Состав редакции

/images/redaktors/gupinaav.jpeg

Жупина Анатолий Владимирович

Главный редактор.

e-mail:   newday@ukr.net

Тел.: (0552) 45-43-60, 33-44-00, 45-43-59.

images/redaktors/gupinalm.jpeg

Жупина Людмила Михайловна

Первый заместитель

главного редактора.

Тел. (0552) 45-49-24.

 

/images/redaktors/yaitskiyam.jpg

Яицкий Анатолий Николаевич

Заместитель главного

редактора.

Тел. (0552) 45-46-21.

Весь состав редакции...
ПРЕСС-КЛУБ "НОВЫЙ ДЕНЬ"                                                 ГОСТИ ПРЕСС-КЛУБА

Если вопросы, которые вас волнуют, стоят того, чтобы сформировать общественное мнение или получить широкий резонанс, обращайтесь в независимый  пресс-клуб «Новый день», который объединяет несколько десятков средств массовой информации не только Херсонщины, а и представителей общенациональных СМИ в нашем регионе…

На шкільні медкабінети немає грошей
Новости - Медицина
27.04.2017 11:05

Лише третина новокаховських школярів не мають проблем зі здоров’ям.

Хвороби опорно-рухового апарату, органів зору, внутрішніх органів і ЛОР-захворювання посідають перші місця у "хіт-параді" патологій у дітей шкільного віку в Новій Каховці. Таку тривожну статистику наводить заступник головного лікаря з дитинства Новокаховської центральної міської лікарні Неля Остапенко. «З 6534 обстежених минулої осені школярів здоровими виявилися тільки 2544 або 38,9%. Решта мають ті чи інші патології, які з віком змінюються. Приміром, серед 6-річних дітей уже у 18 виявлений сколіоз», — говорить вона.

Така інформація пролунала на останньому засіданні громадської ради при виконкомі Новокаховської міськради, на яке було винесене питання про стан медичного забезпечення закладів освіти, культури та спорту. Результати проведеної роботи виявилися вкрай невтішними. Приміром, на 14 шкіл міськради і один ліцей виділено лише 2 педіатри і 9,25 ставки медбратів і медсестер. Та й тих фактично немає, бо медичних кадрів у Новій Каховці катастрофічно не вистачає, тож деякі з них працюють у школах за сумісництвом. «У навчальних закладах діти перебувають до 16—17-ї години, а медбрати і медсестри працюють лише по 3 години кілька разів на тиждень», — говорить член громадської ради, директор Новокаховського техніко-економічного ліцею Тетяна Долецька.

За словами ж іншого члена громадської ради, тренера ДЮСШ Євгена Дикого, немає лікаря, медкабінету і медикаментів у ДЮСШ «Таврія». «А законодавством це чітко передбачено. Якщо ДЮСШ від­ділу освіти цим забезпечена, то в ДЮСШ «Таврія» медика ніколи й не було», — доповнила начальник відділу у справах сім’ї, молоді, фізкультури та спорту міськради Наталія Таран. Щоправда, не в кращому стані перебувають й медкабінети у школах. Біль­шість із них потребують ремонтів, заміни меблів, холодильників. «На це не вистачає коштів, — пояснює начальник відділу освіти міськради Оксана Якубова. — Справа в тому, що освіта — це делеговані державою повноваження, а вона не приділяє достатньої уваги і навчально-виховному процесу, і медобслуговуванню школярів».

За її оцінкою, на утримання медкабінету кожній школі потрібно виділити 97 тис. грн. І додала, що нині в навчальних закладах є медикаменти лише для надання невідкладної допомоги. Розібратися в даному питанні вже пообіцяв і міський голова Воло­димир Коваленко, додавши лише, що має зауваження по позашкільних закладах освіти. «Скажімо, в ДЮСШ немає тієї кількості учнів, яку вони декларують. Ми розбиралися в цьому і з’ясували, що нерідко одні й ті ж діти бігають там від одного тренера до іншого», — пояснив він.

За словами Коваленка, дер­жава у 2017 році переклала на місто 35 млн. гривень для фінансування освіти і 14 млн. грн. для медицини. «Ці 49 млн. грн. повинно виділити місто», — доповнив він. Проте члени громадської ради зрештою погодилися з тим, що, незважаючи на це, міськрада повинна більше уваги приділяти й медичному забезпеченню освіт­ніх закладів, якщо хоче мати здорове покоління.

Олег БАТУРІН.