Состав редакции

/images/redaktors/gupinaav.jpeg

Жупина Анатолий Владимирович

Главный редактор.

e-mail:   newday@ukr.net

Тел.: (0552) 45-43-60, 33-44-00, 45-43-59.

images/redaktors/gupinalm.jpeg

Жупина Людмила Михайловна

Первый заместитель

главного редактора.

Тел. (0552) 45-49-24.

 

/images/redaktors/yaitskiyam.jpg

Яицкий Анатолий Николаевич

Заместитель главного

редактора.

Тел. (0552) 45-46-21.

Весь состав редакции...
ПРЕСС-КЛУБ "НОВЫЙ ДЕНЬ"                                                 ГОСТИ ПРЕСС-КЛУБА

Если вопросы, которые вас волнуют, стоят того, чтобы сформировать общественное мнение или получить широкий резонанс, обращайтесь в независимый  пресс-клуб «Новый день», который объединяет несколько десятков средств массовой информации не только Херсонщины, а и представителей общенациональных СМИ в нашем регионе…

Хвора медицина популярного курорту
Новости - Общество
26.07.2017 08:26

Минулого тижня на Херсонщині спалахнув скандал — у соцмережу потрапили фото жахливих умов, в яких змушені лікуватися пацієнти Генічеської ЦРЛ. Облуплені від часу та грибка стіни, іржаві батареї, крапельниця… змонтована із ‘’совдепівської’’ вішалки та пластикової пляшки від мінеральної води, а поряд — старе ліжко, з хворою дитиною. Шокуючі світлини у Фейсбук виставила киянка Аліна Семерякова.

 

Сама уродженка Херсонщини, жінка щороку їздить на Арабат­ську Стрілку (хоча має можливість відпочивати за кордоном) і зав­жди залишалася задоволеною нашим курортом. Так було, доки відпочивальниця не зіштовхну­лася з курортною медициною, якою вона є. Раптом занедужала її 11-річна донька. Ще вчора Аліса бігала узбережжям, а сьогодні — висока температура, така, що ‘’зашкалює’’ градусник. Налякана мати одразу ж набрала номер ‘’швидкої’’. Диспетчер довго розпитувала, де саме знаходиться туристична база (що цілком зрозуміло, бо ж інтернет-програма, за якою працює Центр екстреної медичної допомоги на Херсонщині, вимагає точного введення даних, інакше реєстрація виклику вважатиметься незавершеною), а потім сказала чекати на приїзд бригади. Але ‘’швидка’’ до дитини, яка ‘’згорала’’ від температури, все не їхала. Мати знову набрала 103, повідомивши, що везтиме доньку своїм ходом, бо ж почула, що у Генічеському районі на час курортного сезону катастрофічно не вистачає машин невідкладної допомоги. ‘’Машин дійсно зараз немає’’, — підтвердила оператор ‘’швидкої’’ і перепитала жінку, що робити з викликом — відміняти чи ні? ‘’Відміняти’’ — промовила Аліна і пішла збирати малу, щоб везти машиною. У Генічеській районній лікарні на жінку з донькою очікували нові випробування — перед кабінетом довжелезна черга молодих мам з немовлятами: ‘’У нас також температура, нікого не пропустимо’’! За словами матері, на той момент вона підозрювала у дитини гнійну ангіну, бо ж така висока температура, судоми,  пожовтіли руки й ноги… Окрема тема — аналізи. Виявляється результати за зразками, взятими зранку, лабораторія може видати не раніше 13-ї (і це коли час іде на хвилини, необхідне призначення лікаря, яке без аналізів неможливе). Втім, як виявилося, все вирішують гроші, 100 гривень — і запо­вітний вис­новок у ваших руках! Далі — більше. Дівчинку, якій було дуже погано, госпіталізували в інфек­ційне відділення, у ту саму палату, фото якої стали надбанням Фейсбуку… За лічені години публікація Аліни Семерякової, між іншим, у минулому — тележурналіста одного з центральних телеканалів, а нині відомого україн­ського кіносценариста, пере­постили дві тисячі користувачів соцмережі, а на ранок інформацію поширили вже понад 6 тисяч (!) людей. Під постом — десятки коментарів, знайомі і не тільки бажали якнайшвидшого одужання дівчинці і спокою її матері, а ще — відверто обурювалися ситуацією у лікарні, розташованій не де-небудь, а в Генічеську — відомому на всю Україну курорті! Доньку з медичного закладу Аліна забрала, одразу після крапельниці, після якої їй стало легше. За словами жінки, залишити малу в таких умовах вона не могла, лікуватиме доньку за виписаним призначенням вже на турбазі. Між іншим, до самих медиків у матері жодних претензій, навпаки — велика подяка: таких, як її донька, місцеві ескулапи рятують попри від­сут­ність фінансування!

На щастя, діагноз гнійна ангіна не підтвердився, в Аліси виявилася ГРВІ, яка, як відомо, теж може давати високу температуру. Але чому у курортному Генічеську, де обертаються мільйони гривень, залишених туристами, виявилася настільки бідна лікарня? Через резонанс, спричинений спочатку у соцмережі, а потім — у ЗМІ, департамент охорони здоров’я Херсонської ОДА оперативно провів розслідування озвучених фактів. Чиновники підтвердили — у центральній районній лікарні, а саме в інфекційному відділенні, дійсно такі палати. Двоповерхова будівля, зведена у 1970-х, не знала ремонту 15 років. Хоча він і запланований, а дещо навіть почали робити: у корпусі встановили пластикові вікна, зараз за­мінюють сантехніку, але на більше коштів нема. Лікарня підпорядкована Генічеській райраді, а там го­ворять, що бюджет району дотацій­ний на 80% (!) і минулого року з 6 мільйонів, розрахованих на всі комунальні установи, ЦРЛ виділили 2,5 мільйона — це на все, зокрема, медикаменти, оснащення і ремонт.

— Ви ж зрозумійте, для населення, яке постійно мешкає у ра­йоні, потрібна одна сума, але з травня кількість людей, за рахунок курортників, збільшується, і це вже зовсім інші суми, — зазначив головний лікар Генічеської ЦРЛ Ельдар Фетієв.

Переважно за кошти спонсорів у лікарні відремонтували дитяче відділення — тепер умови там просто шикарні, недавно оновили будівлю травматології, якій 100 років, а от інфекційне відділення так і залишилося, ‘’як після бомбардування’’ — так його називають самі пацієнти.

Чому ж у курортному районі, де за літо спустошують свої гаманці сотні тисяч відпочивальників,  дотаційний бюджет? Керівник фінансового управління Геніче­ської РДА Юрій Бабанін відповідає на запитання так:

— Громадяни, які їдуть до ра­йону, кошти на продукти та житло в основному витрачають. А бюджет наповнюється з інших джерел.

У тому-то й справа! На узбережжі заробляються шалені гроші, але бюджету з того катма! Бо всі готельні номери у нас за фактом розташовані у приватних будинках, а пансіонати чи розважальні заклади здебільшого зареєстровані не як підприємства, а максимум як приватник ‘’Пупкін’’. У тому ж, приватне підприємство це чи приватний підприємець, знаєте, є принципова різниця, і полягає вона в розмірі сплачених податків. Контролюючі ж органи на відвертий обхід бюджету через тіньову економіку просто закривають очі… А потім маємо ось такі палати, зі стінами, як декорація для бойовика, і диво-крапельницею, здатною за лічені хвилини осоромити наш курорт на всю країну й за її межами. Хочеться сподіватися, після скандалу, який почався з соціальних мереж, влада таки зверне увагу на лікарні курортних районів області, а особливо — на інфекційні відділення, які влітку заповнені. Інакше як тоді говорити, що Херсон­щина — шлях до вражень? Чи враження бувають різні?

Марина САВЧЕНКО