Не місто, а музей! | Печать |
Новости - Общество
12.10.2017 07:29

Включення Нової Каховки до Списку історичних населених місць України створило неочікувані проблеми для жителів старої частини міста. Як стверджує міський голова Володимир Коваленко, відтепер для заміни вікон або банального ремонту на фасаді житлових і нежитлових будинків необхідно отримати спе­ціальні дозволи.

Для отримання роз’яснень і пошуку можливості виключення міста зі вказаного списку Новокаховська міськрада звернулася до Міністерства культури України. Проте заступник міністра Тамара Мазур у своїй офіційній відповіді зазначила, що на сьогодні у Мінкульту відсутні достатні підстави для подання пропозицій Кабінету Міністрів України про виключення Нової Каховки зі Списку історичних населених місць України. З метою опрацювання вказаного питання вона порадила міськраді звернутися до відповідних наукових та науково-дослідних установ щодо отримання висновку про історико-культурний потенціал міста і доцільність його перебування у вказаному списку.

Також вона нагадала, що об’єкт культурної спадщини — забудова історичного центру Нової Каховки в межах паркової зони, стадіону та забудови пр-ту Дніпровський, вул. Героїв України, Маяковського, Першотравневої — має бути занесений до Державного реєстру нерухомих пам’яток України як такий, що повністю зберіг свою планувальну структуру, індивідуальне просторове вирішення, являє собою цінний цілісний містобудівний ансамбль споруд, поєднаних функціонально, стилістично, гармо­нійно пов’язаний з оточуючим ландшафтом. Саме тому, за словами Тамари Мазур, 18 квітня 2017 року вказана історична забудова Нової Каховки занесена до реєстру як пам’ятка містобудування з категорією місцевого значення, охоронний № 115-Хр.

Одна з ініціаторок цього рішення, новокаховська активістка, член Національної спілки архітекторів України Тетяна Євсєєва неодноразово зазначала, що відтепер буде складно комусь руйнувати стару частину міста та проводити жахливі й хаотичні зовнішні ремонти на будинках.

Водночас Володимир Коваленко стверджує, що, крім шкоди, внесення історичної забудови до Державного реєстру нерухомих пам’яток України нічого місту не дало: ‘’Мешканці одного з будинків по вул. Історичній скаржаться, що там провалюються стіни. А якщо чоловік вночі притулиться до жінки, то всі 8 квартир почують, як він її любить. І ще люди питають — чи ми вже живемо у музеях?’’.

Іван КІЧИЧ.