Состав редакции

/images/redaktors/gupinaav.jpeg

Жупина Анатолий Владимирович

Главный редактор.

e-mail:   newday@ukr.net

Тел.: (0552) 45-43-60, 33-44-00, 45-43-59.

images/redaktors/gupinalm.jpeg

Жупина Людмила Михайловна

Первый заместитель

главного редактора.

Тел. (0552) 45-49-24.

 

/images/redaktors/yaitskiyam.jpg

Яицкий Анатолий Николаевич

Заместитель главного

редактора.

Тел. (0552) 45-46-21.

Весь состав редакции...
ПРЕСС-КЛУБ "НОВЫЙ ДЕНЬ"                                                 ГОСТИ ПРЕСС-КЛУБА

Если вопросы, которые вас волнуют, стоят того, чтобы сформировать общественное мнение или получить широкий резонанс, обращайтесь в независимый  пресс-клуб «Новый день», который объединяет несколько десятков средств массовой информации не только Херсонщины, а и представителей общенациональных СМИ в нашем регионе…

Свято незалежності й кавунів
Новости - Общество
01.09.2017 07:10

4

Кожна нація, що в горнилі історичної боротьби здобула незалежність, має свої особливі, майже сакральні дні. Час, коли думки кожного українця сповнюються гор­дістю за самобутність своєї країни, коли пробуджується етнічна пам’ять. Рівно 26 років тому, 23 серпня  1991 року — після провалу путчу в Москві — група народних депутатів внесла синьо-жовтий український прапор у сесійну залу Верховної Ради. Освячення Національного прапора було проведено священиком УАПЦ Петром Бойком. Наступного дня, 24 серпня, проголошено незалежність України.

Цього року в Херсоні святкування почалося з традиційного підняття прапора, що відбулося 23 серпня на набережній біля обласної бібліотеки ім. О. Гончара. В урочистостях взяли участь мер міста Воло­димир Миколаєнко та голова облдерж­адміністрації Андрій Гордєєв. Після офіційної частини розпочався вуличний флеш-моб ‘’Піднімемо прапор нації в серцях’’. Ті ж, кого турбують проблеми культури, долучилися до дискусії про українське кіно. Дебати кінознавців проходили у читальному залі центральної міської бібліотеки ім. Лесі Українки.

Завершувався святковий день розважально-смачним фестивалем ‘’Херсон-кавун’’, що відбувся за підтримки депутатів обласної ради Олександра Синенка і Олександра Книги.

‘’Це найкращий фестиваль в моєму житті’’, — охарактеризував фест 11-річний Святослав, щасливо тягнучи додому чесно виграний в змаганнях кавун.

Думку юного учасника поділяють усі херсонці, які завітали на свято. Бо, не дивлячись на те, що наш край можна назвати меккою цієї ягоди, грати нею в хокей, піднімати, як гирю, або брати участь у змаганнях з шашок — кавун проти дині, доводиться нечасто. Так само, як спробувати себе у мистецтві карлінгу — вмінні вирізати з кавуна дивовижні речі. 

Увечері Потьомкінський сквер перетворився на храм Мельпомени. На грін-зоні режисер Сергій Павлюк презентував моновиставу ‘’Лицарі храму’’ у виконанні Валерія Гайфулліна. Містичний твір сучасного драматурга Тетяни Іващенко про військову честь, спокуту й зв’язок поколінь. Події розгортаються в двох площинах — середньовіччі та в наш час. Головний герой, колишній боєць спецназу, а нині просто кіллер, проходить шлях від цинізму до героїчної самопожертви заради встановлення миру. Його внутрішня боротьба супроводжується видіннями з далекого минулого, коли він — лицар ордена Тамплієрів — мав виконати свій обов’язок — зупинити войовничого короля Франції Філіппа. Місія не вдається… Але нове життя ставить перед ним нові завдання й нові виклики. Світло сумління пробивається крізь призму егоїзму…

Не менш насиченим було й святкування Дня Незалежності. Тут тобі й вперше у Херсоні забіг у вишиванках, що пройшов у парку ‘’Херсонська фортеця’’, і виставка військової техніки, й ‘’Ігри героїв’’ — змагання з кроссфіту серед ветеранів АТО, параспортсменів та військовослужбовців. Серед учасників — ветерани АТО і представники силових структур Херсонської, Одеської і Миколаївської областей.

Мета змагань — реабілітація ветеранів АТО, а також соціальна адаптація людей з обмеженими можливостями та популяризація серед молоді спортивного способу життя.

Тему війни не обійшов увагою й Херсонський обласний краєзнавчий музей. 24 серпня всі бажаючі змогли відвідати фотовиставки ‘’АТО. Хроніка війни’’ і ‘’Вони відстоювали незалежність Грузії та України’’. Проект ‘’АТО. Хроніка війни’’ буквально занурює відвідувача в ситуацію бойових дій. Створений за ініціативи громадської організації ‘’Українська єдність’’, за участі волонтерського батальйону ‘’Херсонська чайка’’, він дихає натура­лізмом. Проходячи по кожній з чотирьох тематичних експозицій — ‘’Волонтери’’, ‘’Аеропорт’’, ‘’Військова контррозвідка’’ та ‘’Іловайськ’’ — ти відчуваєш гар пороху, чуєш гомін пострілів і стогін поранених… Ціна, яку ми з 2014 року кожен день платимо за свою незалежність…

Увечері ж херсонців традиційно чекала безкоштовна моновистава Сергія Павлюка ‘’Кицька на спогад про темінь’’ (роль виконує Світлана Журавльова). Цікаво, що ця прем’єра, яка була презентована на цьогорічній ‘’Мельпомені…’’, стала логічним завершенням святкувань. Адже наскрізною лінією спектаклю є тема війни та патріотизму. 

Олександр ТАРАСОВ.

 

 

Херсон побачив ‘’Вишивані історії’’

Святкування Дня Незалежності України в Херсоні прикрасила яскрава фотовиставка ‘’Вишивані історії’’. 19 неймовірно красивих світлин жінок у вишиванках городяни та гості міста змогли побачити просто неба, на мольбертах, встановлених на площі Свободи, поряд зі святковою сценою. Ініціатор проекту — Херсонська обласна бібліотека для юнацтва ім. Б. Лавреньова. Всі світлини для ‘’Вишиваних історій’’ протягом двох місяців у різних місцях Херсона та за його межами відзняла фотохудожник та співробітниця даної бібліотеки Валентина Моісеєва. Підтримали проект в управлінні культури Херсонської ОДА.

Як зазначають організатори, до участі у виставці запрошувалися не прости жінки, які мають у своєму гардеробі вишиту сорочку чи сукню, важливим було глибоке усвідомлення героїнями традицій свого народу, їхня патріотична позиція.

— Як ми обирали учасниць? Все дуже просто — під час спілкування саме з цими жінками не виникало жодного сумніву щодо їхньої любові до України, до культури та народних традицій, а вишиванка для них не просто одяг, а щось до болю рідне, — зазначила директор обласної бібліотеки для юнацт­ва ім. Б. Лавреньова Вікторія Лобзова.

До речі, серед учасниць проекту — представниці різних професій а також відомі на Херсонщині активістки. Ось яку свою ‘’вишивану історію’’ розповіла волонтер Наталя Возаловська:

— Моя бабуся, вона була дуже хорошою людиною, яка завжди розповідала не лише про свої дитинство і молодість, вона прекрасно знала історію, про різні часи в Україні. Тому тільки-но одягаю вишиваночку, я завжди її згадую. А ще моя бабуся дуже гарно вишивала. Отож щиро дякую організаторам за те, що запросили мене до проекту, дякую за особливу атмосферу виставки, з особливими для мене спогадами, — підкреслила пані Возаловська.

Після презентації виставка ‘’Вишивані історії’’ базуватиметься у бібліотеці ім. Лавреньова. Крім того, організатори розглядають варіанти, щодо її експонування в інших місцях, і не лише Херсона.

Марина САВЧЕНКО.

На фотоснимках — разные судьбы

Фотопроект под названием ‘’Герои трех войн’’ презентовали в Олешках к очередной годовщине независимости Украины. Инициаторами его выступили руководители органов власти района, а реализатором — 18-летняя местная жительница Эвелина Кравченко.

Организаторы задумали объединить на изображениях героев Второй мировой войны, воинов-афганцев и участников АТО. Не просто граждан, а настоящих, несокрушимых украинцев, сыновей и дочерей своего народа. Военные действия навсегда изменили их судьбы, разделив жизнь на ‘’до’’ и ‘’после’’.

— Присягу на верность Родине дают один раз, — отмечает участник АТО и фотопроекта ‘’Герои трех войн’’ Роман Бабаскин. — Кого-то приглашают служить, а я пошел сам. Причем решение принимал абсолютно осознанно. Понимал, что оставляю дома жену с двумя несовершеннолетними сыновьями.

Роман Бабаскин провел в Артемовске 1 год и 2 месяца. Говорит, на войне считанные минуты определяют твою судьбу.

— По команде командира приехал помыть армейскую машину, но задание изменилось. Вскоре ту территорию накрыло ‘’градами’’, — вспоминает участник АТО…

Изображений изготовили столько же, сколько и лет нашей независимости — 26. Организаторам важно было запечатлеть на снимках единство поколений: молодых бойцов, стоящих плечом к плечу с седовласыми ветеранами, каждому из которых уже более 90 лет. Транспортировать их до места проведения съемок, разумеется, было сложнее всего. Но они достойно выдержали это приятное испытание.

Стоит отметить, что фотовыставка изначально задумывалась переносной. Презентовали ее под овации гостей и участников торжеств по случаю Дня Независимости. А впоследствии планируют демонстрировать в организациях и учреждениях. И, конечно же, в школах. Ведь дети являются основной целевой аудиторией авторов проекта.

Андрей СОКОВ.