Состав редакции

/images/redaktors/gupinaav.jpeg

Жупина Анатолий Владимирович

Главный редактор.

e-mail:   newday@ukr.net

Тел.: (0552) 45-43-60, 33-44-00, 45-43-59.

images/redaktors/gupinalm.jpeg

Жупина Людмила Михайловна

Первый заместитель

главного редактора.

Тел. (0552) 45-49-24.

 

/images/redaktors/yaitskiyam.jpg

Яицкий Анатолий Николаевич

Заместитель главного

редактора.

Тел. (0552) 45-46-21.

Весь состав редакции...
ПРЕСС-КЛУБ "НОВЫЙ ДЕНЬ"                                                 ГОСТИ ПРЕСС-КЛУБА

Если вопросы, которые вас волнуют, стоят того, чтобы сформировать общественное мнение или получить широкий резонанс, обращайтесь в независимый  пресс-клуб «Новый день», который объединяет несколько десятков средств массовой информации не только Херсонщины, а и представителей общенациональных СМИ в нашем регионе…

Мораторієм землю не захистити
Новости - Экономика
20.04.2017 09:10

За продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення в Україні на 5 років виступили депутати Каховської райради. За пропозицією представників "Батьківщини" — свого колеги Олександра Бойка та депутата облради, голови фермерського господарства «Зоря Каховщини» Леоніда Кириченка — вони прийняли відповідне звернення до Президента, голови Верховної Ради та прем’єр-міністра України.

— Наміри держави скасувати мораторій на продаж земель можуть замаскувати справжні наміри — скупити за безцінь родючі чорноземи та перетворити селян на кріпаків, знищити малі ферми і дрібні сільгосппідприємства, призвести до загибелі села та селища, — вважає Олександр Бойко.

— Про який ринок землі в Україні можна говорити, коли досі не врегульовані законом рейдерські захоплення, які тривають в областях? — додав Леонід Кириченко.

Утім, скоріш за все, мораторій на продаж земель сіль­ськогосподарського призначення буде знято вже протягом цього року. Про це вже практично прямим текстом говорить прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Крім того, зняття мораторію — одна з головних вимог Міжнародного валютного фонду. Однак представники влади закликають не робити з цього питання трагедію. Радше навпаки.

— Є великим міфом, що крупні агрохолдинги лобіюють ринок землі. Насправді ж вони його дуже бояться, адже мораторій для них — джерело наддоходів. А якщо ринок стане відкритим, розмір оренди виросте в десятки разів, що дуже вигідно власникам землі і вкрай не вигідно великому бізнесу. Будь-який аграрій зацікавлений в дешевій орендній платі за землю, і лише мораторій може їм це гарантувати, — коментує депутат Верховної Ради Сергій Хлань.

— У нашому районі тисячі власників земельних паїв. Є Конституція, яка надає право розпоряджатися своєю влас­ністю, але введенням мораторію ми хочемо відібрати у них це право. Відібрати його у тисяч людей, котрі десятиліттями працювали в колгоспах і радгоспах, — доповнив голова райдержадміністрації Валерій Салтиков. — Вперше цей мораторій запровадили ще в 2001 році терміном на 5 років і згодом такими ж популістськими рішеннями продовжували знов і знов. Продовжували, аби грабувати державні землі. Лише цього року в Каховському районі була спроба рейдерського захоплення 370 гектарів держземель. А скільки подібних випадків було в попередні роки? Це свідчить про те, що мораторій зовсім не захищає від розграбування земель, які спокійно продовжують привласнювати, не зважаючи на всі існуючі заборони.

Олег БАТУРІН.