Состав редакции

/images/redaktors/gupinaav.jpeg

Жупина Анатолий Владимирович

Главный редактор.

e-mail:   newday@ukr.net

Тел.: (0552) 45-43-60, 33-44-00, 45-43-59.

images/redaktors/gupinalm.jpeg

Жупина Людмила Михайловна

Первый заместитель

главного редактора.

Тел. (0552) 45-49-24.

 

/images/redaktors/yaitskiyam.jpg

Яицкий Анатолий Николаевич

Заместитель главного

редактора.

Тел. (0552) 45-46-21.

Весь состав редакции...
ПРЕСС-КЛУБ "НОВЫЙ ДЕНЬ"                                                 ГОСТИ ПРЕСС-КЛУБА

Если вопросы, которые вас волнуют, стоят того, чтобы сформировать общественное мнение или получить широкий резонанс, обращайтесь в независимый  пресс-клуб «Новый день», который объединяет несколько десятков средств массовой информации не только Херсонщины, а и представителей общенациональных СМИ в нашем регионе…

Допомога для обраних?
Новости - Общество
12.05.2016 09:48

Матеріальну допомогу в розмірі 50 тисяч гривень 28 квітня виділили на лікування дружині заступника міського голови Каховки Вікторії Орєховій депутати міської ради. З такою ініціативою до колег звернулася депутат від об’єднання "Самопоміч" Оксана Радченко. За її словами, ця жінка через свою хворобу конче потребує допомоги, і депутатський корпус погодився з пропозицією без зайвих обговорень.

Розмір наданої допомоги вразив каховчан. «Ми ніколи не мали можливості виділити своїм підопічним подібні суми. Це дуже великі для нас кошти», — розповіла голова місцевого благодійного фонду «Лепта» Світлана Бжезицька. На сайті «Лепти» можна побачити прізвища багатьох людей — і дітей, і дорослих, які потребують допомоги. Проте, судячи зі звітів фонду, спільними зусиллями на лікування хворим раком або пороком серця вдається зібрати коли 1000, а коли й 3000 гривень.

Тим часом у сусідній Новій Каховці розмір матеріальної допомоги на лікування з місцевого бюджету, як правило, не перевищує 2000 гривень. У середньому люди отримують там 700—1000 гривень. Причому ці суми виділяють однаково для всіх — не важливо, чи ти чиновник, чи маєш якісь заслуги перед містом. «У квітні ми виділили допомоги загалом на 32 тисячі гривень», — зазначив міський голова Нової Каховки Володимир Коваленко.

Звістку про нечувану допомогу з бюджету Каховки цілий тиждень обговорювали в соцмережах. «Одним тяжкохворим виділяють 100—200 гривень, а окремо обраним — 50 000 грн. Де справедливість?» — обурювалися одні. «Вікторія Орєхова дуже багато зробила для нашого міста. Не чіпайте її!» — закликали інші. «Якщо цій жінці дали 50 000 грн., то таку ж суму депутати зобов’язані виділяти і всім іншим хворим. Усі каховчани повинні бути в рівних умовах», — розмірковували треті.

Резонанс був настільки потужним, що міський голова Андрій Дяченко публічно оголосив про призупинення дії даного рішення міськради своїм розпорядженням. Щоб поставити крапку у цьому питанні, 10 травня була скликана позачергова сесія міської ради. «Ми не просили ні у депутатів, ні у міського голови ніякої допомоги, — звернувся на ній до депутатів за­ступник міського голови Іван Орєхов. — Проте відповідне рішення було прийнято. Спасибі, скажімо так. Потім почався цирк у соцмережах, дуже неприємний. Декого обурило, що інші отримують допомогу (на лікування) в 100—200 грн. Логіка в цьому є... У такому вигляді (ваша допомога) на користь не пішла. А тепер вона нам і не потрібна».

На сесії пропозиція повторно виділити 50 000 гривень матеріальної допомоги на лікування Вікторії Орєховій депутатами підтримана не була. Тим самим вони скасували своє ж рішення від 28 квітня.

Олег БАТУРІН.