Состав редакции

/images/redaktors/gupinaav.jpeg

Жупина Анатолий Владимирович

Главный редактор.

e-mail:   newday@ukr.net

Тел.: (0552) 45-43-60, 33-44-00, 45-43-59.

images/redaktors/gupinalm.jpeg

Жупина Людмила Михайловна

Первый заместитель

главного редактора.

Тел. (0552) 45-49-24.

 

/images/redaktors/yaitskiyam.jpg

Яицкий Анатолий Николаевич

Заместитель главного

редактора.

Тел. (0552) 45-46-21.

Весь состав редакции...
ПРЕСС-КЛУБ "НОВЫЙ ДЕНЬ"                                                 ГОСТИ ПРЕСС-КЛУБА

Если вопросы, которые вас волнуют, стоят того, чтобы сформировать общественное мнение или получить широкий резонанс, обращайтесь в независимый  пресс-клуб «Новый день», который объединяет несколько десятков средств массовой информации не только Херсонщины, а и представителей общенациональных СМИ в нашем регионе…

Через духовну реформацію — до оновлення
Пресс-клуб "Новый День" Отчеты о конференциях - Пресс-клуб "Новый День" Отчеты о конференциях
07.03.2017 15:50

Цьогоріч Україна відзначає 500-річчя Реформації. Президент підтримав ініціативу Всеукраїнської ради церков і підписав відповідний указ про відзначення цієї події. Реформація — унікальний духовний, соціокультурний, економічний феномен, який став одним з рушіїв розвитку Європи, США, Південної Кореї. Чи готова Україна повторити їх приклад? Про це та про план заходів з відзначення півтисячолітнього ювілею Реформації в Україні та, зо­крема, в Херсонській області, йшлося під час прес-конференції, на якій презентували проект, що стартував у Києві напередодні новоріччя на Європейській площі та триватиме упродовж усього року.

До відзначення події долучилися представники влади, бізнесу, соціальних служб. Відгукнулися, зокрема, міська рада та облдерж­адміністрація, повідав голова оргкомітету з відзначення 500-річчя Реформації в Херсонській області Павло Смоляков. Адже ми декларуємо, що йдемо в Європу, яка насправді змінювалася до нинішнього рівня упродовж сотень років, підкреслив він значимість сучасних перетворень, які відбуваються в державі та душах українців.

— Я безмежно вдячний за ту соціальну роботу, яку виконує церква, перебравши на себе боротьбу з асоціальними явищами в сус­пільстві, — підкреслив херсонський міський голова Володимир Миколаєнко. — На це в держави не вистачає ані часу, ані ресурсів. Церква ж робить це вдумливо та послідовно, не виставляючи напоказ. Бореться з байдужістю, жорстокістю, проповідує люд­ські цінності. Це важливо, і молитва справді віруючих людей має бути щирою.

— Аби змінилося сус­пільство, мають змінитися люди, — переконаний біз­несмен, директор приватного підприємства з іноземними інвестиціями «Еммануїл фарм» Василь Зик. — Імо­вірно, що настав час змінювати не зовнішні гасла, а внутрішні переконання та цінності.

— Після Революції Гід­ності люди хочуть жити не просто добре, а за моральними цінностями, — погодився заступник директора департаменту з питань внутрішньої та інформа­ційної політики ОДА Павло Гавриш. — Духовний спадок, який накопичувався упродовж останніх 25 років, нівелював їх. Замість духовного добра люди намагалися накопичити матеріальні цінності, здобути будь-якою ціною легкі гроші, забувши про те, що всі рівні перед Богом. Попри це, Україна насправді має позитивну спадковість, адже пережила надважкі часи, і саме віра вберегла її від винищення стрижня нації. Адже є чимало тих, хто не є носієм цінностей — говорить одне, а чинить інше. І серед влади, і серед духовенства. Багато хто і нині живе цими подвійними стандартами, мислить і діє всупереч законам Божим. На обласному рівні враховані пропозиції при розробці плану заходів з відзначення 500-річчя Реформації.

— Європа має не меншу потребу в Україні, ніж ми в Європі, — підкреслив єпископ, перший заступник голови церкви християн віри євангельської Микола Синюк. — Бо наша віра унікальна та самобутня, ми готові покласти життя заради споконвічних цінностей, ми до­тримуємося принципів Слова Божого, і це є запорукою нашого успіху. Є те, що здавна об’єднує християн, незалежно від того, якої вони конфесії.

— Україні ще багато належить зробити в напрямі реформ, адже те, що нині відбувається під їх гаслом, насправді є лише «ямковим ремонтом», якого немає в Європі, — зазначає директор Херсонського обласного благодійного фонду «Мій Дім» Юрій Маринчак. — Ми «реформуємо пенсіонерів», які вже не впливають на життя країни, замість того, щоб опікуватися дітьми, молоддю, сім’ями, за якими майбутнє. Ці основи потрібно зміцнювати, а не реформувати інтернати для сиріт, кількість яких не зменшується. Сім’я має стати основою сус­пільства, її криза означає кризу України. У нас процвітають розлучення, відмирання родинних цінностей. Із таких сімей виходять корупціонери та злочинці, котрі бездумно переступають межу. Тож церква має стати тим локомотивом, який поверне духовність у сім’ю.

На запитання до спіке­рів, з чого б вони сьогодні розпочали реформацію, ті відповіли, що з духовності, з прикладу батьків, зі зміни державних пріоритетів, де в основу покладено сім’ю та дитину, з особистого прикладу, з повернення до біблійних цінностей, щоб не боротися з наслідками, а викорінювати причину зла, яке міцно засіло в головах.

Олена АНТОНЕНКО.