Відхід від бюрократії | Печать |
Новости - Общество
04.08.2017 06:16

— Три роки тому наше міністерство було найбюрократичнішим у державі, — зазначив під час прес-конференції у рамках свого робочого візиту на Херсонщину міністр юстиції України Павло Петренко. — Сьогодні ми забезпечуємо сучасні комфортні умови для кожного, хто звертається до органів юстиції, — зареєструвати підприємство, нерухомість, отримати свідоцтво про народження чи шлюб тощо. Насамперед це нові сервіси, котрі дозволяють відходити від бюрократичних процедур і виконувати відповідні послуги у максимально короткий термін без черг та зайвої тяганини. 

Звітуючи про роботу в І півріччі начальник Головного територіального управ­ління юстиції у Херсонській області Костянтин Хутков­ський зазначив, що найбільш доступними та затребуваними сьогодні є запроваджені процедури ‘‘Шлюб за добу’‘, якою скористалися 242 па­ри, а також видача свідоцтв про народження в пологовому будинку, що є доволі зручним для молодих мам. Тепер подружжям не потрібно вистоювати черги в РАГСах за отриманням свідоцтва. Зареєструвати дитину зараз теж можна прямо в стінах пологового будинку. Кількість тих, хто вже скористався відповідними послугами на Херсонщині, є одною з найвищих в Україні. Серед позитивних прикладів — і сприяння населенню в отриманні безкоштовної правової допомоги через створені центри, котрі функціонують не тільки в Херсоні, а й у районних центрах. Сотні тисяч українців уже скористалися їх послугами, отримавши безкоштовних адвокатів, захистили свої інтереси в судах.

Виконувач обов’язків директора Координаційного центру з надання правової допомоги Олексій Бонюк представив успішні історії херсонців, котрим допомогли відстояти свої права. Присутні на прес-конференції громадяни, яким реально допомогли в критичних ситуаціях, підтвердили, що безкоштовна допомога — це шанс для таких, як вони, малозабезпечених, не втратити останню надію на справедливість при винесенні судових рішень.

Павло Петренко відповів на численні запитання присутніх щодо боротьби з рейдерством в аграрній сфері, коли криміналітет розперезується в період збирання врожаю, грабуючи селянські господарства, зібране ними збіжжя та захоплюючи комунальну власність. За його словами, невдовзі в області запрацює оперативний штаб у складі спеціалістів юстиції, правоохоронців та аграріїв для захисту сільськогосподарського бізнесу від захоплень землі та урожаю.

Керівник Мін’юсту також розповів, як вдалося уникнути рейдерського захоплення 5 га пляжу в курортному селищі Залізний Порт завдяки позиції місцевих активістів та швидкій реакції співро­бітників управління юстиції та місцевої влади. Порушувалося й питання необхідності ремонтів будівель РАГСів, зокрема, в Новій Каховці. Йшлося й про необхідність наближення та покращення адміністративних послуг для населення, в тому числі в ракурсі децентралізації та передачі повноважень.

— Треба більше питати з тих, кому передали функції та повноваження, а разом з ними і кошти та відповідальність, — переконує міністр. — Потрібно забувати, що хтось сторонній прийде і за вас все зробить, бо ідея децентра­лізації — наблизити владу і можливості до людей, коли рішення приймається не десь у Києві, а тут на місці тією посадовою особою, яку ви обрали, у якої є інструменти, відповідальність та гроші (скажімо, бюджет Херсона нині сягає 2,2 млрд. грн.). Не можна мати права і не мати ніяких обов’язків. Там, де влада проявляє бездіяльність, можливі зухвалі випадки порушення прав місцевих мешканців. Їх безкарно ошукують постачальники комунальних послуг, вони тижнями і місяцями не можуть отримати елементарних довідок.

Також підняті питання стосувалися необхідності прискорення застосування судової реформи, удосконалення діючого законодавства в сфері земельних відносин та необхідності доопрацювання низки важливих законо­проектів.

Олена НЕЧИПУРЕНКО.