Состав редакции

/images/redaktors/gupinaav.jpeg

Жупина Анатолий Владимирович

Главный редактор.

e-mail:   newday@ukr.net

Тел.: (0552) 45-43-60, 33-44-00, 45-43-59.

images/redaktors/gupinalm.jpeg

Жупина Людмила Михайловна

Первый заместитель

главного редактора.

Тел. (0552) 45-49-24.

 

/images/redaktors/yaitskiyam.jpg

Яицкий Анатолий Николаевич

Заместитель главного

редактора.

Тел. (0552) 45-46-21.

Весь состав редакции...
ПРЕСС-КЛУБ "НОВЫЙ ДЕНЬ"                                                 ГОСТИ ПРЕСС-КЛУБА

Если вопросы, которые вас волнуют, стоят того, чтобы сформировать общественное мнение или получить широкий резонанс, обращайтесь в независимый  пресс-клуб «Новый день», который объединяет несколько десятков средств массовой информации не только Херсонщины, а и представителей общенациональных СМИ в нашем регионе…


Ноября 2017

Среда 22 Ноября 2017

Нема дітей — нема й класів
22.11.2017 09:22 Новости / Общество

16Реорганізація Новокам’янської школи Каховського району посеред навчального року стала неприємною несподіванкою для місцевих жителів.

Пішли на канікули в одній школі, а повернулися на навчання до іншої. В такій ситуації опинилися учні 5—11 класів Новокам’янської школи. Коли розпочався новий навчальний семестр, у стінах рідної школи на них уже ніхто не чекав.
— Наші діти прийшли туди, і з’ясувалося, що школа не працює, розкладу немає. Виявилося, що їх разом із вчителями перевели за 20 кілометрів до школи в Роздольному. Для нас це було цілковитою несподіванкою, — стверджує член батьківського комітету 7-го класу Новокам’янської школи Ольга Мацьоцька. — Ми не розуміємо, чому діти повинні їздити розбитою дорогою саме до Роздольного, а не до школи в Кам’янці, що розташована значно ближче? Чому нас ніхто про це не попередив? Чому не дали можливості хоча б подивитися на ту школу: що учні там будуть їсти, які умови навчання, які там класи?
14 листопада Ольга разом із іншими батьками приїхала під стіни райдержадміністрації, аби привернути увагу чиновників до проблеми. Люди були обурені. "Навіщо було скорочувати класи? Адже школа у нас гарна, опалюється. Ми навіть ремонти в класах встигли зробити за свій рахунок!" — розповіли вони "Новому дню".
У відділі освіти Каховської РДА у свою чергу стверджують, що учасники мітингу говорять неправду. Мовляв, батьків заздалегідь попередили про реорганізацію Новокам’янської школи з І—ІІІ до закладу І ступеня. 6 листопада на всіх учнів і вчителів, які перевелися до Роздольненської школи, очікував шкільний автобус.
— Учні вже сідали до автобуса, коли батьки наказали їм виходити. Відтоді кожного дня автобус виходить на маршрут, але жодна дитина не їздить на навчання. Тобто батьки не виконують свої прямі обов’язки, не даючи можливості навчатися своїм дітям, — коментує заступник голови РДА Ольга Вакулич.
Чиновники кажуть: ще у 2016 році райрадою було затверджено "Перспективний план модернізації мережі загальноосвітніх навчальних закладів району на 2016—2020 роки". Передбачалося, що оптимізація або реорганізація мала зачепити півтора десятка шкіл. Водночас був даний старт створенню опорних шкіл. Їх на Каховщині має бути три: у Семенівці, Любимівці й Роздольному. Саме тому учнів з "оптимізованих" класів Новокам’янської ЗОШ перевели до Роздольного.
— Ніяких норм чинного законодавства ми не порушили, — стверджує начальник відділу освіти РДА Тетяна Калініченко. — Чому так сталося? Нам потрібно було витримати терміни відповідно до трудового законодавства. Коли персонал школи вийшов з літньої відпустки, ми їх попередили про можливе звільнення і запропонували місця в Роздольненській школі. Визначений законом термін якраз і сплив на початку листопада, коли завершувалися канікули.
За її словами, оптимізація Новокам’янської школи була неминучою. Адже станом на 1 вересня у ній навчалися лише 26 дітей, деяких старших класів через відсутність учнів узагалі не було. Кожен її школяр обходився платникам податків у 30 (!) тисяч гривень на рік — значно дорожче, ніж вартість навчання в якомусь із престижних університетів. Низькою була і якість самої освіти, бо деякі предмети читав один вчитель. Частину ж предметів тут не викладали взагалі — як, приміром, англійську мову. "Ця школа не виконувала державний освітній стандарт, — констатує Тетяна Калініченко. — У Роздольненській школі діти матимуть можливість отримувати якісну освіту. А щоб вони могли до неї добиратися, коштом районного бюджету було придбано шкільний автобус".
Перевести дітей до іншої школи — у Кам’янку чи Каховку — батьки мають право. Проте тоді вони повинні самі подбати про проїзд їх до місця навчання і додому. Заперечують чиновники і твердження батьків про "вкрай погану" дорогу до Роздольного. За їхніми словами, неминучою реорганізація школи стала і після прийняття восени нового Закону "Про освіту". У ньому відсутній поділ навчальних закладів на І, І—ІІ або І—ІІІ ступені. Замість них мають працювати початкові школи, гімназії (дев’ятирічки) і ліцеї (11-річки або опорні школи). Саме тому початкова школа в Новокам’янці залишиться. Зараз у ній 15 учнів, котрі навчаються в одному класі і кількох групах.
Попри всі запевнення чиновників, є в цій історії один суттєвий момент, який вони, здається, прогавили. "Новий день" неодноразово писав про обурення батьків закриттям класів у малокомплектних школах і переведенням дітей на навчання до сусідніх міст або сіл. У всіх випадках згодом дорослі були цим задоволені. Проблеми здебільшого мали місце там, де представники влади вирішили не перейматися діалогом з батьками, аби переконати їх, що це робиться для блага їхніх же дітей. Вдалося ж обійтися без мітингів і транспарантів у Заозерному та Волинському, де школи взагалі закрили. Не хотіли чиновники виходити до людей і під час їхнього зібрання 14 листопада. Але без спілкування знайти порозуміння в цій ситуації навряд чи вдасться.
Олег БАТУРІН.

P. S. Справжнім шоком для батьків учнів Верхньорогачицької школи № 2 стала новина про її можливе закриття вже з другого семестру. "Нам повідомили про це на зустрічі у самій школі в жовтні. Якби це сталося, я б не знала, що робити. Адже у мене там навчаються троє дітей. А переводити їх на навчання до школи № 1 було вкрай незручним для нас варіантом", — розповіла "Новому дню" жителька села Вишневого Інна Козінцева.
По коментар наш кореспондент звернувся до голови Верхньорогачицької районної ради Геннадія Нестеренка.
— Не знаю взагалі, звідки пішли такі розмови, бо жодних документів з цього приводу до райради не надходило, — сказав він. — Крім того, закриття школи — доволі тривала процедура, яка не може відбуватися без участі райради. — Разом із тим проблеми там справді мали місце. Вони були пов’язані з нестачею коштів на забезпечення школи опаленням взимку. 6 листопада ми провели сесію райради і виділили 200 тис. грн. з районного бюджету на оплату за газ до кінця року. На наступні ж зимові місяці ми передбачимо кошти вже в бюджеті 2018 року. Для нас це питання принципове. Тим більше, що в школі навчаються близько 150 дітей, для яких необхідно створити всі належні умови.
Комиссия уехала — сомнения остались
22.11.2017 09:22 Новости / Криминал

С недоумением восприняли врачи Херсонского госпиталя результаты служебной проверки, организованной после самоубийства участника АТО из Берислава Сергея К. (о нем "Новый день" рассказал в публикации "Война не отпустила"). Напомним: сразу после трагедии знакомые бойца с позывным "КАМАЗ" распространили версию о том, что погибшему отказали в помощи на приеме в госпитале. Тогда сразу же выяснилось, что Сергей действительно побывал здесь, однако без объяснения причин ушел, не дождавшись приема. Эти причины вознамерилась выяснить комиссия с участием чиновников облсовета и департамента здравоохранения облгосадминистрации, ветеранов АТО, волонтеров и активистов общественных организаций.
В подписанном ими акте от 15 ноября 2017 года содержится такая трактовка событий: "Гражданин К. обратился в коммунальное учреждение "Херсонский областной госпиталь инвалидов и ветеранов войны" для госпитализации 2.11.2017 г. за направлением. Был принят заведующим поликлиническим отделением Б. Ляпуновым. Однако возмущенный отношением к себе заведующей неврологическим отделением Е. Комаровой, которое могло иметь место во время телефонного разговора Б. Ляпунова с Е. Комаровой, в присутствии гражданина К., он ушел из госпиталя и поехал домой". На основании этого комиссия рекомендовала направить заведующую неврологическим отделением Елену Комарову на внеочередную аттестацию. А замначальника госпиталя по медицинской части Сергея Глушака и вовсе отстранить от исполнения своих обязанностей.
Вот только начальник госпиталя Валерий Тимошенко с выводами и рекомендациями комиссии не согласен. "Очень жаль, что заведующую неврологическим отделением Елену Комарову обвиняют в нарушении профессиональной этики на основании какого-то телефонного разговора, который МОГ быть. Это чистой воды допущение — погибший участник АТО ни в чем не обвинял ни Бориса Ляпунова, ни Елену Комарову. А обвинять человека на основании каких-то допущений неправильно. И уж тем более я не могу понять, при чем здесь мой заместитель по медчасти, — говорит Валерий Тимошенко.  — Официально в госпиталь акт проверки пока не поступал. Я ознакомился с ним в интернете, куда его выложила одна из членов комиссии. Если в официальном варианте упомянутые рекомендации сохранятся, будем их оспаривать — вплоть до суда".
Сергей ЯНОВСКИЙ.
Подорожчання квитків поки відклали
22.11.2017 09:21 Новости / Экономика

Вдруге відмовився підвищувати плату за проїзд в автобусах міських маршрутів на своєму засіданні виконавчий комітет Каховської міськради. Перевізники пропонували підвищити тарифи для пасажирів одразу на 50% — з 4 до 6 гривень.
За їхніми словами, вони мають право ініціювати підвищення вартості квитків, якщо хоча б одна з її складових дорожчає більше ніж на 10%. Підприємці наводять приклади: зросли ціни на запчастини, на паливно-мастильні матеріали, причому тільки за один день 13 листопада бензин піднявся на 40 коп./літр. Також, мовляв, їм не вистачає водіїв — за зарплату в 5000 грн. працювати ніхто не хоче.
— Це правда. Зараз складно навіть прибиральників знайти. Та ж мінімалка в 3200 грн. нікого з них не влаштовує, — визнає міський голова Андрій Дяченко.
Заступник міського голови Іван Орєхов запропонував розглянути правомірність встановлення тарифів приватними перевізниками на проїзд депутатською комісією міськради з питань роботи житлово-комунального господарства, хоча це й не передбачено жодними правовими документами. Мовляв, від гріха подалі. Однак поки триватимуть ці перевірки і узгодження, автобуси взагалі можуть перестати виходити на маршрути. "Якщо ціни на ПММ і запчастини зростатимуть і далі, а нам не буде за що покривати їх вартість", — попередили автоперевізники.
У сусідній Новій Каховці теж планують підняти ціни на проїзд в автобусах. На 21 листопада там призначене проведення громадських слухань з даного питання. А остаточно своє рішення винесе виконком Новокаховської міськради.
Олег БАТУРІН.
Час убезпечитися від грипу
22.11.2017 09:20 Новости / Медицина

В Україні триває сезон захворюваності на грип та ГРЗ, хоч у жодній з областей епідемічний поріг наразі не перевищений. Чимало регіонів дотрималися рекомендацій МОЗ та подбали про закупівлю вакцин для профілактичних щеплень для груп ризику за кошти місцевих бюджетів.
Так, у місті Дніпрі вакцину придбали практично всі центри первинної медико-санітарної допомоги та медзаклади в райцентрах. Закупили вакцину й у низці районних, міських та сільських центрів ПСМД у Полтавській, Волинській, Київській, Кіровоградській, Рівненській, Вінницькій, Запорізькій та Донецькій областях, у тому числі прифронтові міста та селища. Натомість у Житомирській, Луганській, Миколаївській, Сумській, Тернопільській, Херсонській, Черкаській, Чернігівській, Чернівецькій, Одеській, Львівській областях вакцину замовили лише окремі медичні заклади.
Центри ПСМД планують вакцинувати передусім медичних працівників, адже вони перебувають у постійному контакті з хворими, а також малозабезпечених пацієнтів з груп ризику, дітей віком від року до 14, які часто хворіють. Щеплення проводиться за бажанням пацієнта або батьків (у випадку неповнолітніх). Особливо важливими профілактичні щеплення є для людей з груп ризику: дітей, вагітних, осіб старше 65 років, а також з ослабленим імунітетом, онкологічними, хронічними та неврологічними захворюваннями. Для них грип становить підвищену загрозу, тож для спеціалізованих закладів відповідного профілю вакцину придбали за бюджетні кошти. Решта ж громадян вакцину може придбати самостійно і зробити щеплення в комунальній або приватній клініці.
Медики звертають увагу, що найефективнішим способом профілактики грипу є вакцинація. Щеплення рекомендують робити впродовж всього сезону грипу. Імунітет після введення вакцини формується через 7—14 днів. За рекомендацією ВООЗ щорічно змінюється штамовий склад вакцин. Це забезпечує максимальний захист від вірусів, циркуляція яких очікується саме цього сезону. Щеплення проти грипу не входять до національного календаря щеплень, а відтак, ці вакцини не закуповуються за кошти державного бюджету, а можуть придбаватися за рахунок місцевих бюджетів чи інших джерел.
Олена АНТОНЕНКО.
Страница 1 из 14
<< Первая < Предыдущая 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следующая > Последняя >>