Состав редакции

/images/redaktors/gupinaav.jpeg

Жупина Анатолий Владимирович

Главный редактор.

e-mail:   newday@ukr.net

Тел.: (0552) 45-43-60, 33-44-00, 45-43-59.

images/redaktors/gupinalm.jpeg

Жупина Людмила Михайловна

Первый заместитель

главного редактора.

Тел. (0552) 45-49-24.

 

/images/redaktors/yaitskiyam.jpg

Яицкий Анатолий Николаевич

Заместитель главного

редактора.

Тел. (0552) 45-46-21.

Весь состав редакции...
ПРЕСС-КЛУБ "НОВЫЙ ДЕНЬ"                                                 ГОСТИ ПРЕСС-КЛУБА

Если вопросы, которые вас волнуют, стоят того, чтобы сформировать общественное мнение или получить широкий резонанс, обращайтесь в независимый  пресс-клуб «Новый день», который объединяет несколько десятков средств массовой информации не только Херсонщины, а и представителей общенациональных СМИ в нашем регионе…


Среда, 01 Ноября 2017
"Найвище покликання — робити добрі справи"
01.11.2017 09:33 Новости / Экономика

14Двічі Герою Соціалістичної Праці, Герою України Дмитру Костянтиновичу Моторному — 90!.
Ми застали патріарха українського села на звичному місці — у його невеличкому робочому кабінеті, що скромно притулився до кабінету великого, де легендарний голова колишнього колгоспу імені Кірова, а нині приватно-орендного кооперативу "Зоря" проводить робочі наради. Та ж сама мудрість в очах, ті ж самі непоквапливі рухи, мінімум паперів (Дмитро Костянтинович звик "носити бухгалтерію в голові"), той же непідробний біль за майбутню долю України.    

— А що ж йому в цей час вікової високості найдужче і найтяжче болить?
— Я страшенно переживаю за той день, коли знімуть мораторій на продаж землі. Все-таки земля має бути державною! Он і в США держава скуповує землі, організовує на них потужні сільськогосподарські корпорації, які і годують країну. А у нас землю на шматочки порізали, щоб простіше прибрати до рук. Американці нас на дрібнотоварне виробництво сподвигли, а самі випускають 500-сильний трактор, який 400 гектарів ріллі за добу піднімає! І дощувальні машини не для клаптиків випускають.
І прикро мені, що продадуть колись цю землю і… Мало, скажу, у Верховній Раді патріотів України. І табло там таке, що висвітить стільки голосів, скільки потрібно для того, щоб "освятити" земельні торги. І станеться, може, найбільше лихо в історії України!
— Над чим зараз, Дмитре Костянтиновичу, трудитеся?
— Над своєю біографією — написав її у віршованій формі й зараз відточую. Може, колись і видам — не для бібліотек, а для власних дітей, онуків і правнуків.
Його життя — багатий матеріал не лише для поеми, а й для віршованої повісті чи й роману. Поки рукопис відлежується, нагадаємо читачам "Нового дня" біографію нашого знаменитого земляка.
Всього ж у Дмитра Костянтиновича Моторного — понад півсотні орденів, медалей, дипломів, почесних звань. Більше на Херсонщині не мав і не матиме ніхто! Всі ці нагороди — не куплені, як це зараз модно, не випрошені через адміністрацію Президента, а зароблені і заслужені працею талановитого організатора сільгоспвиробництва.    
Новітня влада, правда, вже кілька років чомусь обходить нашого ювіляра. Може, гадає, що і без нагород обійдеться. Ну і хай… Моторний про нагороди не думає і продовжує йти обраною колись стежкою. Хоч іти, зрозуміло, усе важче.
— Ювілейний для мене рік дуже важким видався: три місяці без дощів! Ще на парових попередниках озимина зійшла, решта полів — чорні. Що робити? Ну молись Богу, а дощу немає. А зрошення в господарстві наказало довго жити ще у 2011 році. Дорогим, дуже дорогим воно стало. Тут би держава могла допомогти, але не допомагає, бо їй і самій, бачите, важко.
У цьому році наше господарство зібрало загалом 7 тисяч тонн ранніх зернових. Непогано, правда? Хто допоміг? Пари виручили. Завдяки парам навіть у такі складні роки, як нинішній, по 40—45 центнерів пшенички з кожного гектара беремо. Звичайно, якщо за паровими площами не доглядати, то і вони від бур’янів зазеленіють. На такий урожай і сподіватися тоді не варто! А у нас вони чисті. Коли зрошення немає, а паром не займатися — це вхолосту працювати. І якщо ми зі зрошенням щороку одержували по 9 тисяч тонн зерна, а одержувати по 7 тисяч без зрошення щороку — дай Бог кожному! Нині у структурі посівних площ пари займають 45%!    
Головний бухгалтер і головний економіст нинішньої "Зорі" В. Фокіна і К. Большакова підрахували, що за період роботи Дмитра Моторного головою правління колгоспу імені Кірова, згодом — ПОК "Зоря" господарство виростило 390 330 тонн зернових і 500 843 тонни овочів, виробило 30 211 тонн м’яса і 299 663 тонни молока.  
Особливо ж плідною виявилася 12-а п’ятирічка нинішнього ювіляра, що передувала адміністративному впровадженню в аграрному секторі країни "прискорених реформ". За названий час (1986—1990 рр.) чорнобаївське господарство виростило 49,5 тис. тонн зернових і 81 470 тонн городини, виробило 4399 тонн м’яса, відправило переробним підприємствам 39 715 тонн молока.
Вдумайтеся у названі цифри! У гори хліба, тисячі цистерн молока, десятки залізничних составів овочів… Неймовірно, але факт. І факт незаперечний!
Йдемо на "фотосесію", аби ви навіч побачили сьогоднішнього нашого героя — у якому він настрої, формі якій. Дмитро Костянтинович зауважує про те, що парадного піджака з нагородами одягати не хотів би…
Фотографуємо ювіляра поруч з конторою господарства, якому він служить вірою і правдою ось уже 54 роки (загалом же трудовий безперервний стаж у Моторного становить 74 роки!).   
— Цей дуб біля контори я посадив тоді, коли почав працювати головою чорнобаївського колгоспу імені Кірова. А ото (бачите?) постамент, на якому стоїть погруддя Тараса Шевченка? Те місце готувалося, щоб поставити на ньому мій бюст (такий був тоді звичай). А я не захотів возвеличуватися. І думаю: а таки розумно я тоді вчинив!
— А зараз не шкодуєте?
— Ні! Це ж Шевченко! Геній!..
— А де ж той ваш бюст?
— 7 років у боксі в гаражі пролежав. А коли мене вже з тим бюстом притиснули, я запропонував у музеї сільському поставити. Там він стоїть і зараз…     
…На завершення "фотосесії" Дмитро Костянтинович по пам’яті (а пам’ять у нього дай Боже кожному!) прочитав уривок зі свого віршованого життєпису, своєї думи: "Є справи, друзі і робота, є добра шана від людей. Є серце, що завжди в роботі, а ще ж є тисяча ідей!.. Щоб наші діти здоров’я мали, були щасливі і пісні співали, щоб у селах і в містах любов, дружба і єднання панували, і щоб зозулі навесні сто літ щасливих накували!".
В цьому — увесь він, наш герой, наш тричі Герой Дмитро Костянтинович Моторний.
Від імені своїх численних читачів, редакції тижневика "Новий день" здоровимо нашого знаменитого ювіляра з поважною датою. Датою, гідною всенародної поваги і всенародного захоплення.
Анатолій ЖУПИНА,
Василь ПІДДУБНЯК.

Біографічна довідка
Дмитро Костянтинович МОТОРНИЙ. Народився 2 листопада 1927 року (с. Розянчина, Бобринецький район, Кіровоградська область); українець; батько Костянтин Родіонович (1903—1951); мати Євдокія Григорівна (1908—1970); дружина Ганна Іванівна (1937—1995); донька Тамара (1956), донька Ольга (1965).
Освіта: Мелітопольський інститут механізації і електрифікації сільського господарства (1957—1959), інженер-механік.
1944—1948 — тракторист, шофер, радгосп ім. К. Маркса, с. Балтазарівка Чаплинського району.
1948—1952 – учень, Херсонський суднобудівний технікум.
1952—1953 — помічник майстра, майстер, старший майстер, Херсонський суднобудівний завод.
1953—1957 — завідувач майстерні, Ушкальська МТС.
1957—1959 — студент спеціального факультету, Мелітопольський інститут механізації і електрифікації сільського господарства.
1959—1963 — головний інженер, з лютого 1963-го — голова, колгосп ім. Кірова (з 1997-го — приватно-орендний кооператив "Зоря"), с. Чорнобаївка Білозерського району Херсонської області.
Депутат Верховної Ради УРСР 10—11-го скликань.
1989—1991, березень — народний депутат СРСР від Союзної ради колгоспів.
1987 (червень) – 1992 (жовтень) — голова Ради колгоспів України. Був членом Центральної ревізійної комісії КПРС.

Нагороди і звання
Заслужений працівник сільського господарства України (1977). Лауреат республіканської премії імені В. К. Семінського (1988), премії ім. В. І. Вернадського (2000). Двічі Герой Соціалістичної Праці (1966, 1986). Ордени: Жовтневої революції (1971), Леніна (1966, 1975, 1986). Медалі: "За доблесний труд в Великій Вітчизняній війні 1941—1945 рр." (1945), "Маршал Советского Союза Жуков" (1997), Почесна Грамота Президії Верховної Ради УРСР (1987). Орден князя Ярослава Мудрого V ст. (жовтень, 1997). Герой України (з врученням ордена Держави, 02.11.2002). Почесний член Національної академії аграрних наук України.
(З "Енциклопедичного словника").
Субсидії: кому і скільки?
01.11.2017 09:33 Новости / Общество

Розпочався новий опалювальний сезон. У листопаді отримаємо рахунки за опалення. "Новий день" з’ясовував, як зміняться цифри у квитанціях для тих, хто отримує субсидію, та у кого її заберуть.

Як розповіли у департаменті соціального захисту населення Херсонської облдержадміністрації, базові критерії залишилися ті самі. Субсидія призначається, якщо витрати сім’ї на комунальні платежі перевищують 15%. Кожна заява, подана в органи соціального захисту населення, буде розглянута, і на основі двох критеріїв — рівня доходів та суми витрат на оплату житлово-комунальних послуг — буде ухвалене рішення щодо призначення субсидії.
Є нововведення. Головне — автоматичне продовження статусу отримувача субсидії на наступний період. Якщо сім’я вже подавала заяву на отримання допомоги, субсидія на новий сезон буде нарахована автоматично. Винятки стосуються людей, які хочуть оформити субсидію на використання твердого палива, і тих, у кого змінився склад сім’ї. Вони повинні подати заяву і заповнити декларацію про доходи.
Існує можливість отримувати субсидію навіть з боргом за оплату послуг понад два місяці, якщо є документальне підтвердження недавньої оплати або угоди про реструктуризацію боргу. А громадяни, котрі раніше не могли оформити субсидію через відсутність реєстрації, мають можливість повторно звернутися до органів соціального захисту на підставі договору оренди житла, оформленого у довільній формі.
Відтепер покривати субсидіями будуть період з 15 жовтня по 15 квітня. Це нововведення не стосується мешканців багатоповерхівок, а ось у жителів приватних будинків держава забрала місяць опалювального сезону. Раніше субсидія на опалення поширювалася на період з 1 жовтня по 30 квітня.
З’явився ще один нюанс: якщо сім’я живе у дачному кооперативі, але там не зареєстрована, вона може претендувати на субсидію, яку будуть платити з місцевих бюджетів. Також дещо знизилися соціальні нормативи, що призведе до незначного зменшення сум платежів для споживачів без засобів обліку.
Нагадаємо також про те, що на опалювальний сезон 2017—2018 років будуть враховувати доходи громадян за I і II квартали 2017 року. Раніше для процедури нарахування використовувалися дані про доходи за цілий рік. Таким чином, рішення про нарахування субсидії ухвалюється, виходячи з середньомісячного рівня доходів сім’ї за період із січня до червня 2017 року. Підвищення пенсій в рамках пенсійної реформи не вплине на розмір субсидії у цьому опалювальному сезоні, оскільки до уваги братимуть доходи пенсіонерів за I та II квартали 2017 року.
Після закінчення опалювального сезону розмір субсидії порахують знову. Тобто для періоду травень — вересень 2018 року візьмуть доходи сім’ї за III і IV квартали 2017 року. Ці зміни не стосуються тих, хто отримує субсидію на придбання газу в балонах, вугілля та дров.
Принципову позицію уряд має щодо безробітних. Якщо людина працездатного віку не працює, не служить в армії і не вчиться, їй при оформленні субсидії зараховується не більше двох прожиткових мінімумів — 3 248 грн.
Анатолій ЯЇЦЬКИЙ.
Чужих дітей не буває
01.11.2017 09:31 Новости / Общество

12Не секрет, що в Україні йде тенденція до закриття інтернатів. Держава скорочує сиротинці під приводом зменшення кількості покинутих дітей. Натомість заклади для малечі без батьків не втомлюються створювати релігійні громади. Днями одна з таких, за підтримки німецького благодійного фонду, відкрила вже сороковий в Україні дитбудинок сімейного типу — по вул. 49-ї Гвардійської дивізії, 30-А, в Херсоні.

Двоповерховий особняк, зведений з нуля, розташований поряд із церквою. Саме її парафіянами є подружжя Нестеруків, котрі опікуються дитячим будинком сімейного типу. У родині, яка вже оселилася у новому будинку, 16 дітей — 6 власних і 10 прийомних. Перших малюків пара всиновила у 2007 році, переїхавши до Херсона з Миколаївщини.
— У церкві, до якої ми приїхали, вже були діти, і вони шукали батьків. Ми відгукнулися на цей заклик, і так сталося, що збагатіли одразу на 8 дітей, — пригадує голова дитбудинку сімейного типу Микола Нестерук.
На той час Нестеруки вже мали двох власних дітей, сьогодні ж їх — шестеро. Хоча в родині не звикли розділяти малечу на свою і чужу, та навіть мало які знайомі знають, хто в Нестеруків прийомний. Тому-то старші діти, котрим вже виповнилося 18, не хочуть полишати сім’ю. Ну а незабаром вона стане ще більшою, бо Ольга Нестерук знову вагітна.
Ще донедавна родина мешкала при церкві, на другому поверсі будівлі. Малеча не приховує: окремий будинок, в якому 9 спалень і 6 туалетних кімнат, їй подобається більше. Де буде чия кімната, діти розподілили ще тоді, коли їхня простора хатинка будувалася, і от тепер в них заселилися. В середині особняка все зроблено з сучасним підходом і смаком. В інтер’єрі переважають мінімалізм та функціональність. Щасливі хлопчаки та дівчатка обіцяють, що прибиратимуть самі у своїх кімнатах.
У день освячення будинку для родини Микола та Ольга влаштували день відкритих дверей у своїй новій домівці, з частуванням, чим Бог послав. Нехай всі приходять і переконуються: всиновлювати варто, бо чужих дітей не буває.  
Марина САВЧЕНКО.
За что патрульного судят?
01.11.2017 09:30 Новости / Криминал

В Херсоне полицейского судят… за выполнение служебного долга. Еще в июне на улице 49-й Гвардейской дивизии патруль обнаружил "БМВ", внаглую припаркованный чуть ли не под знаком "Стоянка запрещена". Когда патрульные подошли к машине, представились и попросили водителя предъявить документы, тот просто отъехал в сторону и сделал вид, будто ничего не нарушал. На повторное требование показать документы 62-летний херсонец опять ответил отказом, что уже было явным неповиновением. Упрямца силой извлекли из машины, надели наручники и отвезли в горотдел Нацполиции для установления личности. При этом автолюбитель жаловался на боль в плече. И в это же время упоминал, что работает в какой-то влиятельной компании и что патрульные поплатятся за свою "дерзость". Но жалобы и намеки на "крутизну" не помогли. На владельца "БМВ" тогда составили два админпротокола: за нарушение ПДД и злостное неповиновение требованиям полиции.
После этого нарушителя отпустили восвояси, и он сам "перешел в атаку": написал заявление в прокуратуру, что при задержании патрульный Валерий Байша вывихнул ему плечо. Такое вполне могло быть: инспектор роты № 2 управления патрульной полиции имел законное право применить силу, ведь на просьбы подчиниться его требованиям добровольно мужчина не реагировал. Но прокуратура начала в отношении Байши уголовное производство по ст. 365 УК Украины (превышение служебных полномочий). И через суд потребовала ограничить передвижения подследственного, изъять у него загранпаспорт и запретить общение со свидетелями по делу.
Сам Валерий убежден, что действовал по закону. Сослуживцы также на его стороне: нарушитель должен был предполагать, что за сопротивление сотруднику правоохранительных органов его не пряниками будут угощать. Поэтому на заседание Херсонского городского суда поддержать "без вины виноватого" коллегу пришли около 40 патрульных, их командиры и активисты нескольких общественных организаций. Суд же удовлетворил требования прокуратуры только частично, обязав Валерия Байшу являться на допросы и участвовать во всех процессуальных действиях, где потребуется его присутствие. Каким будет приговор в противостоянии патрульного и нарушителя ПДД, мы еще расскажем.
Сергей ЯНОВСКИЙ.
Страница 1 из 4
<< Первая < Предыдущая 1 2 3 4 Следующая > Последняя >>