Состав редакции

/images/redaktors/gupinaav.jpeg

Жупина Анатолий Владимирович

Главный редактор.

e-mail:   newday@ukr.net

Тел.: (0552) 45-43-60, 33-44-00, 45-43-59.

images/redaktors/gupinalm.jpeg

Жупина Людмила Михайловна

Первый заместитель

главного редактора.

Тел. (0552) 45-49-24.

 

/images/redaktors/yaitskiyam.jpg

Яицкий Анатолий Николаевич

Заместитель главного

редактора.

Тел. (0552) 45-46-21.

Весь состав редакции...
ПРЕСС-КЛУБ "НОВЫЙ ДЕНЬ"                                                 ГОСТИ ПРЕСС-КЛУБА

Если вопросы, которые вас волнуют, стоят того, чтобы сформировать общественное мнение или получить широкий резонанс, обращайтесь в независимый  пресс-клуб «Новый день», который объединяет несколько десятков средств массовой информации не только Херсонщины, а и представителей общенациональных СМИ в нашем регионе…

‘‘Гра з вогнем’‘-5
Новости - Общество
09.06.2017 12:12

13

Надеждівка Чаплинського району живе надіями на те, що зло буде покаране, що в село повернуться мир і спокій, а його величність Закон восторжествує.

Минулої суботи на своїй сторінці у Facebook глава Міністерства внутрішніх справ України Арсен Аваков розіслав в усі відділення Національної поліції нову інструкцію. Очільник відомства пояснив, що спонукало його прийняти нову настанову:

‘‘…банда тітушок із 42 осіб спробувала зі зброєю в руках захопити сільгосппідприємство. Прибулий спецназ поліції діяв чітко — зне­зброїв бандитів, поклавши їх у наручниках обличчям у землю. В землю, яку вони хотіли захопити. Усі члени банди були затримані, а сьогодні суд заарештував усіх 42 терміном на два місяці без права застави’‘.

Арсен Аваков, відчувається, захоплений рішучими діями своїх підопічних, які він охарактеризував коротко: це ‘‘наша нова жорстка лінія’‘. Міністр при цьому звернувся до уявних молодчиків, котрі гасають по українських селах в пошуках заробітків і адреналіну:

‘‘Чи є ще бажаючі рейдерити, грати тітушиними м’язами і зброєю, привласнюючи собі право на насильство? Не зрозуміло? Тоді ми йдемо до вас’‘, — заявив Арсен Аваков.

Операція спецназу, про яку згадує міністр внутрішніх справ України, відбулася не у Надеждівці Чаплин­ського району, яку кілька тижнів тероризують найняті ТОВ ‘‘Глобал-Інвест’‘ і ПП ‘‘Харистрон’‘ озброєні ‘‘охоронці’‘ з Одеси. Спецназ показав, на що він здатний у селі Метанівці Теплицького району, що на Вінниччині. Там 31 травня два десятки озброєних чоловіків у балаклавах увірвалися на територію сільгосппідприємства, аби захопити його.

Схема та ж, яку намагаються реалізувати ТОВ ‘‘Глобал-Інвест’‘ і ПП ‘‘Харистрон’‘ у Надеждівці, в чому читач ‘‘Нового дня’‘ упевнився, сподіваємося, стежачи за нашими попередніми публікаціями під загальною назвою ‘‘Гра з вогнем’‘ (газети за 10, 17, 24 травня і 2 червня ц. р.).

І у Надеждівці, як у подільській Метанівці, на захист своїх земельних прав, невеликих статків, гідності зрештою, стало село. Голіруч, звичайно. Люди налаштовані на кордоні з Кримом рішуче. Чого поки що не можна сказати про доблесну національну поліцію на Херсонщині.

Схоже, люди у мундирах не зовсім збагнули свою роль у суспільстві. І коли селяни Надеждівки неодноразово запитували у ‘‘служивих’‘, чого ті до них приїхали (‘‘Мух і без вас є кому ловити!’‘), ті чітко, як по-писаному, відповідали: ‘‘Для підтримання пуб­лічного порядку та громадської безпеки!’‘ — ‘‘І все?’‘ — ‘‘І все!’‘.

Ні, шановна нова поліціє, не все!

Обов’язків забезпечення охорони прав і свобод людини, протидії злочинності від вас поки що ніхто не забирав. Чи ви про них не чули? А якщо знаєте, то чому не дієте у рамках своїх основних повноважень, наданих вам державою, яку розбудовують і селяни Надеждівки?

На веб-сайті Головного управління Національної поліції Херсонської області про події, що відбуваються у Надеждівці, будь-якої бодай згадки знайти не вдалося. Інформація, що іноді з’являється у місцевих ЗМІ, часто недостовірна, а то й, відчувається, упереджена.

Співробітник одного з херсон­ських видань, котрий до публічного ‘‘писательства’‘, знаємо, теж ‘‘носив мундир’‘, із посиланням на ‘‘нашего читателя’‘ (!) притулив, що називається, горбатого до стіни. Подаємо інформацію мовою оригіналу, аби нас не звинуватили у неточному перекладі, а селяни Надеждівки самі переконалися у об’єктивності цієї інформації: ‘‘Мы уже сообщали, что сегодня в Надеждовке Чаплинского района около 50 работников ООО ‘‘Глобал-Инвест’‘ перекрыли трассу и пропускают только автобусы, кареты скорой помощи и автомобили с детьми. Их протест связан с хо­зяйственным спором между ООО ‘‘Глобал-Инвест’‘ и ЧП ‘‘Харистрон’‘.

Как теперь сообщил наш читатель, сейчас участники блокирования переместились в село.

Сотрудники полиции пытались вручить повестку одному из участников хозяйственного спора, по которому, помимо прочего, имеются уголовные производства, связанные с незаконными завладением тракторами и препятствованием хозяйственной деятельности. Однако участники протестов за­блокировали полицейскую машину и препятствовали вручению повестки.

Находившемуся в автомобиле следователю стало плохо. Ему вызывали скорую помощь…’‘.

Ти йому про Хому, а він тобі про Кирила!

Згадану трасу перекривали не 50, а як мінімум дві сотні селян! І не працівники вони ТОВ ‘‘Глобал-Інвест’‘! І за трактори та іншу техніку вони б’ються, як риба об лід. Йдеться (нагадуємо спеціально для сліпоглухонімих ‘‘наших читачів’‘, які підставили одну з херсонських газет) про кривду, заподіяну двома агрофірмами — ТОВ ‘‘Глобал-Інвест’‘ і ПП ‘‘Харистрон’‘ — простим селянам, котрих фірмачі і за людей не вважають. І те, що селяни  вирішили ма­сово забрати в експлуататорів землю, пе­редовсім — акт відчаю.

Скажіть: хіба людині, котра тоне у морі, кидають не рятівне коло, а брошуру з правилами поводження на воді і способами плавання?.. Це запитання більше до херсонської поліції, а також слідчих, котрі щоразу підігрівають селян викликами на допит.    

…На одній із останніх сесій депутати Чаплинської райради (мови тоді про аваковську ‘‘нову жорстку лінію’‘ поліції ще не йшло) прийняли звернення до міністра внутрішніх справ України ‘‘щодо дії правоохоронних органів під час конфлікту де­кількох об’єктів підприємницької діяльності в селі Надеждівка’‘.

При цьому депутати небез­підставно звертають увагу міністра на те, що події у Надеждівці і районі загалом, який межує з окупованим Кримом, ‘‘можуть бути використані для дестабілізації в Україні’‘ — Підкр. ред.).

У заяві, надісланій Арсену Авакову на бланку Чаплинської райради, зокрема, наголошуєть­ся: ‘‘Депутати районної ради, які були присутні 16 трав­ня 2016 року в селі Надеждівка на масових заходах протесту, повідомили про те, що в них склалося враження, що спецпідрозділи поліції, які прибули на двох спецавтобусах в кількості не менше 60 чоловік в повній екіпіровці та озброєнні, прийняли одну зі сторін спору та мали на меті не стримувати ескалацію конфлікту, а навпаки. Коли напруження знизилося і сторони домовилися сісти за стіл перемовин в адміністративному будинку сільської ради (зі слів депутатів районної ради), хтось дав команду про початок спецоперації з застосуванням сили до протестувальників.

При цьому лише завдяки втручанню депутатів районної ради в ситуацію вдалося не допустити побиття селян та уникнути кровопролиття.

Ми, депутати районної ради, вважаємо такі дії правоохоронних органів неприпустимими...

На нашу думку, потрібно, щоб правоохоронні органи діяли на упередження конфліктів шляхом перевірки ‘‘тітушок’‘, яких щоразу привозить одна зі сторін то з Херсона, то з Миколаєва, то з Одеси’‘.

У своїй заяві до міністра Арсена Авакова депутати Чаплинської райради просять ‘‘провести службове розслідування і надати пояснення з наступних питань:

1) Чи був виданий наказ керів­ництва Головного управління Національної поліції у Херсон­ській області на використання спецпідрозділу в селі Надеж­дівка для забезпечення громадського порядку та в зв’язку з чим;

2) за чиєю інформацією (за­явою) був викликаний спецпідрозділ;

3) ким та чому була дана команда на застосування спецзасобів спецпідрозділом, коли конфлікт було вже вичерпано?’‘. 

Як ми повідомляли у попередній публікації низки матеріалів ‘‘Гра з вогнем’‘, 25 червня Херсонський окружний адміністративний суд у складі суддів Н. Кузьменко, О. Бездрабко та В. Хом’якова розпочав розгляд справи № 821/669/17 за позовом фермерського господарства ‘‘Оазис Півдня’‘ до Міні­стерства юстиції України. Йдеться про скасування його наказу № 1295/5 від 19.04.2017 р. та висновків Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації від 19.03.2017 р.

Тоді ми, нагадуємо, запитали у представника позивача Валерія Гляня:

— А як же бути людям, котрі там, край поля, тримають оборону, не пускаючи у загінки сівалки ТОВ ‘‘Глобал-Інвест’‘? Ситуація вкрай напружена. Будь-якої хвилини може статися трагедія…

— Важко сказати. Поліція, яка там є, виконує роль байдужого спостерігача, оскільки на будь-яку дію з її боку за україн­ським законодавством можна відкривати кримінальне провадження за можливе перевищення службових повноважень.

— Ми правильно зрозуміли: поліція боїться…

— Боїться! І я впевнений, що поліція так і гратиме роль стороннього спостерігача. Наскільки мені відомо, ситуація в полі вкрай напружена. Чи проллється кров? Не знаю. Людям вже несила терпіти бездіяльність з боку влади, поліції, прокуратури… Хотілося б, щоб конфлікт був розв’язаний безкровно. Але ж ви бачите, як зухвало діє керівництво ‘‘Глобал-Інвесту’‘. Воно, не чекаючи вступу постанови Херсонського окружного адмі­ністративного суду в законну силу, виганяє техніку на спірні землі’‘. 

Селяни Надеждівки сподіваються на те, що глава Міністерства внутрішніх справ України Арсен Аваков, уважно ви­вчивши заяву депутатів Чаплинської райради, дасть від­повіді на поставлені питання, а заодно ‘‘викачає переляк’‘ з того прошарку херсонської поліції, котрий грає м’язами не перед ‘‘тітушками’‘ з Одеси, Миколаєва чи Херсона, а перед беззахисними людьми.

А тим часом у Надеждівці відбулися багатолюдні (присутні 236 чоловік) селянські збори. З болем у душі говорили люди різних національностей за себе, за батьків, котрі десятиліттями обробляли цю землю у посушливому степу, дбаючи про хліб і до хліба. За проплачуване товстосумами те беззаконня, яке твориться у ‘‘новій’‘ державі, за те, що правоохоронна система в Україні, а особливо на місцях, ще гірша, ніж була колись… 

Збори, з-поміж іншого, одноголосно вирішили: направити в обласну прокуратуру подання з проханням провести службове розслідування бездіяльності співробітників Національної поліції у Чаплинці та Херсоні, заборонити в’їзд на територію села Надеждівки громадянам Туреччини, котрі чинять провокації на селі, виселити з села Ахмедова Мамуржона Хукмдоровича та заборонити в’їзд до села мешканцю селища Асканія-Нова Чахалові Мірзі.

Щодо поліції, то селяни просять внести в Єдиний реєстр досудових розслідувань відомості про вчинення кримінальних правопорушень Анохіним Сергієм Дмитровичем, Мєріковим Артуром Івановичем, Феджелюком Віта­лієм Вікторовичем та Фурдасом Геннадієм Володимировичем за статтями 364, 373 і 256  КК України.   

k  k  k

Серед важливих останніх новин ця — на одному з перших місць:

‘‘…42 затриманим за підозрою у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 4. ст. 296 КК України (хуліганство), обрано міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою на 60 діб без права внесення застави. Їм пообіцяли чималий заробіток. У результаті — замість грошей їм загрожує покарання від 3 до 7 років позбавлення волі’‘.

Йдеться, як ви зрозуміли, поки що не про Херсонщину, а про Вінниччину, де по­ліція і прокуратура продемонстрували свою рішучість, професіоналізм і, це чи не найважливіше, свої моральні якості.

Невже у нашій степовій області нема що, а головне — нема кому показати, хто в домі господар — напівосвічені і зухвалі ‘‘мамуржони’‘ чи люди в погонах, котрим Україна (і Надеждівка теж) довірили стояти на варті його величності Закону?..

Василь ПІДДУБНЯК,

Анатолій ЖУПИНА.

Чаплинський район.