Состав редакции

/images/redaktors/gupinaav.jpeg

Жупина Анатолий Владимирович

Главный редактор.

e-mail:   newday@ukr.net

Тел.: (0552) 45-43-60, 33-44-00, 45-43-59.

images/redaktors/gupinalm.jpeg

Жупина Людмила Михайловна

Первый заместитель

главного редактора.

Тел. (0552) 45-49-24.

 

/images/redaktors/yaitskiyam.jpg

Яицкий Анатолий Николаевич

Заместитель главного

редактора.

Тел. (0552) 45-46-21.

Весь состав редакции...
ПРЕСС-КЛУБ "НОВЫЙ ДЕНЬ"                                                 ГОСТИ ПРЕСС-КЛУБА

Если вопросы, которые вас волнуют, стоят того, чтобы сформировать общественное мнение или получить широкий резонанс, обращайтесь в независимый  пресс-клуб «Новый день», который объединяет несколько десятков средств массовой информации не только Херсонщины, а и представителей общенациональных СМИ в нашем регионе…


Четверг, 19 Октября 2017
Стартувала пенсійна реформа
19.10.2017 08:48 Новости / Общество

Стартувала пенсійна реформа

Верховна Рада прийняла пенсійну реформу, яка передбачає осучаснення пенсій з жовтня нинішнього року і підвищення мінімального страхового стажу для виходу на пенсію. Про основні зміни, які чекають пенсіонерів Херсонщини, розповіла "НД" начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області Зінаїда ЛАЗАРЄВА.

— Зінаїдо Тимофіївно, скільки пенсіонерів сьогодні на Херсонщині?
— Станом на 1 жовтня 2017 року в Херсонській області на обліку перебувають 283 200 пенсіонерів. Окрім того, налічується 11409 військових пенсіонерів, пенсії яких не підлягають осучасненню.
— Як відбуватиметься перерахунок пенсій?
— Він проходитиме у два етапи. Перший етап — осучаснення пенсій, за результатами якого для обчислення пенсії застосовано середній показник заробітної плати по Україні — 3764 грн. 40 коп. (замість 1197,91 грн). При цьому величина оцінки одного року стажу визначається на рівні 1 (без урахування кратності 1,35).
— До речі, скільком пенсіонерам осучаснять виплати?
— Осучасненню підлягають пенсії 274 200 пенсіонерів. Щодо другого етапу, то йдеться про перерахунок пенсій у зв’язку зі збільшенням прожиткового мінімуму з 1312 до 1452 грн., тобто на 140 гривень. Перерахунку підлягають мінімальні розміри пенсій та доплати за понаднормативний стаж для непрацюючих пенсіонерів, а також  підвищення, що обчислюються, виходячи з розміру прожиткового мінімуму.
— Хто саме може розраховувати на цей перерахунок?
— Виходячи з 1452 гривень, перераховано мінімальні розміри пенсій за віком непрацюючим пенсіонерам; мінімальні розміри пенсій інвалідам та пенсій у зв’язку з втратою годувальника; мінімальні розміри пенсій непрацюючим шахтарям; доплати за понаднормативний стаж роботи непрацюючим пенсіонерам; жінкам, пенсії яким призначені після досягнення 55-річного віку відповідно до пункту 7-2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування"; пенсії за особливі заслуги, статусні підвищення.
— А як щодо тих, хто не має необхідного страхового стажу?
— Розмір пенсії пенсіонерів, котрі мають неповний страховий стаж, збільшено з 949 до 1373 гривень.
— Що змінилося для працюючих пенсіонерів?
— Одним із позитивних моментів пенсійної реформи є скасування з 1 жовтня особливого порядку виплати пенсій працюючим пенсіонерам. Тобто виплата пенсії працюючим пенсіонерам у період роботи поновлюється у встановленому розмірі.
— Перерахунок пенсій здійснюватиметься в автоматизованому режимі?
— Так, тому звертатися до органів Пенсійного фонду не потрібно. Додам, що з 11 жовтня вже розпочато виплату пенсій в нових розмірах в усіх банківських установах та відділеннях поштового зв’язку. Ті пенсіонери, які з 4 жовтня, до набрання чинності Закону, вже отримали пенсію у "старому" розмірі, одержать відповідну доплату за окремою відомістю до закінчення виплатного періоду жовтня — тобто до 25 жовтня.
— Цікаво, наскільки ж реально зростуть пенсії після проведення перерахунків?
— Зміни відчують 92,7% херсонських пенсіонерів, а це 262 500 громадян. За попередніми розрахунками, підвищення до 500 гривень в області отримують 67,2% пенсіонерів. Від 500 до 1000 грн. — 11,6%, від 1000 до 2000 грн. — 10,5%, понад 2000 грн. — 3,4% пенсіонерів. Оперативне проведення цього масового перерахунку забезпечено в новій системі централізованого призначення та виплати пенсій.
Після проведення перерахунків середній розмір пенсій в області становитиме 2205 грн. 33 коп., що на 453 грн. більше, ніж до проведення осучаснення.
— Чи вистачить коштів для нових пенсій?
— До проведення перерахунку місячна потреба в коштах на виплату пенсій (без військових пенсіонерів) складала 489,5 млн. гривень. За результатами осучаснення місячна потреба додатково збільшилася на 127,9 млн. грн. та склала 617,4 млн. гривень.
Органи Пенсійного фонду до проведення перерахунку повністю фінансово готові. Коштів цілком достатньо, щоб, не збільшуючи заплановані дотації з держбюджету, забезпечити перерахунки пенсій. Підтвердженням цього є той факт, що Головним управлінням Пенсійного фонду України в Херсонській області виконано планове завдання з надходження власних коштів за 9 місяців поточного року, понад план залучено 250 мільйонів гривень. Незважаючи на те, що з січня 2016 року ставка єдиного соціального внеску зменшилася майже вдвічі, надходження у 2017-му вже досягли рівня 2015 року.
Треба також зазначити, що пенсійна реформа не підвищує пенсійний вік, а збільшує вимоги до страхового стажу. Тому питання детінізації заробітної плати залишається досить актуальним, оскільки від цього залежить рівень соціального захисту та майбутнього пенсійного забезпечення людини.
— Зінаїдо Тимофіївно, як свідчить практика, будь-які зміни у пенсійному законодавстві викликають хвилю запитань. Чи готові Ви поспілкуватися з нашими читачами під час проведення традиційної прямої лінії "Нового дня"?
— Без проблем, з великим задоволенням!
Анатолій ЯЇЦЬКИЙ.
Призвание — Родину защищать
19.10.2017 08:48 Новости / Общество

11Во все времена одной из основных обязанностей мужчин была защита Родины. Миссия ответственная и почетная. Как известно, 1 октября началась призывная кампания на срочную военную службу в ряды Вооруженных сил Украины. О престиже профессии военнослужащего, о том, как проходит призыв, об условиях службы по контракту — наш разговор с военным комиссаром Херсонского объединенного город¬ского военного комиссариата Александром ЗИНЬКОВСКИМ.

— Александр Николаевич, начался осенний призыв-2017. Отличается ли он от предыдущих?
— В целом, это обычный призыв, который полностью регламентируется Законом Украины "О воинской обязанности и военной службе". Если говорить о сложностях, то многие граждане призывного возраста уклоняются от службы. Одна из причин — сложное экономические положение. Молодые люди попросту уезжают на заработки, часто за границу. Однако они состоят на воинском учете. И когда они появлялись здесь еще в 17-летнем возрасте для оформления приписки к призывному участку, мы всем объясняли, что даже если не получили повестку, они обязаны явиться к призывному участку в 10-дневный срок со дня начала соответствующего очередного призыва.
Если призывники сменили место жительства, то обязаны в 7-дневный срок прибыть в районный военный комиссариат по новому месту жительства для постановки на учет. И в соответствии со статьей 15 закона лица, уклоняющиеся от военной службы, несут административную, а порой и уголовную ответственность.
— Допускаете ли Вы, что молодежь уклоняется от военной службы в связи с социальным напряжением — из-за военного конфликта на востоке Украины?
— За все время вооруженного конфликта ни один человек из тех, кто был призван на срочную службу, не был отправлен в зону АТО. Более того, поднимая престиж военной службы, вот уже 3 призыва призывникам выплачивается единоразовое пособие в размере 3200 грн. Если призывник официально трудоустроен, то за ним сохраняется не только место работы, но и средняя зарплата — на весь период срочной службы. 99% призывников сразу же направляются в учебные центры, где они либо получают соответствующие специальности, либо проходят обучение согласно учетно-воинской специальности.
— Где же проходят свою службу призывники-срочники, и какие специальности наиболее востребованы в армии?
— Как учебные центры, так и места дислокации воинских частей находятся по всей Украине, соответственно туда и прибывают призывники. Это как Одесса, Очаков, Николаев, так и Черновцы, Львов, Ровно… А специальности самые разные — стрелки, пулеметчики, механики-водители боевых машин, механики-наводчики. Зачастую они зависят от гражданской специальности. Всегда вос¬требованы водители, повара. К слову, повар — это очень ответственная воинская специальность. Один повар может вывести из равновесия как минимум батальон, от его работы зависит боеготовность всего личного состава.
— Какой возраст в настоящее время определен как призывной?
— Начиная с 2014 года, на срочную военную службу призываются граждане от 20 до 27 лет — в соответствии с Указом Президента Украины. И в период осеннего призыва, который продлится до конца ноября, в Херсоне будут призваны 90 человек. В целом же по област¬ному центру, включая 5 территориальных сельсоветов, на учете состоят 5 тысяч человек призывного возраста, включая тех, кто имеет право на отсрочку.
— Какие категории призывников имеют такое право?
— Право на отсрочку определяется статьей 17 закона. Что касается наших призывников, то им преимущественно предоставляется отсрочка в связи с учебой, есть женатые ребята, имеющие детей в возрасте до 3 лет. Следует отметить, что отсрочка от призыва на срочную военную службу для получения образования предоставляется один раз за период обучения. Граждане призывного возраста, отчисленные из учебных заведений по собственному желанию, за невыполнение учебного плана, нарушение условий контракта или недисциплинированность, теряют право на отсрочку от призыва независимо от их повторного зачисления в то или иное высшее учебное заведение или восстановление в высшем учебном заведении. Получают отсрочку также учителя и медики на весь срок профессиональной деятельности, при условии полной нагрузки.
— По данным медиков, уже в школьном возрасте многие дети имеют хронические заболевания, некоторые — даже несколько. Мальчики — не исключение. Что можно сказать о работе медкомиссий в призывной период?
— Вы правы, очень большой процент молодых людей не подлежит призыву именно по заключению медкомиссий. И здесь мне с сожалением хочется отметить, что 90% родителей о проблемах со здоровьем своих детей узнают как раз во время первой медкомиссии, когда 17-летние юноши приходят получать приписное свидетельство. Как правило, это заболевания опорно-двигательного аппарата, психические, сердечно-сосудистые, желудочно-кишечные. Некоторым дается отсрочка по здоровью, если медики считают, что в дальнейшем прохождение службы возможно. Здоровье призывников — это действительно огромная проблема. И она комплексная, ведь на здоровье любого человека влияет и микроклимат, и образ жизни, и то, как и чем он питается. Так что мы здесь уже видим результат. И если говорим о здоровье нации и армии как ее составляющей, думаю, серьезная работа должна проводиться и в семьях, и в учебных заведениях, и в медицинских… Что же касается медкомиссий, то доктора в этом вопросе проявляют исключительную принципиальность — в ряды ВСУ не призываются те, кто имеет серьезные проблемы со здоровьем.
— Что Вы можете сказать относительно призыва на срочную военную службу офицеров запаса?
— Призыву подлежат также офицеры запаса. Это граждане Украины в возрасте до 43 лет, которые окончили вузы, где есть военные кафедры, и не проходили срочную военную службу в рядах ВСУ. Служат они 18 месяцев на офицерских должностях, получая денежное довольствие в размере от 9 тыс. грн. На весь период службы за ними сохраняются как место работы, так и средняя зарплата по основному месту работы. При призыве офицеры запаса восстанавливают свои знания по военно-учетной специальности в вузах, а потом направляются для прохождения службы в воинские части. Что касается зоны АТО, то без личного желания офицеры запаса туда не направляются.   
— Думаю, не открою большой тайны, если скажу, что в какой-то период престиж военной службы был утрачен. Какова ситуация сейчас?
— На сегодняшний день ВСУ — один из крупнейших работодателей. Служить в их рядах— такая же работа. Думаю, водитель-дальнобойщик КАМАЗа мало чем отличается от такого же водителя КАМАЗа, только военного. Действительно, сейчас много предложений по службе на контрактной основе. Первоначальный контракт заключается на 3 года, для участников АТО — от 6 месяцев. Для солдат определено денежное довольствие в размере 7200 грн., для офицеров — 9000 грн., обеспечение форменной одеждой, питанием (обед) или его материальной компенсацией. Солдаты проживают в общежитиях или казармах, офицеры, как правило, снимают жилье, за что также получают компенсацию. Пойти служить по контракту — далеко не значит автоматически попасть в зону АТО. Служба проходит по месту постоянной дислокации боевой части. Но если личный состав направляется в зону АТО, то выплачивается компенсация в размере 6000 грн., а для тех, кто находится на первой линии, — 10 000 грн. Действительно, делается достаточно много для того, чтобы поднять престиж профессии военного. И прежде всего, в восстановлении и развитии военных училищ. Признаться, я жду выпуск 2018 года. Ребята проходили обучение в течение 4 лет, то есть это те, кто поступил в 2014-м, те, кто мотивирован на службу своему Отечеству. А мотивация — это основной аргумент, потому что защищать Родину — это особая профессия, особое призвание.
Елена ХОДУС.
Як депутати на тарифи наїжджали
19.10.2017 08:47 Новости / Общество

Через втручання народних обранців уже вдруге був зірваний перегляд тарифів на централізоване опалення у Каховці.

"Про те, що тариф завищений, говорять скупі цифри. Ми їх просто взяли і між собою переділили", — так пояснив методику аналізу запропонованих нових тарифів КП "Каховтеплокомуненерго" проведену комісією з питань роботи житлово-комунального господарства депутат Каховської міськ¬ради від "Опоблоку" Олександр Особа. Він зі своїми колегами уже вдруге прийшли на засідання виконавчого комітету міськради з метою зірвати розгляд тарифів на опалення для населення і юридичних осіб. І вдруге їм це вдалося.
Особа зізнався, що їм дійсно знадобилося більше місяця, аби "проаналізувати" надані розрахунки. Водночас він не зміг надати жодного офіційного висновку або хоча б протокол засідання депутат¬ської комісії з питань роботи ЖКГ. Також не зміг назвати жодного нормативного документа, що встановлює алгоритм формування тарифів. Увесь депутатський аналіз більше нагадував художню самодіяльність і суб’єктивні при¬пущення, аніж фахову екс¬пертну оцінку.
Натомість здогадки "експертів"-депутатів справили велике враження на деяких членів виконкому. "Якщо ця комісія вирахувала обгрунтовний тариф на тепло для населення в 49 грн./кв. м, а підприємство пропонує 57 грн. — щось тут не те", — зауважив, зокрема, Віталій Чернявський.
У свою чергу директор Каховської СЗОШ № 2 Галина Соломахіна нагадала, як рік тому ті самі "експерти" звинувачували її і весь її заклад у намаганні отруїти учнів. Нагадаємо, що тоді один із батьків заявив про використання під час ремонту в класі його доньки нібито небезпечного для здоров’я "токсичного" лінолеуму. "Дуже швидко з’ясувалося, що це була відверта брехня. Про що свідчить, зокрема, оцінка київ¬ських експертів. Якщо рік тому ці ж депутати повелися нефахово і нерозумно, чому ми повинні думати, що зараз вони змінилися?" — запитала вона.
Оскільки після втручання депутатів питання підвищення тарифу на опалення не набрав потрібної кількості голосів членів виконкому, тепер компенсувати різницю в тарифах доведеться за рахунок платників податків. В іншому випадку не виключається ймовірність зриву опалювального сезону. "Мало того, що теплові мережі у нас й без того збиткові, міськрада не виділяє жодної копійки на їх оновлення. Тож більша кількість тепла йде просто в землю", — констатує міський голова Андрій Дяченко. Він нагадав і про поступовий перехід Каховки на автономне опалення. Багатьом малозабезпеченим жителям міста автономку було вже встановлено за рахунок бюджету. Вказав міський голова і про непопулярність такого рішення, але на фоні підвищення цін майже на всі товари і послуги, а також на газ збільшення тарифу на опалення є також неминучим.
Водночас депутати виступають проти й надання гарантій виконання договору про реструктуризацію боргу за спожитий газ для КП "КТКЕ", вважаючи, що підприємство повинно сплачувати його самостійно, вибиваючи гроші з боржників серед населення. Але навіть неозброєним оком видно, що таку "принципову позицію" народні обранці зବй¬мають лише по відношенню до одного підприємства. Приміром, вони ще у вересні погодилися на суттєве підвищення тарифів для КП "Каховська керуюча компанія". Жодного слова зауваження ніхто з них не висловив і з приводу підняття тарифів на опалення для місцевого КП "Котельщик" уже з жовт¬ня, і намірів автопідприємства підвищити плату за проїзд у автобусах міських маршрутів. "Про все це ми нічого не знали і не чули", — зізналися вони.
Виходить, що депутатам міськради не відомо — те все можна?
Олег БАТУРІН.
У грудні — знову вибори!
19.10.2017 08:46 Новости / Общество

На 24 грудня призначені вибори ще у двох новостворених об’єднаних територіальних громадах Херсонщини. Про це йдеться в постанові № 214 Центральної виборчої комісії від 12 жовтня. Вибори пройдуть у Долматівській сільській ОТГ Голопристанського району, що об’єднає 8 сіл нинішніх Долматівської, Добропільської і Нововолодимирівської сіль¬ських рад, а також у Роздольненській сільській ОТГ Каховського району, до складу якої увійдуть 3 села Роздольненської і Чорноморівської сільрад.
Загалом постановою ЦВК на 24 грудня 2017 року призначені вибори у 49 ОТГ України — у т. ч., 5 міських, 15 селищних і 29 сільських ОТГ. Також вкотре ЦВК відмовилася призначати вибори в громаді, що однією з перших підготувалася до децентралізації у Херсонській області — Таврійській міській ОТГ Новокаховської міськради.
— Враховуючи, що переважно призначається об’єднання в сільських ОТГ, складається враження, що перед державою стоїть завдання — звести до купи села, — коментує міський голова Таврійська Микола Різак. — Особисто я думав, що ми матимемо величезний спротив на рівні обласної влади. Вийшло навпаки: тут нас усіляко підтримують, а "нагорі" постійно гальмують з невідомих причин. Це мені нагадує боротьбу з вітряками. Прикро, що наша мета об’єднатися і створити одну з найкращих ОТГ в Україні не знаходить підтримки в Києві.
Олег БАТУРІН.
Страница 1 из 3
<< Первая < Предыдущая 1 2 3 Следующая > Последняя >>