Состав редакции

/images/redaktors/gupinaav.jpeg

Жупина Анатолий Владимирович

Главный редактор.

e-mail:   newday@ukr.net

Тел.: (0552) 45-43-60, 33-44-00, 45-43-59.

images/redaktors/gupinalm.jpeg

Жупина Людмила Михайловна

Первый заместитель

главного редактора.

Тел. (0552) 45-49-24.

 

/images/redaktors/yaitskiyam.jpg

Яицкий Анатолий Николаевич

Заместитель главного

редактора.

Тел. (0552) 45-46-21.

Весь состав редакции...
ПРЕСС-КЛУБ "НОВЫЙ ДЕНЬ"                                                 ГОСТИ ПРЕСС-КЛУБА

Если вопросы, которые вас волнуют, стоят того, чтобы сформировать общественное мнение или получить широкий резонанс, обращайтесь в независимый  пресс-клуб «Новый день», который объединяет несколько десятков средств массовой информации не только Херсонщины, а и представителей общенациональных СМИ в нашем регионе…

Повністю не ліквідовані
Новости - Общество
18.05.2017 10:20

Експеримент із перетворенням трьох районних судів обласного центру в один Херсон­ський міський суд невиправдано затягнувся. Нова установа була створена ще рік тому, проте справи в ній розглядають лише 15 законників, замість 46 за штатним розкладом. Окрім того, до цього часу не завершена процедура ліквідації згаданих районних судів.

Нагадаємо, що Херсонський міський суд з’явився за указом Президента від 19 січня 2016 року, відповідно до якого ліквідовувалися 3 інституції: Дніпровський, Суворовський та Комсомольський райсуди міста Херсона, замість яких мав виникнути один. На думку експертів, зменшення кількості судів в обласному центрі мало стати пілотним проектом щодо оптимізації чисельності храмів Феміди.

Реалізувати проект планували за 3—4 місяці, в крайньому випадку — протягом півроку. Але процедура затягнулася: 4 квітня минулого року Херсонський міськсуд відчинив свої двері для громадян. Перші 4,5 місяця він працював у складі 10 законників (ці особи перейшли на роботу до нового суду відповідно до указу Президента від 18 березня 2016 року). Незважаючи на наявність рекомендацій Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС) про переведення майже 30 володарів мантій з ліквідованих судів, глава держави поставив на паузу питання щодо запов­нення вакансій у Херсонському міському суді.

Лише в серпні минулого року з’явилися ще 3 укази про переведення, у результаті чого на допомогу 10 суддям прийшли 16 колег. Однак кадровий злет тривав недовго: деякі служителі Феміди були звільнені у відставку. ‘’Станом на квітень 2017 року фактична кількість суддів становить 19, з яких тільки 15 мають право здійснювати правосуддя, отже, відсоток непрацюючих суддів складає 67%’’ — такі дані наводяться у відкритому зверненні зборів суддів Херсонського міського суду до ВККС та Вищої ради правосуддя (ВРП).

Херсонські законники наводять такі факти: реальне середньомісячне навантаження на суддю, котрому визначено спеціалізацію з розгляду цивільних та адміністративних справ складає 262 справи; на суддю, якому визначено спеціалізацію з розгляду кримінальних та справ про адміністративні правопорушення складає 213 справ; навантаження на слідчих суддів становить 364 матеріали. І це при тому, що затверд­жена норма навантаження — 183 справи на рік.

‘’Кількість справ, яка перебуває на розгляді суддів, неспівмірна з фізичними можливостями людини та унеможливлює призначення та проведення розгляду справ у строки, визначені законом, призводить до порушення прав громадян на розгляд справи у розумний строк’’, — вважають у міському суді.

У своєму зверненні учасники зборів стверджують: ‘’Через непереведення суддів з ліквідованих судів міста Херсона до Херсонського міського суду, протягом тривалого часу неможливо завершити процедуру ліквідації, що пов­ністю нівелює цілі, які було означено при при­йнятті відповідного рішення’’. Тобто й досі є служителі Феміди, котрі залишилися в штаті ліквідованих судів. Вони не перейшли на роботу до міського суду, але і в ліквідованих районних уже не працюють.

На зборах говорили про те, що 9 осіб (5 — із Суворовського, 3 — із Комсомольського та 1 — із Дніпровського районних судів) мають на руках рекомендації про переведення до Херсон­ського міського суду. На жаль, проблема в тому, що у більшості з них уже закінчився 5-річний строк повноважень. Очевидно, тому Президент і не поспішав з виданням відповідного указу.

‘’Така ситуація ставить суддів, призначених уперше строком на 5 років, у заздалегідь нерівне становище з тими, яких уже було переведено до Херсонського міського суду. А в нинішніх умовах існують ризики того, що ці судді можуть бути в подальшому позбавлені можливості продовжити кар’єру відповідно до раніше визначених державою правил і гарантій’’, — йдеться у зверненні. Учасники зборів просять ВККС та ВРП посприяти у заповненні штату Херсонського міського суду — ‘’перевести суддів, які залишаються в штаті Суворовського, Комсомольського, Дніпровського районних судів, до новоствореного суду та розглянути можливість одночасного вирішення питання про призначення суддів, п’ятирічний термін повноважень яких завершився’’.

Анатолій ЯЇЦЬКИЙ.