‘’Гра з вогнем’’-7 | Печать |
Новости - Общество
01.09.2017 07:14

14

У полі під Надеждівкою Чаплинського району пролилася кров. Постраждав голова фермерського господарства ‘’Лабенок’’ Петро Лабенок, який взяв у суборенду в ФГ ‘’Оазис Півдня’’ділянку землі, обробив її, удобрив, засіяв соєю, а ось зібрати врожай йому не дали! На селянина напали ‘’тітушки’’, найняті господарями ТОВ ‘’Глобал-Інвест’’, і показали все, на що вони здатні — чоловік, а з ним ще двоє селян потрапили у реанімацію.

Про тривале протистояння жителів Надеждівки і турецьких ділків ‘’Новий день’’ подав серію публікацій під загальною назвою ‘’Гра з вогнем’’. ‘’Газетні виступи набули всеукраїнського розголосу. Та не  скрізь, на жаль, не скрізь. Таке враження, що поліція, прокурори і ‘’государеві очі’’ (співробітники Чаплинської районної та обласної держадміністрацій) преси не читають взагалі. А ще гірше інше. Ця поважна публіка, яка утримується і на податки селян, глуха до бід своїх годувальників. Надеждівка тому приклад.

Б’ються селянські голови, як риба об лід, відстоюючи права бути господарями на власній землі. А господарями на ній, виявляється, уже не вони, а заїжджі бейефенді мамурджони!’’ — писала газета у кореспонденції від 19 червня ц. р.  

Правду кажуть: непокаране зло надихає на нові злочини. 

Поліція з’ясовує обставини…  

Про те, що сталося під Надеждівкою, відділ комунікації Головного управління нацполіції у Херсонській області повідомляє так:

‘’Вчора (27 серпня ц. р. — Ред.) у Чаплинському районі між представниками двох фірм стався конфлікт з приводу збору врожаю сої. В ході бійки троє громадян отримали тілесні ушкодження. Поліція з’ясовує всі обставини конфлікту.

Вчора о 08.55 в чергову частину Чаплинського відділення поліції зателефонував 34-річний мешканець одного з населених пунктів. Чоловік, який є депутатом районної ради, повідомив, що на полі поблизу с. Надеждівки він отримав тілесні ушкодження від невідомих, які косять належний йому врожай сої. На місце події виїхала слідчо-оперативна група.

Поліцейські встановили, що на полі перебувають дві групи громадян, котрі представляють інтереси двох аграрних господарств, між якими на теперішній час в судовому порядку вирішується питання щодо права користування даною земельною ділянкою. Вранці під охороною близько 50 чоловік на поле заїхали 2 комбайни однієї з фірм і почали збирати врожай сої. На поле одразу приїхали заявник разом із односельцями, які представляють інтереси фірми-конкурента. Між групами виник конфлікт, який переріс у бійку. В результаті заявник та двоє його знайомих отримали тілесні ушкодження. По­ліцейські наказали зупинити процес збору врожаю. Однак громадяни на вимогу поліцейських не відреагували…’’.

Ось так!

‘’Алло, це штаб?..’’

Після побоїща в степу власники земельних ділянок (паїв) Надеждів­ської сільради, а також голова ФГ ‘’Оазис Півдня’’ Ансар Ракібов негайно звернулися з заявою в обласний антирейдерський штаб.

На цей штаб у них — вся надія. Схоже, була…

‘’Сьогодні агрорейдерство є найгарячішою темою. Шахраї та бандити, користуючись правовою неграмотністю українців та злочинними діями реєстраторів, відбирають у людей землю і врожай. Щоб протистояти цьому явищу, Мін’юст ініціював створення антирейдерських штабів, які функціонуватимуть на базі обл­держадміністрацій. …Кабінет Мініст­рів підтримав цю ініціативу, — повідомила заступник міністра юстиції з питань державної реєстрації Олена Сукманова, зауваживши: ‘’Я дуже вдячна нашим аграрним асоціаціям, які погодилися пліч-о-пліч з Міністерством юстиції боротися з таким ганебним явищем і захищати людей, їх власність та майно’’.

‘’Мабуть, важко придумати щось краще, ніж регіональні штаби, які є близькими до людей і можуть оперативно розібратися у тому, що сталося’’, — підкреслив заступник голови ‘’Всеукраїнської Аграрної Ради’’ Михайло Соколов, зазначивши, що ініціатива Мін’юсту зі створення антирейдерських штабів є дійсно унікальною.

Селяни Надеждівки (принаймні, вони) на власній шкурі переконалися в ‘’унікальності’’ Херсонського обласного штабу, прибувши на його засідання, що відбувалося у понеділок. Не стану переповідати, хто кому більш як годину битого часу що доводив. Обмежуся лише фрагментом розмови, що час від часу спалахувала словесними ‘’перестрілками’’.

На скарги селян, чому на їхні телефонні дзвінки ніхто не спромігся відповісти, начальник Головного територіального управління юстиції у Херсонській області, він же заступник голови оперативного штабу Костянтин Хутковський відповів коротко і зрозуміло: ‘’Телефони оперативного штабу для того, щоб штаб відреагував. А для того, що вас б’ють, є 102. По штабу ми відреагували — штаб зібрався. Але штаб не вирішує питання… що когось б’ють на полі. Ви дзвоніть у поліцію… повідомляйте’’.    

Хто справді був ‘’у темі’’, так це т. в. о. начальника ГУНП в Херсонській області Микола Цап. Звертаючись до надеждівських ходоків, він терпляче пояснив людям, як їм діяти в цій ситуації: ‘’Я вам біля райвідділу поліції говорив і зараз кажу: шановні, йдемо і пишемо заяви, описуємо кожного, хто кого… Сьогодні всі ці заяви об’єднані. Вас викличуть до слідчого управління, нададуть осіб для впізнання — їх всіх сфотографували і додали до картотеки. Вони встановлені, ці люди. Ваша сторона нікого не била — про це мені розповідали. Ті, хто били, їхні дії будуть розслідувані…’’.

Погрожували і хати палити!

Представник ФГ ‘’Оазис Півдня’’ Оксана Кузишина розповідає про настрій, який охопив у ці дні Надеж­дівку.

— Який там настрій! — говорить співрозмовниця. — Село знову збурене до краю протиправними діями, які провокує керівництво ТОВ ‘’Глобал-Інвест’’. Не діждавшись рішення Господарського суду Херсонської області, безкарні ділки знову викликали на підмогу озброєних до зубів ‘’тітушок’’. Молодчики весною не давали нам засівати поля, а зараз нахабно збирають чужий урожай. 

— Ті ж самі приїхали?

— Ні, вже інші. Але їхні дії такі ж. Насильство над селянами може призвести до найгіршого — масових заворушень.

— Навіть так?

— А що ж ви хотіли: ‘’тітушки’’ розправляються з усіма, хто під руку попадає. І жінками теж.

Не оминули ‘’тітушки’’ навіть голову Чаплинської райдержадміністрації, який, обприсканий газом з балончиків, тікав від злочинців лісосмугою. Нас вони ображали, називаючи ‘’бидлом’’, ‘’животними’’, погрожуючи спалити хати. 

— Як ви оцінюєте ініціативу Міністерства юстиції України щодо створення антирейдерських штабів, зокрема на Херсонщині?

— Ой… Якби Міністерство юстиції не накрутило з підробленим рішенням Керченського суду, всього цього, що відбувається у Надеждівці, не було б! А штаб… Ви ж самі бачили! Додам хіба що одне: це не міжнаціональний конфлікт, як хтось інформував представників ОБСЄ. Це конфлікт закону і беззаконня. А хто конкретно на чиєму боці — побачимо.

k  k  k

Як повідомив тимчасово виконуючий обов’язки начальника ГУНП в Херсонській області Микола Цап, для охорони публічного порядку та безпеки громадян на місце події терміново був направлений майже увесь особовий склад Чаплинського відділення поліції, бійці роти поліції особливо призначення та підрозділу ‘’КОРД’’ обласного главку поліції. На теперішній час процес збору врожаю призупинений. Громадянам рекомендовано звернутися до суду щодо встановлення права власності врожаю. Одна з вантажівок зі скошеною соєю заарештована і перебуває на території Чаплинського відділення поліції. Відкриті кримінальні провадження за ч. 1 ст. 122 ‘’Умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження’’, ч. 3 ст. 296 ‘’Хуліганство’’ та ч. 2 ст. 342 ‘’Опір представникові влади, працівникові правоохоронного органу…’’ Кримінального кодексу України. Встановлюються всі обставини події.

Василь ПІДДУБНЯК.