Состав редакции

/images/redaktors/gupinaav.jpeg

Жупина Анатолий Владимирович

Главный редактор.

e-mail:   newday@ukr.net

Тел.: (0552) 45-43-60, 33-44-00, 45-43-59.

images/redaktors/gupinalm.jpeg

Жупина Людмила Михайловна

Первый заместитель

главного редактора.

Тел. (0552) 45-49-24.

 

/images/redaktors/yaitskiyam.jpg

Яицкий Анатолий Николаевич

Заместитель главного

редактора.

Тел. (0552) 45-46-21.

Весь состав редакции...
ПРЕСС-КЛУБ "НОВЫЙ ДЕНЬ"                                                 ГОСТИ ПРЕСС-КЛУБА

Если вопросы, которые вас волнуют, стоят того, чтобы сформировать общественное мнение или получить широкий резонанс, обращайтесь в независимый  пресс-клуб «Новый день», который объединяет несколько десятков средств массовой информации не только Херсонщины, а и представителей общенациональных СМИ в нашем регионе…

‘‘Ми припинили ходити з простягнутою рукою!’‘
Новости - Общество
30.06.2017 06:40

Навчальний візит представників органів місцевого самоврядування Херсонської області в рамках програми ‘‘Маршрути успіхів’‘ з упровадження принципів доброго врядування, формування умов для надання послуг у громаді до Каланчацької селищної ОТГ став ще одним з позитивних прикладів обміну досвідом та кращими набутками створених об’єднаних територіальних громад.

Зекономлене йде на модернізацію

Візит гостей — голів територіальних громад області (міст, селищ, сіл та ОТГ), секретарів місцевих рад — співпав з неординарною для громади подією — урочистим відкриттям після капітальної реконструкції  (термомодернізації) місцевого ясел-садка № 2 ‘‘Казка’‘ (на фото). Після заміни вікон та дверей, утеплення повністю всієї будівлі вдалося втричі скоротити ви­трати з місцевого бюджету на енергозабезпечення дошкільного закладу, а це сотні тисяч гривень. Зекономлені кошти будуть використані на термомодернізацію інших об’єктів ОТГ. Всі роботи виконано на умовах співфінан­сування громади та Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР). Загалом реалізація проекту обійшлася в 1 млн. 400 тис. гривень. На урочистостях з першими досягненнями в новому статусі ОТГ вітали численні гості, а ще вихованці та колектив за­кладу, які присвятили винуватцям свята цілий концерт. Перерізаючи символічну червону стрічку, голова ОТГ Володимир Зінчук зазначив, що термомодернізація — це лише перший крок, який довів, що громада на правильному шляху. Адже ефективність рекон­струйованого об’єкта вже дала про себе знати не тільки економічною вигодою, а й тим, що діти та персонал тепер менше хворіють, у приміщеннях тепло й затишно. Будівля приваблива нині не тільки внутрішнім комфортом, а й зовні. Наступний крок — виділення 800 тисяч гривень на реконструкцію покрівлі закладу вже до кінця року. Те, що в ОТГ дбають про дітей як майбутнє громади, засвідчують і встановлені спортивно-ігрові майданчики, кіль­кість яких зростатиме з кожним роком, запевняє Володимир Зінчук.

Колапсу не сталося — все прораховували

Далі за маршрутом гостей вітали хлібом-сіллю творчі хореографічні колективи ОТГ. Безпосередньо під час зібрання та обміну досвідом голова громади в подробицях зупинився на тому, як вона створювалася, який потенціал мала на початку, чим живе сьогодні та що планує на перспективу. Презентація потенціалу ОТГ з 6 сільських рад (16 населених пунктів) та селища, які увійшли до її складу, дала уявлення про те, як вони будують своє спільне життя, що почалося після виборів 11 грудня.

— Ми півтора року йшли до об’єд­нання. Давалося кожне рішення непросто, не всі нас зрозуміли. Але сьогодні є головне — взаємна робота, підтримка одне одного в ОТГ, — зазначає Володимир Зінчук.

У процесі обміну досвідом називалося, зокрема, багато організаційних проблем перехідного періоду. Насамперед це стосувалося передачі об’єктів інфраструктури. Нині школи, дитсадки, медична галузь та сфера культури повністю на утриманні об’єднаної громади, яка намагається кожному приділити належну увагу та забезпечити фінансування.

— Щоб усе пройшло без ката­клізмів, ми вже в грудні провели 6 сесій, які присвятили обговоренню можливих проблем та пошукові варіантів виходу з непростих ситуацій, аналізували та прогнозували, — підкреслює голова ОТГ. — Це дозволило завершити реєстрацію всіх закладів у новому статусі вже до 20 січня, щоб їхні працівники не відчули ніякого дискомфорту, в т. ч. й з виплатою зарплати. Скажімо, освітяни — посеред навчального року. Нині у нас є свій відділ освіти та інші структурні підрозділи, відділи та управління. Перебудовуватися довелося оперативно на ходу, починаючи від рішень сесії і до призначення керівників на конкурсній основі. Все відбувалося прозоро: прийшли молоді, висококваліфіковані спеціалісти, котрі добре знають справу та відповідальні. Медичну ‘‘первинку’‘ забрали собі. Щоправда, тепер наш центр ПМСД потребує ліцензування внаслідок зміни власника. Однак це тимчасові оргмоменти, які ні в якому разі не стосуються якості надання медпослуг. Нині проводяться регулярні виїзди бригад медиків у сільські населені пункти ОТГ, адже відстань і дороги не повинні стримувати права людей отримувати своєчасну кваліфіковану допомогу. Хоча і автобусне сполучення у нас налагоджене з кожним із сіл. Вводимо в штат нові посади лікарів, зараз беремо хірурга, якого до цього не було. Плануємо на 800 тисяч гривень уже найближчим часом закупити діагностичне обладнання. Розробляємо проект модернізації медзакладу.

Зберегли і територіальний центр соціального обслуговування як украй затребувану установу для людей похилого віку та одиноких громадян. Його мережа збережена як у селищі, так і в селах, а це близько 20 працівників. Планується найближчим часом ввести посаду психолога.

Оптимізація

не означає знищення

Крім того, в селах залишили комунальні підприємства, є навіть проект зі створення власної своєрідної служби автодоріг. Адже їх мережа по ОТГ доволі велика, а стан доріг, як і мереж водозабезпечення, довжина яких по об’єднаній громаді сягає понад 100 км, украй жалюгідні. Тому й доводиться аналізувати гуртом шляхи наповнення бюджету ОТГ, залучаючи всі ресурси та невикористані можливості. Зійшлися на тому, що потрібно переглядати ставки земельного податку, робити нормативно-грошову оцінку земель, звертатися до суб’єктів господарювання, аби ті не приховували зайнятість та податки. Більше контролювати і економити там, де це не на збиток громаді. Тому переглядаються штати. Найбільш здібні працівники, що вивільнилися в селах, зна­йшли роботу в селищі. Певної оптимізації зазнали й освітянські заклади — малокомплектні (де було по 15—20 учнів) перетворилися на НВК (школи-дитсадки). З підвезенням важче розв’язати проблему, адже ні стан доріг, ні відсутність шкільного транспорту наразі цьому не сприяють. Звісно, що за короткий проміжок часу не можна вирішити проблеми, які накопичувалися впродовж 25 років. Однак вже сьогодні в громаді напрацьовують спільний план стратегічного розвитку. Особлива надія — на інвестиції. У найближчих планах — відкриття заводу з переробки рису (його власник вже зареєструвався на території ОТГ) та проект облаштування сміт­тєзвалища з подальшою переробкою ТПВ. Серед бюджетоутворюючих — відомий Каланчацький маслосирзавод. І підприємство працює з відрахуваннями до бюджету понад мільйона гривень, і населення має куди здавати молоко з приватних обійсть.

— Та головне надбання об’єднання полягає в тому, що ми нарешті не ходимо з простягнутою рукою попід районними чи обласними органами влади, а всі питання оперативно ви­рішуємо напряму, — зазначає голова ОТГ. — Звісно, важче фізично, однак легше морально! Маючи ресурси, ми намагаємося їх спрямовувати на розсуд громади на найбільш значущі для неї об’єкти. Ми навчилися вдумливо розподіляти, розумно економити та нести персональну відповідальність за прийняті рішення. Ми не відчуваємо кадрового голоду, бо на конкурс на кожну посаду претендують по 3—4 фахівці. У нас високопрофесійні економісти та бухгалтери, котрі прекрасно орієнтуються в нових умовах.

Чи не найбільше запитань колег якраз і стосувалося налагодження виконавчої роботи селищної ради, діяльності бюджетної сфери ОТГ, формування штату апарату та депутатського корпусу.

Візит організований регіональним відділенням АМУ в рамках проекту ПУЛЬС.

Олена НЕЧИПУРЕНКО.