Состав редакции

/images/redaktors/gupinaav.jpeg

Жупина Анатолий Владимирович

Главный редактор.

e-mail:   newday@ukr.net

Тел.: (0552) 45-43-60, 33-44-00, 45-43-59.

images/redaktors/gupinalm.jpeg

Жупина Людмила Михайловна

Первый заместитель

главного редактора.

Тел. (0552) 45-49-24.

 

/images/redaktors/yaitskiyam.jpg

Яицкий Анатолий Николаевич

Заместитель главного

редактора.

Тел. (0552) 45-46-21.

Весь состав редакции...
ПРЕСС-КЛУБ "НОВЫЙ ДЕНЬ"                                                 ГОСТИ ПРЕСС-КЛУБА

Если вопросы, которые вас волнуют, стоят того, чтобы сформировать общественное мнение или получить широкий резонанс, обращайтесь в независимый  пресс-клуб «Новый день», который объединяет несколько десятков средств массовой информации не только Херсонщины, а и представителей общенациональных СМИ в нашем регионе…

‘’Гра з вогнем’’-2
Новости - Общество
18.05.2017 10:25

14

Торік 11 травня агенція УНІАН розповсюдила інформацію, перший абзац якої красномовно гласив (цитата): ‘’Жителі села Надеждівки Чаплинського району Херсонської області звинувачують народного депутата України від БПП (Блоку Петра Порошенка. — Ред.) Миколу Паламарчука та його помічника Ігоря Павловського в захопленні приватного підприємства ‘’Харистрон’’ і ТОВ ‘’Глобал-Інвест’’, які є основними наповнювачами місцевого бюджету та головними роботодавцями у цьому населеному пункті.

Засновники та інвестори ‘’Харистрона’’ і ‘’Глобал-Інвесту’’ іноземні громадяни — Туреччини і США. За роки роботи в Україні вони створили міцну матеріальну базу і робочі місця. ‘’Місцеві правоохоронні органи, за словами працівників підприємств, фабрикуючи кримінальні справи за допомогою одного з колишніх інвесторів Гумуштекіна Халдуна і за вказівкою народного депутата Миколи Паламарчука, заблокували роботу фірм, а також викрали дорогу сільськогосподарську техніку’’, — йдеться в заяві трудових колективів ПП ‘’Харистрон’’ і ТОВ ‘’Глобал-Інвест’’. Місцеві жителі вкрай стурбовані тим, що залишаться без роботи, адже на цих підприємствах працевлаштоване майже все село...’’.

 

Це на словах, а насправді?

А насправді (року не пройшло з дня інформації УНІАН!) виявилося, що ПП ‘’Харистрон’’ і ТОВ ‘’Глобал-Інвест’’, орендуючи у селян земельні паї, не надто переймалися тим, аби чітко і безумовно чинити так, як у договорах оренди прописано.  Лише тоді, коли ‘’основні наповнювачі місцевого бюджету та головні роботодавці’’ Надеждівки своїми турецько-американськими носами відчули, що терпець у селян не безмежний, що пахне горілими шинами, з великим запізненням виплатили людям орендну плату. Але поїзд уже рушив!

Селяни, котрі ще торік перекривали трасу Чаплинка — Асканія-Нова, аби захистити не лише свої інтереси, а й ПП ‘’Харистрон’’ і ТОВ ‘’Глобал-Інвест’’, вирішили розпрощатися з цими ‘’головними роботодавцями’’ і орендарями.

Про те, що призвело до такого рішучого кроку надеждівців, йшлося у кореспонденції ‘’Гра з вогнем’’ (‘’НД’’ від 10.05.2017 р.).

На зустрічі у Чаплинській райдерж­адміністрації обурених селян і голови РДА Олександра Бурейка, на яку нарешті з’явилися і представники ПП ‘’Харистрон’’ і ТОВ ‘’Глобал-Інвест’’, представник ‘’Харистрона’’ (назвати своє прізвище кореспондентам цей молодий законник категорично відмовився) виступив із такою тирадою (текст подаємо за диктофонним записом):

‘’Американський інвестор (громадянин Туреччини, котрий мешкає у США. — Ред.) Каракаш Еррол… йому це набридло… він там закупив техніки на підприємство, її украли на 10 мільйонів. Він далі продовжує викидати гроші, людям платиться зарплата, обробляється земля… хімія, вода… Він бачить, що підприємство зникає. Йому це попросту набридло… Він як би людина непроста… У них там дуже гарні зв’язки з сенатором Конгресу США… Вони зверталися до Посольства США, Посольство США на Адміністрацію Президента України, звідти приймаються міри — звернення до Мін’юсту. Враховуючи цю всю незаконність додаткових угод про розірвання договорів оренди і укладення нових на ‘’Оазис Півдня’’, вони скасовуються Мін’юстом. Ці всі документи вивчала комісія Мін’юсту, куди входить 5 чи 10 чоловік, чи більше — дуже багато! Хочу додати, що багато додаткових угод не підписані пайовиками’’.

Чи не тому цей молодий законник не захотів називати своє прізвище, що за його ‘’міжнародним’’ красномовством крилося типове для наших нинішніх буднів і свят юридичне лукавство? Лицемірство, яке зводиться до одного: напустити густого туману в очі всім — селянам Надеждівки, главі райдержадміністрації Олександрові Бурейку і його першому заступникові Анатолію Віремейчику… Ціль одна — довести, що Ансар Ракібов (завдяки котрому, до речі, у забутій Богом і Аллахом Надеждівці з’явилися іноземні інвестори!) не мав жодного права підписувати будь-які папери від імені ‘’Глобал-Інвесту’’. А на якій підставі? А на тій, що такого права позбавив його… Керченський міський суд. Так-так, той суд, що знаходиться нині в російській окупації!

Автори цього усного юридичного ‘’аргументу’’, вочевидь, розраховували на те, що навряд чи комусь вдасться заперечити судове рішення. Розраховували, але грубо прокололися.

Керченський міський суд Республіки Крим офіційним листом, датованим 4 травня 2017 р., на фірмовому бланку з двоголовим російським гербом повідомив адвокатові Куценку В. В. наступне (цитуємо мовою оригіналу):

‘’На Ваш запрос сообщаем, что согласно информационным базам Керченского городского суда за период 2012 года, гражданских, административных, уголовных дел по иску (с участием, в отношении) Ракибова Ансара не значится. Также сообщаем, что дело № 108/12513/12 в Керченском городском суде не зарегистрировано.

Зам. председателя Керченского городского суда В. П. Левченко’’.

Одержали власники земельних ділянок с. Надеждівки і офіційну відповідь на свого листа, адресованого Міністерству юстиції України.

Заступник міністра з питань виконавчої служби Сергій Шкляр листом від 1.03.2017 р. повідомляє: ‘’Міністерство юстиції України розглянуло ваше колективне звернення від 23 лютого 2017 року. У тому числі надіслане листом Головного територіального управлін­ня юстиції у Херсонській області від 17 березня 2017 року № КЩ-142-8 щодо деяких питань, пов’язаних з державною реєстрацією речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень і повідомляє…’’.

Перерахувавши всі права власників земельних паїв, заступник міністра пан Шкляр чорним по білому повідомив також про те, що ‘’листи Міністерства юстиції України не встановлюють норм права, а мають інформаційний характер’’.

Не сумніваємося, що юрист-інкогніто, котрий так запопадливо, одначе не завжди, на наш погляд, щиро представляє інтереси ‘’Харистрону’’, про вище наведене уточнення напевне знає. Тож напрошується запитання: чи гоже Мін’юсту, кинувши не менш важливі справи, танцювати під дудку іноземця, у котрого ‘’дуже гарні зв’язки з сенатором Конгресу США’’?..   

Припустимо, що в ситуацію в Надеждівці втрутилася таки навіть Адміністрація Президента, відклавши убік інші не менш важливі справи. Тоді поставимо питання по-іншому: чи має це відомство юридичне (про моральне не будемо) право втручатися у господарські справи і ставати на захист недобросовісних орендарів?..

Як би там не було, а селян Надеждівки (повторимося ще раз) рано ще записувати у невільники іноземних товстосумів. Тим паче, що вільний (на вимогу МВФ!) ринок землі поки що не запущений. Та якщо і буде запущений, то навряд чи українці такі простаки, щоб купитися на макуху іноземного виробництва.

Анатолій ЖУПИНА,

Василь ПІДДУБНЯК.