Состав редакции

/images/redaktors/gupinaav.jpeg

Жупина Анатолий Владимирович

Главный редактор.

e-mail:   newday@ukr.net

Тел.: (0552) 45-43-60, 33-44-00, 45-43-59.

images/redaktors/gupinalm.jpeg

Жупина Людмила Михайловна

Первый заместитель

главного редактора.

Тел. (0552) 45-49-24.

 

/images/redaktors/yaitskiyam.jpg

Яицкий Анатолий Николаевич

Заместитель главного

редактора.

Тел. (0552) 45-46-21.

Весь состав редакции...
ПРЕСС-КЛУБ "НОВЫЙ ДЕНЬ"                                                 ГОСТИ ПРЕСС-КЛУБА

Если вопросы, которые вас волнуют, стоят того, чтобы сформировать общественное мнение или получить широкий резонанс, обращайтесь в независимый  пресс-клуб «Новый день», который объединяет несколько десятков средств массовой информации не только Херсонщины, а и представителей общенациональных СМИ в нашем регионе…


Среда, 25 Октября 2017
Маршрутний шантаж і ніякого шахрайства?
25.10.2017 08:47 Новости / Общество

10У Херсоні знову вирують маршрутні пристрасті. У п’ятницю, 20 жовтня, депутати міської ради відмінили рішення виконкому про підвищення вартості проїзду в міських автобусах до 5 гривень. Гостру для громади тему, як завжди, використали місцеві політики. За зниження тарифу виступили одразу 3 політичні сили, прапори та поліграфічна продукція двох з яких супроводжували пікет, який відбувся перед будівлею міськвиконкому за півгодини до початку сесії. Дивно, але проти невиправдано дорогого маршрутного тарифу протестували представники громади, котрі автобусами не користуються. У пенсіонерів пільговий проїзд у тролейбусах. Людей же працездатного віку, які знають, як воно добиратися маршрутками, на акції помітно не було. Не факт, що більшості городян байдуже, скільки коштуватиме проїзд. Проте, коли те чи інше кричуще питання беруть на щит політичні сили, це відштовхує. Вдячними ж слухачами партійних лідерів залишаються довірливі люди похилого віку. Після мітингу пенсіонери перемістилися до сесійної зали, де їм, власне, й місця не знайшлося: практично всі крісла, окрім депутатських, зайняли водії маршрутних підприємств. Стареньким довелося стояти в проході.
Суб’єктом подання проекту про відміну рішення виконкому виступив Дмитро Ільченко. Депутат вважає, що розрахунки перевізників не обгрунтовані, а сама сфера надання пасажирських послуг у Херсоні корумпована, відтак, збільшувати вартість проїзду немає сенсу. Голосувати вирішили поіменно і з урахуванням доповнень. Депутат Іван Горланов озвучив пропозицію — треба знизити не лише маршрутний тариф, а й тролейбусний, повернувши його до старого. Керівник МКП "Херсонелектротранс" депутат Єгор Устинов назвав ідею маячнею, але тим не менш вона пройшла… Таким чином, 42 голосами "за" (проти виявилися лише 2 депутати і 7 утрималися) у залі прийняли нові-старі транспортні тарифи для Херсона — проїзд у маршрутці 3 гривні, у тролейбусі — 1,25 грн. Міський голова Володимир Миколаєнко не приховував емоцій — від рішення він не в захваті, але пообіцяв документ підписати. Цікаво, але в понеділок, 23 жовтня, того самого підпису ще не було, зате перевізники зробили все, щоб херсонці цей день запам’ятали надовго. Зранку на лінію не вийшла жодна маршрутка! Ясно, що люди поспішали втиснутися у перший-ліпший тролейбус, але щастило не кожному. Випустили навіть старенькі, геть іржаві "рогаті", але їх в Херсоні всього кілька десятків. Тож багато кому довелося викликати таксі. Але й тут виявилося не все так просто. Користуючись ситуацією, таксисти лупили просто золоту ціну за проїзд: по 40—50 гривень за кожного пасажира в машині, а з одного — до 200 грн… При тому, що звичайні власники "залізних коней" пропонували підвезти, якщо по дорозі, безкоштовно.
Влаштувавши собі вихідний, до речі, абсолютно незаконно, водії маршруток прийшли до міської ради, де саме відбувалося друге пленарне засідання сесії. Прийшли вимагати від депутатів відміни рішення — того самого, яке ще не підписане. Володимир Миколаєнко зробив вигляд, що здивований страйком перевізників, хоча ще в п’ятницю сам же його й обіцяв. Нині ж він закликав водіїв негайно вийти на лінію й повідомив, що скличе засідання виконкому на найближчий четвер, де вирішуватимуть, як бути з маршрутним питанням. Про будь-яке покарання для саботажників, схоже, взагалі не йдеться, а відтак, висновок один: перевізникам у Херсоні можна все.
Марина САВЧЕНКО.


Потребителям выкручивают руки

После того, как Херсонский горсовет явочным порядком снизил стоимость проезда в пассажирских автобусах с 5 до 3 гривен, на маршруты таким же явочным порядком"не вышли водители как частных фирм-перевозчиков, так и КП "Херсонкоммунтранссервис". Хотя украинское законодательство не дает права бастовать работникам коммунальных служб, от которых зависит обеспечение жизнедеятельности местных общин. Но, как выяснилось, они вроде и не бастовали. Просто "так сложились обстоятельства".
— В парке нашего предприятия всего 10 коммунальных автобусов. Из них 7 простаивают, так как нуждаются в ремонте, а денег на запчасти нет. А 3 продолжают обслуживать уличные маршруты. Однако на наших маршрутах по договорам работают еще частные предприниматели-владельцы 130 автобусов. И вот они заявили, что работать не будут, поскольку после удешевления проезда нет денег на горючее, — комментирует директор КП "Херсонкоммунтранссервис" Александр Васильев.
Перевозчики уже не впервые выкручивают руки потребителям и муниципальным властям, устраивая такие вот необъявленные забастовки. Ведь в сфере общественного транспорта Херсона не создана нормальная конкурентная среда. Чтобы она существовала, нужно срочно увеличивать количество коммунального транспорта на маршрутах — как троллейбусов, так и автобусов. И кое-какие шаги в этом направлении предпринимают: на будущий год разрабатывается программа, которая предусматривает ассигнования из городского бюджета в сумме 10 миллионов гривен именно для покупки маршруток. Однако это — капля в море.
На 10 миллионов можно купить сейчас от силы 3 больших автобуса, которые погоды не сделают. Чтобы КП могло самостоятельно обслуживать хотя бы половину уличных маршрутов, с возможностью дублировать по направлениям часть остальных, нужно не 3 автобуса, и не 10 имеющихся, а 60—100. Их вполне реально приобрести по лизинговым программам производителей с тем, чтобы город взял на себя выплату тела кредита, а "Херсонкоммунтранссервис" — процентов по нему. Перспектива окупаемости такого проекта — от трех лет. Но когда горсовет начнет на этот счет шевелиться — тайна великая есть. Поэтому руки у перевозчиков развязаны. Возить пассажиров в грязных ободранных автобусах или не возить вообще остается исключительно их выбором, а не потребителя.
Сергей ЯНОВСКИЙ.
Нашли боеприпасы на дне морском
25.10.2017 08:46 Новости / Криминал

У властей Херсонщины появилась очередная головная боль. Это затонувшая самоходная баржа с боеприпасами, которую дайвер обнаружил на мелководье Ягорлыцкого залива Черного моря. Туда направили группу пиротехников и водолазов Аварийно-спасательного отряда спецназначения Главного управления ГС ЧС области. Да только решить проблему "лихим наскоком" не вышло. Обследование показало, что все 3 трюма судна доверху забиты тысячами снарядов (в т. ч. крупнокалиберных), и еще более мощными донными минами времен второй мировой войны. Чтобы их вытащить на сушу, перевезти в безопасное место и обезвредить по частям, десятку человек понадобилось бы полтора месяца, как минимум. Да и денег на горючее, жилье и питание для "командировочных" у спасателей не было. Поэтому операцию свернули, а судьбу "фаршированной смертью" баржи вынесли на обсуждение областной комиссии по техногенной безопасности и чрезвычайным ситуациям.
Начальник управления гражданской защиты населения и чрезвычайных ситуаций облгосадминистрации Алексей Сулимов говорит, что обезвреживанию опасной находки на заседании комиссии придали статус чрезвычайной ситуации техногенного характера. Однако ликвидировать эту самую ситуацию сейчас не будут по двум причинам. Во-первых, поднимать с баржи боеприпасы уже просто опасно — на Черном море начался сезон штормов. А во-вторых, на подъем, вывоз и уничтожение снарядов и мин нужны немалые деньги — по самым скромным подсчетам, 800 тысяч гривен. Пока источник финансирования определят, баржу будут охранять — район ее затопления станет запретным для прохождения любых судов, катеров и лодок.
В свою очередь, председатель комиссии по ТБ и ЧС, замглавы ОГА Вадим Чабан в беседе с автором этих строк отметил: все работы по разминированию подобных объектов должны финансироваться не из местного, а только из государственного бюджета. И перед их выполнением еще потребуются экспертизы научных учреждений Минобороны и Минэкологии Украины для определения силы взрыва (если баржу взрывать прямо с грузом) и ущерба окружающей среде.
Отметим, что Херсонщина уже сталкивалась с подобной проблемой. Пять лет назад у Тендровской косы Черного моря тоже нашли эскадренный миноносец "Фрунзе", доверху забитый различными боеприпасами. Тогда в госбюджете денег на его обезвреживание не нашли — часть средств в рамках глобального проекта по разминированию предоставил Евросоюз. Однако деньги тогда кончились раньше, чем опасные находки в трюмах "Фрунзе". Большую часть из сотни с лишним снарядов калибра 45 и 102 мм извлекли и подорвали, а вот торпеды, глубинные бомбы и мины до сих пор покоятся в море, и когда до их уничтожения руки дойдут, никому не известно. А рассчитывать на новый международный грант вряд ли стоит — нынче с разминированием полным-полно хлопот на востоке Украины.
Сергей ЯНОВСКИЙ.
Область кардинально децентралізується
25.10.2017 08:45 Новости / Общество

Друга потужна хвиля виборів у ОТГ охопила райони, де нові територіальні громади суттєво вплинуть на адміністративний устрій. Так, у Білозерському на вибори 29 жовтня йдуть Станіславська та Білозерська ОТГ, у Голопристанському — Бехтерська та Чулаківська, у Горностаївському — Костянтинівська, Каховському та Горностаївському — Любимівська ОТГ, Високопільському — Високопільська ОТГ, Іванівському — Іванівська, Олешківському — Ювілейна ОТГ. Таким чином нинішні вибори розмиють межі Каховського та Горностаївського районів, збільшать кількість населених пунктів, що втратять статус райцентрів (Іванівка, Високопілля та Білозерка). До цього втратили цей статус Каланчак та Чаплинка. З’явиться в області й повністю децентралізований район — Горностаївський.
— Виборчий процес у громадах є достатньо конкурентним та не супроводжується порушеннями, які здатні поставити під сумнів належну організацію та проведення голосування, — запевнив під час прес-конференції координатор громадського спостереження ГМ ОПОРА Максим Єлігулашвілі. — Збільшується кількість кандидатів від партій. Серед лідерів по присутності в ОТГ — ВО "Батьківщина", БПП, "Опозиційний блок", Аграрна партія України та УКРОП. Більшість учасників виборчого процесу не проявляє публічної активності в округах. Найчастішими випадками недотримання суб’єктами виборчого процесу законодавства є порушення умов ведення агітації. Застосування адмінресурсу на даному етапі не зафіксовано. Щоправда, при неформальному спілкуванні моніторам ОПОРИ повідомляють про "прискіпливу увагу" держадміністрацій обласного та районного рівнів у Білозерській, Високопільській, Константянівській та Ювілейній ОТГ.
Зі слів Максима Єлігулашвілі, публічна участь у заходах та підтримка кандидатів продовжує залишатися практикою для голови ХОДА Андрія Гордєєва. Він дає інтерв’ю на підтримку та виїжджає на публічні заходи спільно з кандидатами на посади голів та депутатів ОТГ, публікує свої пости підтримки певних кандидатів у мережі Фейсбук, його симпатії цитують у агітаційній пресі.
Ксенія АЛІСОВА.
Про рейдерство упівголоса…
25.10.2017 08:21 Новости / Общество

7Херсонщина останніми роками опинилася в епіцентрі низки гучних скандалів. Резонансність та зухвалість намагань захопити чуже і законодавча неврегульованість методів боротьби з цим явищем змусила вживати оперативних заходів — створювати регіональні антирейдерські штаби, які на кшталт арбітрів зупинили б безлад.
Попри те, що рейдерство в аграрному секторі процвітає здебільшого сезонно — у періоди закладення та збирання врожаю, необхідність у роботі такого оперативного штабу при ХОДА не стає менш актуальною. Тож припиняти його діяльність у міжсезоння ніхто не збирається, запевнив заступник голови ОДА Андрій Балонь під час прес-конференції, на якій члени штабу звітували про результати своєї роботи та оперативне реагування на спроби рейдерських захоплень землі та зібраного врожаю в області.
— Упродовж 2 місяців на гарячу лінію штабу надійшло понад 300 дзвінків з повідомленнями про факти незаконного заволодіння майном та збіжжям, порушення прав землекористування, — зазначив начальник Головного територіального управління юстиції в області Костянтин Хутковський. З його слів, відреагувати вдалося лише на 57 повідомлень. Здебільшого вони стосувалися порушень земельного законодавства, неврегульованості оплати за землю фермерами. Безпосередньо ж фактів рейдерства стосувалися лише 11 звернень.
Щоправда, конкретних результатів, вжитих заходів та фактів покарання фігурантів гучних скандалів учасники прес-конференції так і не назвали. Хіба що в запитаннях журналістів звучали імена, прізвища та назви підприємств, які, попри "таємницю слідства", у всіх на слуху. У викривальних публікаціях, щоправда, мало відомих в області інтернет-ЗМІ, фігурують прізвища високопоставлених посадових осіб ГУ НП в області, котрі нібито причетні до кришування рейдерських "набігів" та захоплень майна, землі та врожаю в районах. Заступник начальника ГУ Національної поліції в області Микола Цап не приховує, що сам став об’єктом нищівної критики подібного ЗМІ — навіть приніс роздруковану версію публікації, яка "розвінчує" його особисто. Розповів, що у зв’язку з цим звернувся до підрозділу внутрішньої безпеки свого відомства з проханням здійснити перевірку його на причетність до зазначених у статті фактів. Однак та не знайшла підтверджень закинутим звинуваченням.
— Попри те, що ми залучаємо до справ досвідчених слідчих, намагаємося вислухати всі сторони конфлікту та працювати на упередження силового його розв’язання, іноді вплинути на ситуацію в законний спосіб украй важко через неврегульованість законодавства, — підкреслив заступник начальника ГУ Національної поліції в області — начальник слідчого управління Микола Вербицький. — Нині притягується до кримінальної відповідальності група осіб, котра прибула на запрошення зацікавлених осіб, аби застосувати силу до місцевих мешканців. Їм оголошено про підозру та обрані запобіжні заходи на час слідства. Деякі справи затягуються, оскільки одночасно триває розгляд цивільно-правових позовів у судах. Поки тривають суди, ми намагаємося упередити силове розв’язання суперечок. На сьогодні відкрито 43 кримінальних провадження стосовно незаконного захоплення земельних ділянок. Це породжує серйозні протистояння. Так, 3 роки тривають судові засідання щодо конфлікту в Чаплинському районі (у Надеждівці та Преображенці).
Зі слів Андрія Балоня, 5,5 тисячі гектарів землі державної власності було незаконно засіяно зерновими та олійними культурами. Ті, хто це зробив, уже компенсували вартість користування наділами.
Присікання таких незаконних дій та адекватне покарання винних, а не лише винесення повідомлень про підозру, сприятиме наведенню ладу в землекористуванні. І, вочевидь, не лише в аграрній сфері.
Олена НЕЧИПУРЕНКО.
Страница 1 из 3
<< Первая < Предыдущая 1 2 3 Следующая > Последняя >>