Состав редакции

/images/redaktors/gupinaav.jpeg

Жупина Анатолий Владимирович

Главный редактор.

e-mail:   newday@ukr.net

Тел.: (0552) 45-43-60, 33-44-00, 45-43-59.

images/redaktors/gupinalm.jpeg

Жупина Людмила Михайловна

Первый заместитель

главного редактора.

Тел. (0552) 45-49-24.

 

/images/redaktors/yaitskiyam.jpg

Яицкий Анатолий Николаевич

Заместитель главного

редактора.

Тел. (0552) 45-46-21.

Весь состав редакции...
ПРЕСС-КЛУБ "НОВЫЙ ДЕНЬ"                                                 ГОСТИ ПРЕСС-КЛУБА

Если вопросы, которые вас волнуют, стоят того, чтобы сформировать общественное мнение или получить широкий резонанс, обращайтесь в независимый  пресс-клуб «Новый день», который объединяет несколько десятков средств массовой информации не только Херсонщины, а и представителей общенациональных СМИ в нашем регионе…

Мар’янівка напередодні жнив
Новости - Общество
19.06.2017 12:16

1 

Кожен червневий день швидко наближає трудівників села до жнив. Про те, як підготувалися до цього відповідального екзамену у ТОВ ‘‘Агробізнес’‘, що у Каховському районі, розповів нашому спеціальному кореспонденту його фінансовий директор, депутат Каховської районної ради Данило Репілевський. Але спочатку молодий керівник запросив мене на майданчик перед машинно-тракторним комплексом, де було вишикувано, немов на параді, усю зернозбиральну техніку. На своєрідному огляді красувалися сучасні комбайни, великовагові автомашини, потужні трактори. Поруч стояли усміхнені смагляві члени екіпажів.

— Для нашого молодого господарства це 16-ті жнива, — розповідає креативний Данило Едуардович. — До речі, минулоріч­на збиральна кампанія стала для нас знаковою. Завдяки запровадженню новітніх технологій, грамотному господарюванню трудового колективу нам вдалося одержати вагомі врожаї зернових і технічних культур. Озима пшениця на богарі видала по 65 центнерів з одного гектара, порадував рис-новосел на крапельному зрошенні, якого одержано по 100 центнерів на кожному гектарі. Щоб закріпити досягнуті успіхи, ми старанно і заздалегідь готувалися до нинішніх жнив.

Через тиждень-півтора на збиранні ріпаку працюватимуть 11 високопродуктивних комбайнів, з-поміж яких 6 ‘‘джон дірів’‘, 4 ‘‘акроси’‘ та ‘‘Мойсей Ферігсон’‘. Перевозитимуть зерно 10 потужних добре обладнаних від втрат ‘‘камазів’‘ та ‘‘Сканія’‘. Готуватимуть грунт під майбутній засів 5 новеньких тракторів. Хочу зазначити, що техніка повністю укомплектована висококваліфікованими комбайнерами та помічниками, водіями, трактористами. Вже підготовано дві зерноочисні машини, зерносховище, де буде доводиться до кондиції та зберігатися збіжжя. За якістю продукції спостерігатимуть спеціалісти лабораторії господарства. Багато зусиль при підготовці до жнив доклали агроном з насінництва Віталій Шаврієв, завідувач лабораторії Ірина Дем’яненко, інженер з експлуа­тації Валерій Пальчик, завідувач машинно-тракторного парку Арман Шахоєв.

Хвилюється головний агроном Іван Матвєєв за долю майбутнього врожаю, та все ж коротенько поділився своїми спо­стереженнями: ‘‘З ранніх зернових гарні види має озимий ріпак, у доброму стані перебувають озимі на парових площах та зрошенні. Хоча й вчасно було виконано усі агротехнологічні заходи, але перепад низьких температур (19 квітня на полях випав сніг), обмаль вологи і повітряна посуха, які припали саме на налив озимої пшениці, можуть вплинути на її врожайність. Маємо тверді розрахунки закінчити збирання ранніх зернових за 10 робочих днів.

Для тих, хто нині плекає майбутній врожай, працюватиме на жнивах, створено усі умови для високопродуктивної праці й відпочинку. У господарстві в усьому відчувається турбота про людей праці, членів їхніх сімей. Безкоштовне висококалорійне харчування, до речі, обіди доставляються безпосередньо в поле. Смачним дешевим хлібом, кондитерськими виробами, випеченими у місцевій пекарні, забезпечуються усі жителі Тавричанської ОТГ. Велика увага приділяється пропаганді здорового способу життя, все більше набирає обертів рух ‘‘Життя без тютюну і алкоголю’‘. Саме задля цього облаштовується спортивний сучасний тренажерний зал, де робітники господарства, молодь, школярі матимуть змогу безоплатно займатися східними єдиноборствами та кросфітом. Відкриється також затишне кафе зі спортивним харчуванням. У степовій Мар’янівці ведеться будівництво сільського стадіону, яким опікується новостворений ФК ‘‘Меліоратор’‘. Його очолив фінансовий директор ТОВ ‘‘Агробізнес’‘, енергійний ентузіаст, любитель і пропагандист спорту Данило Репілевський. Але про це — у наступному репортажі.

Володимир МЕНИСЕНКО,

спеціальний кореспондент ‘‘Нового дня’‘.