Состав редакции

/images/redaktors/gupinaav.jpeg

Жупина Анатолий Владимирович

Главный редактор.

e-mail:   newday@ukr.net

Тел.: (0552) 45-43-60, 33-44-00, 45-43-59.

images/redaktors/gupinalm.jpeg

Жупина Людмила Михайловна

Первый заместитель

главного редактора.

Тел. (0552) 45-49-24.

 

/images/redaktors/yaitskiyam.jpg

Яицкий Анатолий Николаевич

Заместитель главного

редактора.

Тел. (0552) 45-46-21.

Весь состав редакции...
ПРЕСС-КЛУБ "НОВЫЙ ДЕНЬ"                                                 ГОСТИ ПРЕСС-КЛУБА

Если вопросы, которые вас волнуют, стоят того, чтобы сформировать общественное мнение или получить широкий резонанс, обращайтесь в независимый  пресс-клуб «Новый день», который объединяет несколько десятков средств массовой информации не только Херсонщины, а и представителей общенациональных СМИ в нашем регионе…

Дзвени віки, колоритний ‘‘Чорнобаївський заспів’‘!
Новости - Общество
19.06.2017 12:18

5

Уже вдвадцяте збирає аматорів сцени конкурс хорового виконавства ‘‘Чорнобаївський заспів’‘. І хоча задумувався він як регіональний, із різних куточків співучої України ‘‘у гості до Моторного’‘ з’їжджаються талановиті посли народної невмирущості. Започаткував це справді природне, як джерельні струмені, дійство знаменитий наш земляк, двічі Герой Соціалістичної Праці і Герой України, голова ради приватно-орендного кооперативу ‘‘Зоря’‘ Білозерського району Дмитро Моторний.

Не задля того конкурс, аби міжнародно і рекламно ‘‘пофестивалити’‘, вибиваючи на це бюджетні кошти — на це люди, котрі чесно ‘‘роблять хліб’‘, на показуху не здатні. Мета ‘‘Чорнобаївського заспіву’‘ (якщо коротко) — сприяти подальшому розвиткові хорового мистецтва, збереження і поширення українських національних традицій, підвищення рівня виконавської майстерності самодіяльних колективів.

За два десятки років на гостинній чорнобаївській землі у доброго господаря Дмитра Моторного, котрому, до речі, восени ви­повнюється 90 років, побували 86 хорових колективів не лише з Херсонської, а й з Кіровоградської, Дніпропетровської, Одеської, Вінницької, Запорізької, Миколаїв­ської, Київської областей, а також доокупаційного Криму. Загалом — понад 2,5 тисячі учасників!

Матеріальне озлиднення держави вплинуло на нинішнє представництво. У Чорнобаївку змогли з’їхатися лише сусіди — хорові колективи з Херсонщини, Запо­ріжжя та Миколаївщини. Але які колективи!

Звісно, є у конкурсі переможці, а от переможених — нема. І не буде! Бо це не змагання, а ще одне нагадування про те, що без пісні немає народу. І навіть голова облдержадміністрації Андрій Гордєєв, якого нечасто ‘‘тягне на лірику’‘, не втримався, щоб заговорити про благотворний вплив пісні на духовне здоров’я людей.      

Хрещений батько ‘‘Чорнобаївського заспіву’‘ помітно хвилювався: 

— Я впевнений, що серед усіх присутніх найбільше щасливий я, бо бачу ваші щасливі обличчя — дорослих і діток, — сказав Дмитро Костянтинович Моторний. — І проймає гордість за нашу державу, за людей, котрі від нашої землі і від нашої народної пісні. Крім добра і щастя, іншого нічого не можу вам побажати!

Патріарх українського села і народного мистецтва прочитав складене ним експромтом ще й віршоване привітання:

Наш пісенний конкурс діє 20 років,

Пісня об’єднала нас на вірний шлях.

Ми і мир, і дружбу, і любов до пісні

Завжди зберігаємо в серцях.

Кілька годин поспіль тривав пісенний конкурс ‘‘Чорнобаївський заспів’‘. Щирі оплески лунали на адресу знаних у наших краях і за його межами народних хорових колективів Осокорівського будинку культури Нововоронцовського району (керівник Л. Горо­хова), ‘‘Калиновий цвіт’‘ Чорнобаїв­ського СБК (кер. заслужений працівник культури України М. Варгун), ‘‘Ветеран’‘ Великоолександрівського РБК (кер. заслужений працівник культури України Л. Сердюк), хоровий гурт ‘‘Заспів’‘ Горностаївського РБК (кер. В. Єльцова)… Хіба ж перелічиш усіх, коли їх — близько двох десятків? І не лише з Херсонщини… 

— Будучи членом журі конкурсу ‘‘Чорнобаївський заспів’‘ ось уже 19 років, можу засвідчити: фестиваль завдяки Дмитрові Моторному щоразу додає нових імпульсів у розвиток хорового співу в Україні, — говорить голова журі конкурсу, завідувач кафедри народного хорового співу Миколаївського філіалу Київського національного університету культури, заслужений працівник культури України, професор Омелян Шпачинський. — Дуже мало у нас таких людей, у яких є фінансові можливості для влаштування масових конкурсів і фестивалів, однак нема державного мислення. А пісня ж — це те, що тримає нас і триматиме на білому світі!

Так воно і насправді. І це добре розуміють такі люди, як Дмитро Костянтинович Моторний, котрий без вибивання бюджетних коштів сподобився на конкурс, рівних якому у нинішній Україні немає. Та й навряд чи най­ближчим часом буде.

Василь ПІДДУБНЯК.