Состав редакции

/images/redaktors/gupinaav.jpeg

Жупина Анатолий Владимирович

Главный редактор.

e-mail:   newday@ukr.net

Тел.: (0552) 45-43-60, 33-44-00, 45-43-59.

images/redaktors/gupinalm.jpeg

Жупина Людмила Михайловна

Первый заместитель

главного редактора.

Тел. (0552) 45-49-24.

 

/images/redaktors/yaitskiyam.jpg

Яицкий Анатолий Николаевич

Заместитель главного

редактора.

Тел. (0552) 45-46-21.

Весь состав редакции...
ПРЕСС-КЛУБ "НОВЫЙ ДЕНЬ"                                                 ГОСТИ ПРЕСС-КЛУБА

Если вопросы, которые вас волнуют, стоят того, чтобы сформировать общественное мнение или получить широкий резонанс, обращайтесь в независимый  пресс-клуб «Новый день», который объединяет несколько десятков средств массовой информации не только Херсонщины, а и представителей общенациональных СМИ в нашем регионе…

‘’Наречена з посагом’’ для Голої Пристані
Новости - Общество
18.05.2017 10:21

8

Публічне обговорення можливості об’єднання двох територіальних громад — міста обласного значення Голої Пристані зі Старозбур’ївською сільською радою, яке відбулося 5 травня, стало для декого доволі несподіваною конфігурацією добровільного об’єднання. Адже свого часу на теренах Голопристанського району передбачалося створення Новозбур’ївської сільської ОТГ, в яку згідно з Перспективним планом формування територій громад області мала б увійти Старозбур’ївська громада. А разом з нею й Рибальченська та Геройська сільради.

Поки тривали надто довгі бурхливі дебати в громадах та перемовини між їхніми лідерами стосовно доцільності об’єднання в певному форматі, в районі доволі несподівано, всупереч перспективному плану, який від початку передбачав створення чотирьох ОТГ на Голопристанщині, першою народилася Гладківська об’єднана територіальна громада. За нею вже в цьому році очікують на призначення виборів утворені Бехтерська та Чулаків­ська ОТГ. Причому склад обох теж став ознакою виключно доброї волі громад — усупереч плану. Чулаківська сільрада втомилася довго чекати на сусідів, котрі не квапилися створювати ОТГ, і добровільно об’єдналася ‘’навпростець городами’’ з Рибальченською сільрадою. Дещо раніше аналогічно мусила вчинити й Бехтерська громада, яка вирішила спільно господарювати з Олексіївською сільрадою (по плану входила до Чулаківської ОТГ). Звісно, хто довго вагався, можуть у подальшому скласти їм компанію, пішовши на приєднання.

Аби отримати максимальні преференції від об’єднання, які гарантує держава ‘’першопрохідцям’’, Гола Пристань, яка тривалий час лише придивлялася до створення ОТГ перед тим, як робити рішучі практичні кроки, пішла на перемовини зі Старозбур’ївською сільрадою. Зі слів сільського голови Віктора Маруняка під час громадських слухань у місті, зазначений проект виник виключно з прагматичного розрахунку. Зваживши можливості та перспективи, така конфігурація ОТГ видається взаємовигідним проектом для обох громад. Серед вимог, які ставить сільрада перед містом як адмінцентром майбутньої ОТГ, — неодмінне збереження освітніх закладів, які мають відповідну наповнюваність, та затребуваних у селі об’єктів соціально-культурної сфери.

— Крім того, ми зацікавлені використовувати для розвитку нашої молоді міський палац спорту, а ще центр дитячо-юнацької творчості, музичну школу, — підкреслив сільський голова.

Під час обговорення, яке відбувалося при повній залі міського палацу ‘’Сузір’я’’, виступали депутати сільської, міської та районної рад. Кожен ділився власними аргументами щодо створення ОТГ у такому форматі. Дехто зі старозбур’ївчан ви­словлювався, що доцільніше об’єднуватися все-таки з Новою Збур’ївкою. Мовляв, спільне коріння, територіальна близькість (колись це була одна сільрада). Однак під час розгляду цього питання сільським депутатським корпусом 11 з 14 депутатів таки схилилися до створення ОТГ з центром саме в Голій Пристані. Серед побажань, які висловлювалися, — необхідність започаткування нових робочих місць, врахування інтересів сільського населення, адже сільрада на сьогодні є доволі самодостатньою, насамперед завдяки розташуванню на її території виправної колонії — одного зі стабільних джерел наповнення сільського бюджету. Попри те, що землі в сільраді обмаль — всього кілька сотень гектарів, тут є свої рекреаційні принади — село розкинулося на мальовничому березі затоки Збур’ївський Кут.

Міський голова Голої Пристані Олександр Бабич поділився власним баченням та розрахунками господарювання єдиною громадою. При цьому підкреслив, що процесу реформування місцевого самоврядування вкрай бракує досконалої законодавчої бази, що нерідко породжує скептицизм у його успіху. Однак поки громадам дають можливість обрати добровільно, з ким об’єднуватися, і під це отримувати відповідні ресурси для розвитку, цим потрібно скористатися, переконаний міський голова. Проте спроможні мають об’єднуватися зі спроможними, аби одні не виживали за рахунок інших. Остаточну ж долю громад, які з різних причин залишаються поза об’єднанням (хто сам не виявив бажання або кого не запросили ініціатори об’єднання), на думку Олександра Бабича, має вирішити адмінреформа. Таким чином, малопривабливі для міста Малокопанівська та Великокардашинська сільради можуть бути приєднаними до Голопристанської міської ОТГ у фінальній стадії реформи. Не виключено, що до рішення приєднатися до вже створених навколо ОТГ можуть дійти й інші сільські ради по сусідству. Однак остаточне рішення мають позаяк приймати місцеві громади, поки що — на умовах добровільності.

Для старозбур’ївчан Олександр Бабич уже зараз обіцяє, що не буде жодної дискримінації. Сільські жителі й надалі користуватимуться всіма пільгами, які для них передбачені державою. До того ж, у об’єд­нання громада входить не як бідна родичка, а з ‘’посагом’’ — як самодостатня з відповідним рівнем бюджету розвитку. На підтвердження намірів жити як рівний з рівним міський голова запропонував сільським дітям уже цими днями спільні екскурсії з міськими дітьми.

З-поміж 197 зареєстрованих учасників громадського обговорення проголосували ‘’за’’ ініціювання створення ОТГ 194 особи. Таким чином на найближчу сесію міської ради буде винесено відповідне питання.

Олена НЕЧИПУРЕНКО.