Состав редакции

/images/redaktors/gupinaav.jpeg

Жупина Анатолий Владимирович

Главный редактор.

e-mail:   newday@ukr.net

Тел.: (0552) 45-43-60, 33-44-00, 45-43-59.

images/redaktors/gupinalm.jpeg

Жупина Людмила Михайловна

Первый заместитель

главного редактора.

Тел. (0552) 45-49-24.

 

/images/redaktors/yaitskiyam.jpg

Яицкий Анатолий Николаевич

Заместитель главного

редактора.

Тел. (0552) 45-46-21.

Весь состав редакции...
ПРЕСС-КЛУБ "НОВЫЙ ДЕНЬ"                                                 ГОСТИ ПРЕСС-КЛУБА

Если вопросы, которые вас волнуют, стоят того, чтобы сформировать общественное мнение или получить широкий резонанс, обращайтесь в независимый  пресс-клуб «Новый день», который объединяет несколько десятков средств массовой информации не только Херсонщины, а и представителей общенациональных СМИ в нашем регионе…

Тепер маємо те, що маємо…
Новости - Медицина
05.01.2017 13:37

Депутати Горностаївської районної ради наполягають на звільненні головного лікаря центральної районної лікарні.

 

"Ми два роки добивалися, щоб попереднього головного лікаря Івлєва не зняли. Дякувати газеті "Новий день", зняли. А нинішнього головного лікаря і хочемо зняти, але не можемо», — не витримав депутат райради, директор ТОВ «Торговий дім «Горностаївський райагрохім» Юрій Васильєв. Питання «профнепридатності» керівника центральної районної лікарні Наталії Гордєєвої-Побейвовк він порушив на сесії райради. «В лікарні потрібен господарник, а Наталія Степанівна завалює там усю роботу», — переконаний депутат.

З цим були згодні, здається, всі його колеги. «У ЦРЛ гострим залишається питання фахівців. Нещодавно був випадок, коли одна людина з тяжкою травмою потрапила до нашого лікаря, а її відправили додому. Чоловік одразу звернувся до каховських медиків, які швидко наклали йому гіпс і наказали 2,5 місяця не вставати з ліжка. Причому направлення до Каховської ЦРЛ у Горностаївці дають лише через лайку», — доповнив депутат райради Андрій Бєліков.

Після сесії Юрій Васильєв розповів «Новому дню» про те, що з Наталією Гордєєвою-Побейвовк цього року була домовленість про її добровільне звільнення. «Вона пішла у відпустку і обіцяла після неї подати заяву про відставку. Ми вже й людину підбирали на її місце. Але після відпустки звільнятися вона не захотіла. А нині поїхала на курси з гінекології, хоча вже пенсійного віку. Ми хочемо, щоб вона пішла, а вона не хоче. Вважаю, це не по-людськи», — зазначив він.

— Зауважень до роботи лікарні накопичилося багато не лише у депутатів. Скільки я не їздив по району, близько 70% усіх звернень місцевих жителів стосуються саме медичного обслуговування. Тому постало питання про звіт головного лікаря ЦРЛ, який було заслухано на сесії райради в липні. 20 депутатів з присутніх 21 проголосували за визнання цього звіту незадовільним. Згодом було створено робочу групу з перевірки фінансово-господарської і адміністративно-розпорядчої діяльності ЦРЛ, в якій за­просили взяти участь представників департаментів облдержадміністрації і інших служб для винесення компетентного і професійного ви­сновку. На жаль, з різних причин вони не змогли до цього долучитися, тож перевірку ми здійснили власними силами, — інформує голова райради Сергій Карпеченко.

За його словами, робоча група виявила низку недоліків в організаційній і кадровій роботі керівництва ЦРЛ, а також у використанні комунального майна. «На підставі цього я підписав розпорядження про винесення догани головному лікарю, яке було схвалено на одній з сесій райради. Наталія Степанівна з цим не погодилася і нині оскаржує винесену їй догану в суді. Це її право», — додав Сергій Карпеченко.

Одне з виявлених порушень у ЦРЛ стосувалося невчасного отримання ліцензії на роботу місцевого рентгенівського апарата. Як пояснює голова райради, оскільки його діяльність пов’язана «з використанням джерел іонізуючого радіаційного випромінювання», отримати такий документ було вкрай необхідно. «Звернення до Південної державної інспекції з ядерного регулювання, яка видає такі ліцензії, було направлене з запізненням. Враховуючи, що це досить серйозне порушення чинного законодавства, депутатами райради було запропоновано звернутися до департаменту охорони здоров’я Херсонської ОДА з клопотанням про погодження звільнення і розторгнення контракту з головним лікарем Горностаївської ЦРЛ. Нині ми чекаємо відповіді», — наголосив він. Натомість заступник голови РДА Тетяна Ющенко вважає безпідставними озвучені причини незадоволення головним лікарем ЦРЛ.

— Особисто мене не влаштовують обидва керівники: і Наталія Гордєєва-Побейвовк, і головний лікар районного центру первинної медико-санітарної допомоги (РЦПМСД) Лариса Марчук. Недоліків у роботі багато у обох, але, щоб прибирати будь-якого керівника, треба, на мою думку, мати альтернативу. Хто прийде на його місце? А щодо медичних закладів такої альтернативи сьогодні немає. Що ж стосується аргументів депутатів райради, то вони абсолютно неправдиві, — вважає вона.

За словами Тетяни Ющенко, депутати, не говорячи вже про пересічних мешканців району, часто просто не розуміють різниці між РЦПСМД і райлікарнею, вважаючи їх одним цілим. «Робоча комісія, про яку говорив Сергій Карпеченко, намагалася розшукати негатив у фінансовій роботі ЦРЛ, але так і не знайшла. Не говорять у райраді всієї правди і щодо ліцензії на рентген-апарат. Я особисто зв’язувалася з керівником Південної інспекції з ядерного регулювання, який мені доповів, що нині робота такого апарата не потребує обов’язкового ліцензування. Більше того, отримати необхідні документи на його експлуатацію вчасно не змогли з вини самої цієї інспекції, а також інженера з техніки безпеки, який, згідно з посадовою інструкцією ЦРЛ, відповідає за це. Тож саме його треба за це якось карати, а не головного лікаря. Щодо ЦРЛ у мене теж вистачає зауважень, недоліків там дуже багато. Але альтернативи нинішньому головному лікарю не бачу. Проти її звільнення і директор департаменту охорони здоров’я ОДА. Тим більше, що йому вже пропонували на місце Гордєєвої-Побейвовк погодити призначення колишнього головного лікаря ЦРЛ Івана Івлєва, який — на хвилиночку! — внесений до Єдиного державного реєстру осіб, котрі вчинили корупційні правопорушення. А депутати райради хочуть повернути корупціонера до комунального закладу! Були зауваження і щодо інших кандидатур, які пропонувалися депутатами, але до їх професійних якостей теж виникло дуже багато запитань», — додала Тетяна Ющенко.

— Жоден із озвучених на сесії райради фактів не знайшов свого підтвердження. Це все просто плітки, — погоджується заступник головного лікаря ЦРЛ Оксана Ковальова. — З приводу рентген-апарата ми давно знайшли винного і вже покарали людину внутрішнім наказом по лікарні. Водночас жоден із пацієнтів не мав ніяких проблем при проходженні обстежень. Що ж стосується претензій до роботи лікарні, то дуже часто люди плутають ЦРЛ з РЦПМСД. Я багато разів порушувала це питання, але ті ж депутати досі зовсім не розуміють, за що відповідаємо ми, а за що — центр первинної допомоги. Але коли хвора людина звертається до лікаря, вона спочатку повинна прийти саме до РЦПСМД, а вже звідти з направленням потрапити до нас — за винятком звернень до стоматологів і гінекологів. Щодо ж слів депутата Бєлікова — ще треба розбиратися, що там насправді було. Може, людина просто хотіла отримати лікарняний лист? А якщо там справді мав місце кричущий випадок, то чому до нас ніхто так і не звернувся? Адже лише письмове звернення може допомогти встановити винну особу і покарати її.

— У всіх претензіях на адресу нашого керівника я бачу суцільні емоції і ніяких конкретних фактів, — доповнює голова первинної профспілкової організації ЦРЛ Олена Полєва. — Натомість в діях райради вийшов абсурд. Адже незрозуміло, на підставі чого винесли догану головному лікарю — через визнання її роботи незадовільною чи через визнання незадовільним її звіту? Але навіть якщо її таки звільнятимуть, хотілося б знати, хто прийде на її місце. Адже вже зараз в нашій лікарні практично всі лікарі пенсійного віку, у т. ч. глибоко пенсійного. Що на нас чекає після цього?

Олег БАТУРІН.

P. S. У ситуації, що склалася довкола головного лікаря ЦРЛ, думається, винні насамперед керівник та депутати райради минулого скликання. Пригадується, десь два роки тому вони теж слухали на сесії звіт про роботу Наталії Гордєєвої-Побейвовк на цій посаді. Були до неї запитання, зауваження та побажання. Але, кінець-кінцем, той звіт прийняли і проголосували. А за кілька днів з’ясувалося, що депутати голосували не лише про звіт, але й про продовження контракту з головним лікарем, хоча це питання у порядку денному не стояло. Хто сфальшував рішення сесії? Більшість депутатів, у тому числі й Юрій Васильєв, визнали, що за таке рішення не голосували б, якби воно було в порядку денному. Але далі розмов і обурень справа не дійшла. Тепер маємо те, що маємо…