Раденське диво на Петра і Павла | Печать |
Новости - Общество
21.07.2017 07:03

Храм у селі Раденську на Олешківщині ще не добудували, але його сині шпилі видно всім, хто проїжджає трасою в напрямку оптового овочевого ринку. Незважаючи на незавершені будівельні роботи, в церкві давно правиться — служби відбуваються у нижньому храмі. У середу, 12 липня, невеличке приміщення ледь вміщало всіх бажаючих помолитися й причаститися — Петра і Павла, не двонадесяте, але одне з най­улюбленіших у народі християнських свят. Цього разу на день двох святих люди на раденській службі плакали… Просто перед богослужінням у кущах неподалік церкви виявили покинуте немовля.

59-річна Світлана Дробітько саме поспішала до храму, аж враз почула щось схоже на крякання… Чи качка, чи кошеня — з узбіччя доносилися дивні звуки і, разом з тим, нікого не було видно. Стукала у ворота найближчої хати — не відчинили. Запитувала в людей, котрі проходили повз: а ви щось чуєте? Але ті лишень знизували плечима. Але ж вона, мати трьох дітей і бабуся дев’яти онуків, серцем відчувала: щось тут не так. І не качка, і не кішка, а ніби дитина пищить, зовсім малесенька! От тільки де вона? На місце жінка поверталася тричі, а потім покликала односельця, Віктора Пономаренка, щоб поліз у нетрі — при дорозі ростуть чагарники і бур’ян, ще й гілок хтось накидав. У хащах чоловік не одразу розгледів пакет, розгорнувши целофан, односельці обімліли: всередині було немовля, без одягу, прикрите однією аптечною пелюшкою. На місце одразу викликали ‘‘швидку’‘. Медики не приховували шоку — у малого виявилася неперев’язаною пуповина, а він вижив… у поліетиленовому пакеті, практично без повітря, лежачи при дорозі, де ганяють автівки і зграями бігають безпритульні собаки. Люди розцінили — не інакше, як диво сталося, мабуть, самі апостоли Петро і Павло у свій день зберегли дитині життя. Хлопчик народився цілком здоровий, просто маленький, в порівнянні з іншими немовлятами: вага — 2400 г, зріст — 39 см. Крикливий. А як інакше — голос його і врятував, певно, інстинкт самозбереження народжується разом з людиною. Доки оператори одразу чотирьох телеканалів знімають кювез, де лежить головний герой, персонал пологового відділення Олешківської ЦРЛ захлинається сльозами: таке маленьке, а вже самотнє, рідна мати викинула на узбіччя, як кошеня…

Хто взяв на себе великий гріх, та ще й і у християнське свято, поки не відомо. Поліція перевіряє всіх породіль та жінок на останніх термінах вагітності, котрі мешкають у Раденську та навколишніх селах. Розпитують і фармацевтів, бо ж зачіпка лише одна — гігієнічна пелюшка з того самого пакета. Звинувачувати аптечних працівників тут навряд чи в чомусь можна — нічого кримінального вони не продавали, просто, певно, хтось із них бачив ту саму жінку, то, може, щось таки здалося підозрілим? Селяни ж припускають: жінка, яка народила і викинула хлопчика, не тутешня, бо таких, щоб ходили вагітними, а потім раптом виявилися і без живота, і без дитини, у Раденську немає, люди б помітили. Можливо, злочин вчинив хтось зальотний. Хіба мало   в  селі, де основний вид зайнять — вирощування овочів у парниках, найманих робітниць? А скільки повз Раденськ проїжджає люду в напрямку Великокопанівського ринку? Де гарантія, що малюка не вижбурнули з однієї з машин? Зрозуміло, що дитини жінка вирішила позбавитися, бо, скоріш за все, не має можливостей її прогодувати. Але навіщо ж кидати у траву, у щільно за­критому пакеті, за такої спеки? Невже не можна було залишити біднесеньке на порозі церкви, там би його швидко знайшли! Але сталося, як сталося. Маленький знайда потихеньку набиратиме вагу, якої йому не вистачає, бо їсть, як кажуть медики, добре. Пацієнта-бійця, бо з першого дня йому довелося поборотися за життя, у відділенні всі полюбили. Вже й ім’я дали, та не одне, а з ім’ям по батькові: просимо любити й жалувати — Павло Петрович вони, на честь двох христових апостолів, причетних до раденського дива. Хай же вони й надалі його бережуть!

Ну а правоохоронці звертаються до можливих свідків історії з покинутим немовлям. Якщо у вас є достовірна інформація щодо інциденту, який ранком 12 липня трапився неподалік церкви у Раденську, звертайтеся на лінію 102 або безпосередньо до Олешківського відділення поліції. Конфіден­ційність гарантують.

Марина САВЧЕНКО.