Состав редакции

/images/redaktors/gupinaav.jpeg

Жупина Анатолий Владимирович

Главный редактор.

e-mail:   newday@ukr.net

Тел.: (0552) 45-43-60, 33-44-00, 45-43-59.

images/redaktors/gupinalm.jpeg

Жупина Людмила Михайловна

Первый заместитель

главного редактора.

Тел. (0552) 45-49-24.

 

/images/redaktors/yaitskiyam.jpg

Яицкий Анатолий Николаевич

Заместитель главного

редактора.

Тел. (0552) 45-46-21.

Весь состав редакции...
ПРЕСС-КЛУБ "НОВЫЙ ДЕНЬ"                                                 ГОСТИ ПРЕСС-КЛУБА

Если вопросы, которые вас волнуют, стоят того, чтобы сформировать общественное мнение или получить широкий резонанс, обращайтесь в независимый  пресс-клуб «Новый день», который объединяет несколько десятков средств массовой информации не только Херсонщины, а и представителей общенациональных СМИ в нашем регионе…

Музей вкритий мороком
Новости - Общество
19.06.2017 12:17

2

Нещодавно відкритий Бериславський районний історичний музей знову закрили для відвідувачів.

Неординарна подія минулого року сталася в Бериславському районному історичному музеї. В його будівлі несподівано встановили нові пластикові вікна і почали робити капітальний ремонт покрівлі. На це з районного бюджету ви­тратили близько 250 тисяч гривень. Крім того, сам музей після тривалого простою нарешті відкрили для гостей і жителів міста. Проте 8 травня п. р. одна зі стін будівлі почала роз­валюватися просто на очах, а невдовзі було прийнято рішення про термінове закриття закладу для відвідувачів.

— 22 травня збиралася районна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. На її засідання були підготовлені висновки спеціально створеної робочої групи і експертів, які вказали, що будівля музею не відповідає вимогам надійності і що її безпечна експлуатація наразі неможлива, — констатує заступник голови Бериславської райдержадміністрації Ірина Дробиш.

Самі ж музейні працівники зможуть і надалі перебувати в його приміщеннях. Подібні умови роботи для них не нові. Адже ще в 2006 році екс­перти визнали дану будівлю непридатною до експлуатації. Її аварійний стан спричинила не­дбалість будівельників, які під час робіт на сусідній з музеєм ділянці в 2003 році зруйнували водогін, і вода повністю затопила фундамент комунального закладу. Відтоді музей почав руйнуватися: його стіни потріскалися і були уражені грибком, підлога в багатьох місцях прогнила повністю, а в деякі приміщення боялися заходити навіть самі музейники.

Розповідаючи про стан закладу, ‘‘Новий день’‘ у своїх статтях робив висновок: задля відновлення повноцінної роботи історичного музею його потрібно створювати фактично заново. Адже в жахливому стані перебувала не лише будівля, а й більшість його експонатів. Та й, власне, чимала частина з них не має жодної цінності, бо на стендах музею можна було зу­стріти банальний будівельний інвентар, якісь непотрібні нікому старі грамоти, незрозумілі реле та вкрай непривабливі на вигляд і давно зламані радянські електропристрої.

Проте районна влада, вочевидь, вирішила піти іншим шляхом. Інакше не можна пояснити, чому роботу музею торік було вирішено відновити та ще й виділяти бюджетні кошти на заміну вікон (79 356 грн.) і ремонт покрівлі (176 048 грн.). ‘‘Експерти, яких ми долучили до обстеження будівлі, дуже здивувалися вибору цих робіт і зауважили, що у них ‘‘надзвичайно багато щодо них запитань’‘. Вони наголосили на тому, що спочатку там необхідно було укріпити фундамент і стіни, а потім уже робити все інше’‘, — доповнює Ірина Дробиш.

Крім того, збудована у 1884 році будівля музею давним-давно не бачила капітального ремонту: востаннє невеличкий косметичний ремонт тут виконали ще у 1985-му. Тож заміна вікон була далеко не найнагальнішою потребою закладу.

— Але це ще не все. Під час перевірки з’ясувалося, що відсутня декларація на завершення виконаних торік ремонтних робіт по покрівлі, — підкреслює Ірина Дробиш. — Тож управлінню культури РДА було дане доручення скласти кошторис на проведення укріплення стін і фундаменту будівлі музею, а також на завершення капремонту покрівлі. Роботи попереду дуже багато.

Олександр ПІТОЄВ.