Состав редакции

/images/redaktors/gupinaav.jpeg

Жупина Анатолий Владимирович

Главный редактор.

e-mail:   newday@ukr.net

Тел.: (0552) 45-43-60, 33-44-00, 45-43-59.

images/redaktors/gupinalm.jpeg

Жупина Людмила Михайловна

Первый заместитель

главного редактора.

Тел. (0552) 45-49-24.

 

/images/redaktors/yaitskiyam.jpg

Яицкий Анатолий Николаевич

Заместитель главного

редактора.

Тел. (0552) 45-46-21.

Весь состав редакции...
ПРЕСС-КЛУБ "НОВЫЙ ДЕНЬ"                                                 ГОСТИ ПРЕСС-КЛУБА

Если вопросы, которые вас волнуют, стоят того, чтобы сформировать общественное мнение или получить широкий резонанс, обращайтесь в независимый  пресс-клуб «Новый день», который объединяет несколько десятков средств массовой информации не только Херсонщины, а и представителей общенациональных СМИ в нашем регионе…

Дітей не пускатимуть до дитсадків
Новости - Общество
17.08.2017 07:24

З вини депутатів своєї селищної ради не допущеними до дошкільних навчальних за­кладів сусідньої Каховки уже з 1 вересня можуть залишитися десятки дітей з Любимівки Каховського району. Їхніх батьків вже попередили про це, і 4 серп­ня вони прийшли до селищної ради висловити своє обурення. Хоча про цю ситуацію багато разів повідомляли місцевих депутатів. Писав про це не раз і ‘’Новий день’’.

— Дійсно, з 1 вересня ми припиняємо прийом дітей з Любимівки, а також Василівки і Малокаховки. Ми попереджали про це багато разів відповідні громади, пропонували варіанти вирішення ситуації, проте ніякої реакції так і не дочекалися, — констатує начальник відділу освіти Кахов­ської міськради Михайло Гончар.

Загалом до дитсадків міста ходять близько 100 дітей з сусідніх населених пунктів ра­йону. Переважно це жителі Любимівки. Адже в цьому селищі працюють лише 2 невеличкі дитсадки, що не задовольняють потреби місцевого населення. І на сесіях селищної ради, і на сесіях Каховської районної ради не раз порушували питання про необхідність виділення коштів із місцевих бюджетів для співфінансування на утримання і харчування дітей в дошкільних закладах міста.

— Ми щорічно направляли також відповідні листи до органів місцевого самоврядування. Справа в тому, що після бюджетних реформ і децентралізації місцеві громади стали значно заможніші. У них уже є кошти для вирішення даної проблеми. Водночас Державна аудиторська служба нещодавно вказала нам на нецільове використання коштів міського бюджету на утримання дітей з району. Загалом протягом 2013—2017 років вона нарахувала нецільового використання розміром близько 0,5 млн. грн. Тому ми запропонували Любимівській селищній раді виділити 100 тисяч гривень — цього вистачило б на утримання їхніх дітей в наших дитсадках протягом року. Незважаючи на те, що дана сума покриває лише 10% від реальних витрат, селищна рада ‘’мала’’ місцевих дітей на увазі, — додав Михайло Гончар.

За його словами, діти стали заручниками незрозумілої позиції любимівських депутатів. ‘’Ми обома руками за те, щоб вони продовжували ходити в каховські дитсадки, — підкреслив він. — Та й 100 тисяч гривень — не така вже непідйомна для зовсім не бідної селищної ради сума. Тим більше, що на будівництво нового дитсадка  довелося б ви­тратити значно більше’’.

Олег БАТУРІН.