Состав редакции

/images/redaktors/gupinaav.jpeg

Жупина Анатолий Владимирович

Главный редактор.

e-mail:   newday@ukr.net

Тел.: (0552) 45-43-60, 33-44-00, 45-43-59.

images/redaktors/gupinalm.jpeg

Жупина Людмила Михайловна

Первый заместитель

главного редактора.

Тел. (0552) 45-49-24.

 

/images/redaktors/yaitskiyam.jpg

Яицкий Анатолий Николаевич

Заместитель главного

редактора.

Тел. (0552) 45-46-21.

Весь состав редакции...
ПРЕСС-КЛУБ "НОВЫЙ ДЕНЬ"                                                 ГОСТИ ПРЕСС-КЛУБА

Если вопросы, которые вас волнуют, стоят того, чтобы сформировать общественное мнение или получить широкий резонанс, обращайтесь в независимый  пресс-клуб «Новый день», который объединяет несколько десятков средств массовой информации не только Херсонщины, а и представителей общенациональных СМИ в нашем регионе…

Об’єднані громади рухають реформи
Новости - Общество
18.05.2017 10:22

10

12 травня відбулося урочисте відкриття Херсонського відокремленого підрозділу установи ‘’Центр розвитку місцевого самоврядування’’ для підтримки реалізації регіональної політики та реформи децентралізації, покращення надання місцевих адміністративних послуг на користь громадам та їхнім жителям. Це стало можливим завдяки підтримці програми ‘’U-LEAD з Європою’’. У заході взяли участь представники органів місцевого самоврядування, державної влади, громад­ських організацій, які працюють у сфері реалізації реформи. Центр, що очолила Оксана Сілюкова, стане ще однією партнерською організацією, фахівці якої надаватимуть громадам тематичні експертні консультації, методичні рекомендації, організовуватимуть навчання з питань стратегічного планування місцевого розвитку для представників новоутворених об’єднаних територіальних громад.

Запрошені гості, серед яких були голови об’єднаних територіальних громад, взяли участь у круглому столі щодо процесу впровадження реформи місцевого самоврядування в нашій області. Голови ОТГ розповіли про хід справ у своїх громадах і висловили одностайну думку, що децентралізація і розвиток населених пунктів шляхом об’єднання примножує місцеві бюджети, дає змогу вдосконалювати місцеву інфраструктуру та раціонально використовувати кошти на численні потреби громади. Першочерговим етапом становлення ОТГ, на їхню думку, має бути зміна психології мешканців, поява позитивного бачення майбут­нього розвитку та бажання працювати на користь власної громади.

Голова Виноградівської ОТГ Сергій Шматенко оптимістично налаштований долати тернистий шлях і переконаний, що тільки наполегливими спільними зусиллями громада може здолати всі труднощі перехідного періоду, аби в перспективі відчути увесь позитив від об’єднання. ‘’Адже від початку ніхто й не сподівався на диво, яке станеться без докладання зусиль’’, — підсумував Сергій Вілійович. Не погодився в цьому з колегою голова Кочубеївської ОТГ Іван Дудар, котрий якраз вважає дивом те, які преференції отримала його громада, ризикнувши першою в області ще в 2015 році стати на непростий шлях об’єднання. ‘’Нам навіть не снилися такі можливості та реальна державна підтримка, — зазначає Іван Іванович. — Люди, котрі на початку боялися, що їх покинуть напризволяще, і сумнівалися в успіхові реформи, сьогодні бачать її плоди на власні очі, користуються створеними благами, вірять і вчаться жити за новими мірками. Ми ніколи не сподівалися, що капітально до невпізнанності відремонтуємо за рахунок державної інфраструктурної субвенції 5 сільських ФАПів, за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку відкриємо на базі будівлі, якій 130 років, сучасний центр первинної медико-санітарної допомоги, а ще базу постійного розташування ‘’швидкої’’. А чого варті для населених пунктів ОТГ 1,5 кілометра новеньких шляхів в умовах учорашнього бездоріжжя. В 7 селах провели освітлення. Та головне — це ‘’переродження’’ психології наших мешканців, котрі після радянських часів навіть не сподівалися побачити, що в їхніх селах (а у нас об’єдналися 4 сільради з 14 сіл) можуть щось будувати для спільного блага. Тому вони самі залюбки беруть у цьому участь. Нині ми плануємо відкрити новий центр надання адмінпослуг, який за рівнем оснащення стане кращим, аніж у обласному центрі. Тож селяни вірять у реформи, які самі ж і рухають’’. Іван Дудар не проминув скористатися нагодою і зацікавити у співробітництві на користь своєї громади та населених пунктів ОТГ, що є давнім поселенням німців, присутнього на відкритті центру Фолькера Штампе — керівника групи розвитку спроможності ‘’U-LEAD з Європою’’. Той, у свою чергу, підкреслив, що пошук можливостей допомоги закладений у особистих духовних потребах німців. Тож є надія, що Кочубеївська ОТГ співпрацюватиме ще й у напрямах етнічних та духовних зв’язків з нащадками тих, хто засновував давні поселення на території нинішньої громади.

Голова Музиківської ОТГ Олександр Лейбзон зазначає, що якби його громада не зволікала з об’єд­нанням та утворилася одночасно з Кочубеївською, то не втратила б 8 млн. грн. на свій розвиток. Він резюмує, що це більше стосується попереднього східненського сільського голови, який не погоджувався на створення ОТГ. Нині громада має всі передумови для успішної роботи за­вдяки розвитку місцевого підприємництва, створенню робочих місць та отриманню відповідної державної підтримки на розвиток.

Голова Великокопанівської ОТГ Валентина Костенко вважається однією з авторитетних керівників органів місцевого самоврядування з відповідним досвідом роботи та напрацюваннями. Вже кілька перших місяців роботи її громади засвідчують правильність обраного шляху. Однак сьогодні, побачивши позитивні плоди роботи ОТГ, отямлюються сільради, які учора категорично противилися об’єднанню, і готові йти на дооб’єднання до уже створених. Та це не сприймається лідерами ОТГ. Тими, хто були першовідкривачами і ризикували, пройшовши непростий перехідний період. ‘’Ми ж до них зверталися, як до рівних, давайте будувати громаду разом, а сьогодні легко прийти на готове’’, — обурюється сільський голова. Вразили слова сильного керівника-жінки: ‘’Ми не повинні сидіти на шиї у держави, а тому створюємо таку місцеву базу, яка б дозволила нарощувати можливості ОТГ. Ми вчимося це робити і дякуємо громадським організаціям, які фахово нам у цьому допомагають’’.

Олена НЕЧИПУРЕНКО.