Состав редакции

/images/redaktors/gupinaav.jpeg

Жупина Анатолий Владимирович

Главный редактор.

e-mail:   newday@ukr.net

Тел.: (0552) 45-43-60, 33-44-00, 45-43-59.

images/redaktors/gupinalm.jpeg

Жупина Людмила Михайловна

Первый заместитель

главного редактора.

Тел. (0552) 45-49-24.

 

/images/redaktors/yaitskiyam.jpg

Яицкий Анатолий Николаевич

Заместитель главного

редактора.

Тел. (0552) 45-46-21.

Весь состав редакции...
ПРЕСС-КЛУБ "НОВЫЙ ДЕНЬ"                                                 ГОСТИ ПРЕСС-КЛУБА

Если вопросы, которые вас волнуют, стоят того, чтобы сформировать общественное мнение или получить широкий резонанс, обращайтесь в независимый  пресс-клуб «Новый день», который объединяет несколько десятков средств массовой информации не только Херсонщины, а и представителей общенациональных СМИ в нашем регионе…

Відхід від бюрократії
Новости - Общество
04.08.2017 06:16

— Три роки тому наше міністерство було найбюрократичнішим у державі, — зазначив під час прес-конференції у рамках свого робочого візиту на Херсонщину міністр юстиції України Павло Петренко. — Сьогодні ми забезпечуємо сучасні комфортні умови для кожного, хто звертається до органів юстиції, — зареєструвати підприємство, нерухомість, отримати свідоцтво про народження чи шлюб тощо. Насамперед це нові сервіси, котрі дозволяють відходити від бюрократичних процедур і виконувати відповідні послуги у максимально короткий термін без черг та зайвої тяганини. 

Звітуючи про роботу в І півріччі начальник Головного територіального управ­ління юстиції у Херсонській області Костянтин Хутков­ський зазначив, що найбільш доступними та затребуваними сьогодні є запроваджені процедури ‘‘Шлюб за добу’‘, якою скористалися 242 па­ри, а також видача свідоцтв про народження в пологовому будинку, що є доволі зручним для молодих мам. Тепер подружжям не потрібно вистоювати черги в РАГСах за отриманням свідоцтва. Зареєструвати дитину зараз теж можна прямо в стінах пологового будинку. Кількість тих, хто вже скористався відповідними послугами на Херсонщині, є одною з найвищих в Україні. Серед позитивних прикладів — і сприяння населенню в отриманні безкоштовної правової допомоги через створені центри, котрі функціонують не тільки в Херсоні, а й у районних центрах. Сотні тисяч українців уже скористалися їх послугами, отримавши безкоштовних адвокатів, захистили свої інтереси в судах.

Виконувач обов’язків директора Координаційного центру з надання правової допомоги Олексій Бонюк представив успішні історії херсонців, котрим допомогли відстояти свої права. Присутні на прес-конференції громадяни, яким реально допомогли в критичних ситуаціях, підтвердили, що безкоштовна допомога — це шанс для таких, як вони, малозабезпечених, не втратити останню надію на справедливість при винесенні судових рішень.

Павло Петренко відповів на численні запитання присутніх щодо боротьби з рейдерством в аграрній сфері, коли криміналітет розперезується в період збирання врожаю, грабуючи селянські господарства, зібране ними збіжжя та захоплюючи комунальну власність. За його словами, невдовзі в області запрацює оперативний штаб у складі спеціалістів юстиції, правоохоронців та аграріїв для захисту сільськогосподарського бізнесу від захоплень землі та урожаю.

Керівник Мін’юсту також розповів, як вдалося уникнути рейдерського захоплення 5 га пляжу в курортному селищі Залізний Порт завдяки позиції місцевих активістів та швидкій реакції співро­бітників управління юстиції та місцевої влади. Порушувалося й питання необхідності ремонтів будівель РАГСів, зокрема, в Новій Каховці. Йшлося й про необхідність наближення та покращення адміністративних послуг для населення, в тому числі в ракурсі децентралізації та передачі повноважень.

— Треба більше питати з тих, кому передали функції та повноваження, а разом з ними і кошти та відповідальність, — переконує міністр. — Потрібно забувати, що хтось сторонній прийде і за вас все зробить, бо ідея децентра­лізації — наблизити владу і можливості до людей, коли рішення приймається не десь у Києві, а тут на місці тією посадовою особою, яку ви обрали, у якої є інструменти, відповідальність та гроші (скажімо, бюджет Херсона нині сягає 2,2 млрд. грн.). Не можна мати права і не мати ніяких обов’язків. Там, де влада проявляє бездіяльність, можливі зухвалі випадки порушення прав місцевих мешканців. Їх безкарно ошукують постачальники комунальних послуг, вони тижнями і місяцями не можуть отримати елементарних довідок.

Також підняті питання стосувалися необхідності прискорення застосування судової реформи, удосконалення діючого законодавства в сфері земельних відносин та необхідності доопрацювання низки важливих законо­проектів.

Олена НЕЧИПУРЕНКО.