Є шанс стати ‘’великою Ялтою’’ | Печать |
Новости - Общество
07.09.2017 05:55

10

Про особливості формування місцевих бюджетів на наступний фінансовий рік та про потенційні можливості створення Скадовської міської об’єднаної територіальної громади йшлося під час загальних зборів членів Херсонського регіонального відділення Асоціації міст України, яке відбулося в цьому курортному місті. Керівники територіальних громад області висловили власну думку, поділилися думками стосовно недоліків цьогорічного бюджетного процесу, можливих ризиків, котрі можуть вплинути на формування нових бюджетів. Це той важливий спектр роботи, яким сьогодні переймаються всі громади. Чим прискіпливіше вони поставляться до формування цього важливого документу вже сьогодні, тим більша вірогідність, що передбачених коштів вистачить на відповідні статті витрат і що належні їм кошти субвенцій будуть розподілені правильно.

На конструктивну роботу в цьому напрямі націлив колег голова РВ АМУ, міський голова Херсона Володимир Миколаєнко. Вже сьогодні зосередитися на ретельній перевірці кожної за­кладеної цифри закликав керівників органів місцевого самоврядування Херсонщини по скайп-зв’язку виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан: ‘’Не чекайте, поки проект бюджету зайде на затвердження. Не мовчіть, якщо помітили якусь невідповідність, аби не допустити недофінансування провідних галузей’’. Олександр Слобожан відповів на численні запитання, зосередився на тому, що в проекті держбюджету на наступний рік закладена нова формула розподілу освітньої субвенції та нові методи фінансування первинної ланки медичної допомоги, а також на тому, як законотворчі ініціативи та принципова позиція асоціації сприяють захистові інтересів органів місцевого самоврядування. Окремо йшлося про важливість посилення контролю за формуванням адекватних потребам громад обсягів освітньої та медичної субвенції.

Учасники ознайомилися зі здобутками курортного Скадовська, з процесом реконструкції об’єктів соціально-культурної сфери, комунального господарства, благоустрою, що є основою туристичної привабливості дитячого курорту. Від реконструкції набережної — до спроб сортованого збирання ТПВ, встановлення сучасного вуличного освітлення, яким сьогодні охоплено вже понад 90% території міста. Йшлося також про досвід роботи відділу надання адміністративних послуг виконкому міськради, який відвідали учасники зібрання.

Незважаючи на те, що пік курортного сезону вже позаду, місто продовжує дбати про чистоту та впорядкованість як центру, так і околиць, запевнив міський голова Олександр Яковлєв. Від цього залежать і престиж, і привабливість, і нарощування доходів місцевого бюджету. Демонструючи оздоровчий та туристичний потенціал, господарі представили унікальний туристичний маршрут, яким користується дедалі більше відпочивальників, — подорож на острів Джарилгач, який називають українськими Мальдівами.

Обговорюючи конфігурацію створення Скадовської міської ОТГ, міський голова зазначив, що торік тривали активні перемовини з навколишніми селами в радіусі 20 км, до яких він звернувся з ініціативою про об’єднання. Однак вна­слідок відмови створювати ОТГ з боку с. Антонівки, що в передмісті (за 3 км), решта згодних сільських рад опинилися відрізаними через відсутність межі. Сьогодні ж Антонівка нібито переглядає свою категоричну відмову і налаштована повернутися до теми об’єднання.

На противагу Скадовську, решта територіальних громад причорноморської смуги зде­більшого доволі специфічно ставляться до створення ОТГ, не кваплячись навіть обговорювати їх варіанти. Натомість у разі створення потужних об’єднаних громад вздовж чорноморського узбережжя області можна було б говорити про унікальні можливості утворення на Херсонщині туристичного кластера на кшталт ‘’великої Ялти’’. Це дало б небувалий поштовх розвитку курортної зони, впорядкуванню її території та інвестиційній привабливості. І, як зазначалося, насамперед від цього виграли б місцеві громади.

Олена НЕЧИПУРЕНКО.