У сільського старости арештували ‘’Ford Ranger’’ | Печать |
Новости - Общество
07.09.2017 05:55

Арешт на автомобіль ‘’Ford Ranger’’ 2016 року випуску, власником якого є староста Дудчиного Тавричанської сільради Каховського району Ашир Гусейнов, наклав Херсонський міський суд.

Приводом для цього стали розбіжності між інформацією у поданій старостою декларації за 2016 рік і вартістю машини. З відповідним клопотанням до суду звернулося Головне управління Національної поліції в Херсонській області. У ньому вказано, що в провадженні слідчого управління обласного ГУ НП перебуває кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 368-2 Кримінального кодексу України. 

Провадження було відкрите після мо­ніторингу Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування прокуратурою Херсонської області. З’ясувалося, що сумарний дохід сім’ї старости Дудчиного за 2016 рік склав 118 100 гривень. Проте 3 квітня 2017 року Ашир Гусейнов придбав авто ‘’Ford Ranger’’ вартістю 1 021 060 грн.

‘’Ст. 368-2 КК передбачає кримінальну відповідальність за набуття особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, у власність активів, вартість яких перевищує 1 тисячу неоподаткованих мінімумів доходів громадян, законність підстав набуття яких не підтверджено доказами.

Станом на 1 січня 2017 року 1 неоподаткований мінімум доходів громадян дорівнював 800 грн. Таким чином, Ашир Гусейнов набув у власність рухоме майно вартістю, що перевищує 1 тисячу неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 800 тисяч гривень. З огляду на це ‘’Ford Ranger’’ є предметом вказаного злочину і визнаний речовим доказом у кри­мінальному провадженні’’, — вказано в ухвалі суду від 22 серпня.

Ч. 1 ст. 368-2 КК (‘’Незаконне збагачення’’) передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 2 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю до 3 років з конфіскацією майна.

Олександр ПІТОЄВ.