконными завладением тракторами и препятствованием хозяйственной деятельности. Однако участники протестов за­блокировали полицейскую машину и препятствовали вручению повестки.

Находившемуся в автомобиле следователю стало плохо. Ему вызывали скорую помощь…’‘.

Ти йому про Хому, а він тобі про Кирила!

Згадану трасу перекривали не 50, а як мінімум дві сотні селян! І не працівники вони ТОВ ‘‘Глобал-Інвест’‘! І за трактори та іншу техніку вони б’ються, як риба об лід. Йдеться (нагадуємо спеціально для сліпоглухонімих ‘‘наших читачів’‘, які підставили одну з херсонських газет) про кривду, заподіяну двома агрофірмами — ТОВ ‘‘Глобал-Інвест’‘ і ПП ‘‘Харистрон’‘ — простим селянам, котрих фірмачі і за людей не вважають. І те, що селяни  вирішили ма­сово забрати в експлуататорів землю, пе­редовсім — акт відчаю.

Скажіть: хіба людині, котра тоне у морі, кидають не рятівне коло, а брошуру з правилами поводження на воді і способами плавання?.. Це запитання більше до херсонської поліції, а також слідчих, котрі щоразу підігрівають селян викликами на допит.    

…На одній із останніх сесій депутати Чаплинської райради (мови тоді про аваковську ‘‘нову жорстку лінію’‘ поліції ще не йшло) прийняли звернення до міністра внутрішніх справ України ‘‘щодо дії правоохоронних органів під час конфлікту де­кількох об’єктів підприємницької діяльності в селі Надеждівка’‘.

При цьому депутати небез­підставно звертають увагу міністра на те, що події у Надеждівці і районі загалом, який межує з окупованим Кримом, ‘‘можуть бути використані для дестабілізації в Україні’‘ — Підкр. ред.).

У заяві, надісланій Арсену Авакову на бланку Чаплинської райради, зокрема, наголошуєть­ся: ‘‘Депутати районної ради, які були присутні 16 трав­ня 2016 року в селі Надеждівка на масових заходах протесту, повідомили про те, що в них склалося враження, що спецпідрозділи поліції, які прибули на двох спецавтобусах в кількості не менше 60 чоловік в повній екіпіровці та озброєнні, прийняли одну зі сторін спору та мали на меті не стримувати ескалацію конфлікту, а навпаки. Коли напруження знизилося і сторони домовилися сісти за стіл перемовин в адміністративному будинку сільської ради (зі слів депутатів районної ради), хтось дав команду про початок спецоперації з застосуванням сили до протестувальників.

При цьому лише завдяки втручанню депутатів районної ради в ситуацію вдалося не допустити побиття селян та уникнути кровопролиття.

Ми, депутати районної ради, вважаємо такі дії правоохоронних органів неприпустимими...

На нашу думку, потрібно, щоб правоохоронні органи діяли на упередження конфліктів шляхом перевірки ‘‘тітушок’‘, яких щоразу привозить одна зі сторін то з Херсона, то з Миколаєва, то з Одеси’‘.

У своїй заяві до міністра Арсена Авакова депутати Чаплинської райради просять ‘‘провести службове розслідування і надати пояснення з наступних питань:

1) Чи був виданий наказ керів­ництва Головного управління Національної поліції у Херсон­ській області на використання спецпідрозділу в селі Надеж­дівка для забезпечення громадського порядку та в зв’язку з чим;

2) за чиєю інформацією (за­явою) був викликаний спецпідрозділ;

3) ким та чому була дана команда на застосування спецзасобів спецпідрозділом, коли конфлікт було вже вичерпано?’‘. 

Як ми повідомляли у попередній публікації низки матеріалів ‘‘Гра з вогнем’‘, 25 червня Херсонський окружний адміністративний суд у складі суддів Н. Кузьменко, О. Бездрабко та В. Хом’якова розпочав розгляд справи № 821/669/17 за позовом фермерського господарства ‘‘Оазис Півдня’‘ до Міні­стерства юстиції України. Йдеться про скасування його наказу № 1295/5 від 19.04.2017 р. та висновків Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації від 19.03.2017 р.

Тоді ми, нагадуємо, запитали у представника позивача Валерія Гляня:

— А як же бути людям, котрі там, край поля, тримають оборону, не пускаючи у загінки сівалки ТОВ ‘‘Глобал-Інвест’‘? Ситуація вкрай напружена. Будь-якої хвилини може статися трагедія…

— Важко сказати. Поліція, яка там є, виконує роль байдужого спостерігача, оскільки на будь-яку дію з її боку за україн­ським законодавством можна відкривати кримінальне провадження за можливе перевищення службових повноважень.

— Ми правильно зрозуміли: поліція боїться…

— Боїться! І я впевнений, що поліція так і гратиме роль стороннього спостерігача. Наскільки мені відомо, ситуація в полі вкрай напружена. Чи проллється кров? Не знаю. Людям вже несила терпіти бездіяльність з боку влади, поліції, прокуратури… Хотілося б, щоб конфлікт був розв’язаний безкровно. Але ж ви бачите, як зухвало діє керівництво ‘‘Глобал-Інвесту’‘. Воно, не чекаючи вступу постанови Херсонського окружного адмі­ністративного суду в законну силу, виганяє техніку на спірні землі’‘. 

Селяни Надеждівки сподіваються на те, що глава Міністерства внутрішніх справ України Арсен Аваков, уважно ви­вчивши заяву депутатів Чаплинської райради, дасть від­повіді на поставлені питання, а заодно ‘‘викачає переляк’‘ з того прошарку херсонської поліції, котрий грає м’язами не перед ‘‘тітушками’‘ з Одеси, Миколаєва чи Херсона, а перед беззахисними людьми.

А тим часом у Надеждівці відбулися багатолюдні (присутні 236 чоловік) селянські збори. З болем у душі говорили люди різних національностей за себе, за батьків, котрі десятиліттями обробляли цю землю у посушливому степу, дбаючи про хліб і до хліба. За проплачуване товстосумами те беззаконня, яке твориться у ‘‘новій’‘ державі, за те, що правоохоронна система в Україні, а особливо на місцях, ще гірша, ніж була колись… 

Збори, з-поміж іншого, одноголосно вирішили: направити в обласну прокуратуру подання з проханням провести службове розслідування бездіяльності співробітників Національної поліції у Чаплинці та Херсоні, заборонити в’їзд на територію села Надеждівки громадянам Туреччини, котрі чинять провокації на селі, виселити з села Ахмедова Мамуржона Хукмдоровича та заборонити в’їзд до села мешканцю селища Асканія-Нова Чахалові Мірзі.

Щодо поліції, то селяни просять внести в Єдиний реєстр досудових розслідувань відомості про вчинення кримінальних правопорушень Анохіним Сергієм Дмитровичем, Мєріковим Артуром Івановичем, Феджелюком Віта­лієм Вікторовичем та Фурдасом Геннадієм Володимировичем за статтями 364, 373 і 256  КК України.   

k  k  k

Серед важливих останніх новин ця — на одному з перших місць:

‘‘…42 затриманим за підозрою у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 4. ст. 296 КК України (хуліганство), обрано міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою на 60 діб без права внесення застави. Їм пообіцяли чималий заробіток. У результаті — замість грошей їм загрожує покарання від 3 до 7 років позбавлення волі’‘.

Йдеться, як ви зрозуміли, поки що не про Херсонщину, а про Вінниччину, де по­ліція і прокуратура продемонстрували свою рішучість, професіоналізм і, це чи не найважливіше, свої моральні якості.

Невже у нашій степовій області нема що, а головне — нема кому показати, хто в домі господар — напівосвічені і зухвалі ‘‘мамуржони’‘ чи люди в погонах, котрим Україна (і Надеждівка теж) довірили стояти на варті його величності Закону?..

Василь ПІДДУБНЯК,

Анатолій ЖУПИНА.

Чаплинський район.
Пополнятся государственные закрома
09.06.2017 12:12 Новости / Общество

Более десяти тысяч тонн зерна от сельскохозяйственных производителей Херсонщины пополнят государственный резерв в нынешнем году. Так, Аграрный фонд Украины заключил с ними в общей сложности 11 контрактов на поставку 8996 тонн продовольственного зерна 3-го класса на 33,5 млн. гривен. Из них 22 млн. грн. уже выплатили в качестве аванса, а окончательный расчет будет осенью, после поставки продукции на элеваторы. Государственная продовольственно-зерновая корпорация также заключила с местными предприятиями 4 контракта на поставку в ‘‘закрома родины’‘ еще 1,3 тыс. тонн пшеницы и ячменя почти на 3 млн. грн.

Для аграриев такие контракты большое подспорье. Ведь полученные по ним авансы можно использовать на закупку семян, горючего и запчастей, отказавшись от банковских кредитов с их непомерными процентными ставками. Хотя на рыночное ценообразование они почти не влияют — ведь доля таких закупок для госрезерва мизерная. Замдиректора департамента агропромышленного развития облгосадминистрации Маргарита Степанова говорит, что урожай продовольственного зерна на Херсонщине доходит до 800 тысяч тонн ежегодно. И те 10 тысяч тонн по фиксированной цене, которые приобретают в резерв, удержать сезонное падение цен после сбора урожая не могут. Зато часть этого резерва в зимне-весенний пик подорожания зерна в порядке интервенций на рынке продают по той же фиксированной цене на муку для выпечки дешевого хлеба так называемых социальных сортов для малоимущих. 

Сергей ЯНОВСКИЙ.
Аграрии ‘‘пошли на взлет’‘
09.06.2017 12:11 Новости / Общество

11

На Херсонщине всем желающим показали удивительные достижения агротехнологий.

От беспилотников до чудо-пшеницы

Событием не то что национального, а даже международного значения стал День поля в Институте орошаемого земледелия НААН Украины. Презентовать новые технологии и экспериментальную технику в Херсон приехали делегации фирм-дилеров самых известных в мире производителей сельскохозяйственной техники, биоудобрений, химикатов. От них не отставали более 300 аграриев с Киевщины, Одесчины, Харьковщины, Запорожья, Днепра и Николаевщины, которым тоже было что показать и о чем рассказать. Однако настоящий фурор, пожалуй, вызвала презентация целой линейки беспилотных летательных аппаратов от одной из одесских фирм.

— Наладили выпуск шести моделей беспилотников — от миниатюрных квадрокоптеров до самолетов с размахом крыльев в 3 метра. Они способны выполнять самые разные задачи: от охраны посевов до контроля влажности почв, внесения в них удобрений и гербицидов, выпуска трихограмм, уничтожающих насекомых-вредителей, — рассказал технический руководитель проекта Александр Квитка. — Причем мы не только продаем дроны, но и сами оказываем аграриям разнообразные услуги по их профилю деятельности. Это стоит от сотни гривен с гектара.

А вот Институт орошаемого земледелия свои достижения гостям показывал системно. Начали с новой технологической линии по сортировке семян. В ее закупку и монтаж вложили 2,3 млн. гривен, однако ‘‘овчинка стоит выделки’‘. Ведь линия позволяет сортировать и очищать от посторонних включений до пяти тонн семян пшеницы и до полутора тонн кукурузных зерен в час. Подобная очистка — это и заметное повышение урожайно­сти, и улучшение состояния будущих посевов. Так что заказчиков у завода уже вскоре будет хоть отбавляй.

Но какой же День поля без самого поля? Поэтому всех желающих в этот день свободно допустили в ‘‘святая святых’‘ — на опытные институтские участки, где ведется селекция около полутысячи засухоустойчивых и суперпродуктивных сортов и гибридов озимой пшеницы и ячменя, подсолнечника, льна, сафлора, чечевицы и нута. Но все же предметом особой гордости ученых сегодня стали именно сорта озимых.

— В нынешнем году матушка-природа распорядилась так, что эти культуры 33 дня зимой находились под слоем льда, а затем еще 8 дней — под водой. Ее с участка даже откачивать пришлось. Но жизнестойкость пшеницы оказалась такова, что все капризы стихии она пережила на удивление успешно, оправдав усилия селекционеров — урожай обещает быть отменным, — довольна директор Института орошаемого земледелия, член-корреспондент Национальной академии аграрных наук Украины Раиса Вожегова.

Есть к чему стремиться

Вместе со всеми опытные участ­ки обходил и главный эксперт — президент НААН Украины Ярослав Гадзало. Ярослав Михайлович особо отметил, что в условиях летней засухи колос озимой пшеницы мест­ной селекции на всех делянках выглядит отменно, тогда как высаженные рядом и произрастающие в точно таких же условиях гибриды сортов из Франци уже немного пожухли — не выдержали испытания суровым климатом степного юга.

— Юг Украины не зря назван зоной рискованного земледелия. Чтобы вырастить здесь урожай, нужно приложить много труда, сил и ума. Достойный результат приложения ума и сил — это засухостойкие сорта озимых, созданные учеными Института орошаемого земледелия. Они дают до 100—110 цент­неров зерна с гектара, тогда как средний показатель по стране в два с лишним раза меньше, — отметил глава НААН Украины. — Нам есть куда стремиться: урожаи, которые получают крестьяне, к примеру, с 844 тысяч гектаров земли в Бельгии, позволяют кормить 44 миллиона человек, что в 5 раз больше, чем население этой страны. Украина имеет не менее высокий потенциал, нужно его только развивать. И в этом помогут херсонские селекционеры.

Работу коллектива Института орошаемого земледелия академик Ярослав Гадзало совершенно справедливо назвал неоценимым вкладом в продовольственную безопасность нашего государства. Вот только государство не слишком-то стимулирует усилия научно-исследовательских учреждений, работающих под эгидой НААН Украины. ‘‘Одной рукой’‘  чиновники дают им деньги, а ‘‘другой’‘ — забирают втрое больше.

Только в прошлом году на проведение научных изысканий (в т. ч. разработку высокопродуктивных и засухоустойчивых сортов культурных растений) академии перечислили из госбюджета 295,5 млн. гривен. И за то же время изъяли в виде налогов и сборов 740 млн. гривен. Сколько бы руководство НААН не обращалось к правительству и парламенту с обращениями о необходимости смягчить драконовский режим налогообложения ученых, адекватного ответа до сих пор не последовало. Вот вам и отношение к продовольственной безопасности.

Сергей ЯНОВСКИЙ.
Обыск в полиции
09.06.2017 12:11 Новости / Криминал

Райцентр Горностаевка взбудоражен не на шутку. И было от чего. Здесь сотрудники Службы безопасности Украины провели спецоперацию в здании… местного отделения Национальной полиции! Очевидцы говорят, что несколько часов туда никого не впускали и оттуда не выпускали. В самом здании изымались носители информации, заблокировали любые виды связи с помощью прибывшего в райцентр мобильного комплекса со спецаппаратурой. Любопытным ничего не поясняли, и лишь потом тайное стало явным.

Пресс-центр СБУ подтвердил, что в Горностаевском отделении Национальной полиции состоялся санкционированный обыск. Он проходил в рамках уголовного производства по факту служебного подлога и разглашения государственной тайны — утери флеш-накопителя с секретным документом (напомним — его принесли в газету ‘‘Новый день’‘, после чего редакция передала его спецслужбе). Далее цитируем сообщение пресс-центра СБУ: ‘‘Оперативники спецслужбы установили, что флешка, на которой к тому же запрещено хранить секретную информацию, принадлежит одному из сотрудников полиции. Сотрудники СБУ также задокументировали, что в отделении полиции пытались скрыть этот факт путем махинаций с официальными документами’‘ (конец цитаты).

Любопытно, что сотрудники полиции Горностаевки (включая ее начальника Игоря Ярыша), узнавшие о том, что флешка находится в редакции, звонили журналистам, и прямо-таки умоляли отдать ее им, обещая взамен свою ‘‘вечную дружбу’‘. Но скрыть преступление у них не вышло.

Кирилл ФОМИН.
Страница 1 из 4
<< Первая < Предыдущая 1 2 3 4 Следующая > Последняя >>