Состав редакции

/images/redaktors/gupinaav.jpeg

Жупина Анатолий Владимирович

Главный редактор.

e-mail:   newday@ukr.net

Тел.: (0552) 45-43-60, 33-44-00, 45-43-59.

images/redaktors/gupinalm.jpeg

Жупина Людмила Михайловна

Первый заместитель

главного редактора.

Тел. (0552) 45-49-24.

 

/images/redaktors/yaitskiyam.jpg

Яицкий Анатолий Николаевич

Заместитель главного

редактора.

Тел. (0552) 45-46-21.

Весь состав редакции...
ПРЕСС-КЛУБ "НОВЫЙ ДЕНЬ"                                                 ГОСТИ ПРЕСС-КЛУБА

Если вопросы, которые вас волнуют, стоят того, чтобы сформировать общественное мнение или получить широкий резонанс, обращайтесь в независимый  пресс-клуб «Новый день», который объединяет несколько десятков средств массовой информации не только Херсонщины, а и представителей общенациональных СМИ в нашем регионе…

Пошук німецьких могил не зупиняють
Новости - Общество
05.10.2017 07:58

154 могили німецьких солдатів часів Другої світової війни вдалося знайти представникам Народного союзу Німеччини з догляду за військовими похованням (Volksbund Deutsche Kriegsgraberfursorge) у Каховці. Протягом вересня тут тривала ексгумація останків, похованих на колишньому німецькому кладовищі в центрі міста між 1941 і 1943 роками. Нині на цьому місці знаходиться парк Слави з братськими могилами танкістів 25-го гвар­дійського полку і невідомих радянських солдатів.

— Усі ці роботи велися за схемою поховань 1942 року, знайденою в архіві Бундесвера. Проте вона була неповною, адже не враховувала пізніші поховання. Виявилося, що на колишньому кладовищі стоїть дитсадок, початкова школа, кілька багатоповерхівок. Тому 2 жовтня ексгумацію припинили і продовжать наступного року, — розповів заступник каховського міського голови Володимир Федченко.

За його словами, в самих роботах задіяно кілька осіб: представники Volksbund, спеціалізованої київ­ської компанії ‘’Пам’ять і слава’’ і волонтери пошукового клубу ‘’Каховка’’. Після завершення ексгумації всіх знайдених солдатів перепоховають на німецькому збірному військовому цвинтарі у Кропивницькому.

— У багатьох могилах були знайдені жетони з інформацією про померлих. На жаль, тільки 30 із них перебувають у хорошому стані, тож є надія точно встановити ці імена, — додав Володимир Федченко. — Загалом усі ці могили були в доброму стані. Ніхто навіть не думав, що вдасться знайти таку їх кількість. Мабуть, це пов’язано з тим, що вони знаходилися у віддалених частинах парку. Адже чималу частину могил встигли перекопати ще у повоєнні роки.

Олег БАТУРІН.