Состав редакции

/images/redaktors/gupinaav.jpeg

Жупина Анатолий Владимирович

Главный редактор.

e-mail:   newday@ukr.net

Тел.: (0552) 45-43-60, 33-44-00, 45-43-59.

images/redaktors/gupinalm.jpeg

Жупина Людмила Михайловна

Первый заместитель

главного редактора.

Тел. (0552) 45-49-24.

 

/images/redaktors/yaitskiyam.jpg

Яицкий Анатолий Николаевич

Заместитель главного

редактора.

Тел. (0552) 45-46-21.

Весь состав редакции...
ПРЕСС-КЛУБ "НОВЫЙ ДЕНЬ"                                                 ГОСТИ ПРЕСС-КЛУБА

Если вопросы, которые вас волнуют, стоят того, чтобы сформировать общественное мнение или получить широкий резонанс, обращайтесь в независимый  пресс-клуб «Новый день», который объединяет несколько десятков средств массовой информации не только Херсонщины, а и представителей общенациональных СМИ в нашем регионе…

З мовчазної згоди депутатів
Новости - Общество
12.10.2017 07:33

9

Комунальним майном громади розпоряджається не відомо хто і невідомо як. Про наповнення бюджету міста у даному випадку мова не йде.

Факт неправомірного використання земельних ділянок у Каховці на вересневому засіданні виконавчого комітету міськради визнав заступник міського голови Іван Орєхов. Виправити ситуацію, за його словами, досі заважала від­сут­ність у міськраді юриста. Проте безлад у місті має місце не лише з землею, а й з використанням комунального майна, яке могло б приносити непоганий дохід усій громаді.

Чи не найбільш резонансний з цих об’єктів розташований у самісінькому центрі міста. Вбудоване нежитлове приміщення в цій п’ятиповерхівці на вулиці Набережній, 9, площею 83,9 кв. м, не одне десятиліття займає громадська організація ‘’Каховська міська організація ветеранів України’’. ‘’Новий день’’ неодноразово розповідав про те, як представники цієї організації відмовлялися надавати коментарі стосовно своєї діяльності й влаштовували застілля у приміщенні, власником якого є територіальна громада міста.

За чий рахунок був цей бенкет? ‘’Щороку з міського бюджету надається підтримка статутної діяльності організації ветеранів війни. Приміром, у 2016 році — у сумі 24 тисячі гривень. З них на продукти витрачено 9200 грн., канцтовари — 2900 грн., перед­плату періодичних видань — 696 грн.’’, — повідомив міський голова Андрій Дяченко.

Відмовити ветеранській орга­нізації у наданні такої фінансової підтримки у 2017 році за­пропонували члени виконкому. Мовляв, громадські організації мають бути в рівних умовах і брати участь у конкурсі грантів із бюджету на загальних підставах. Як зазначив один із членів виконавчого комітету, ‘’ніхто ж не заважає тій же молоді опікуватися ветеранами і займатися організацією заходів до 8 і 9 Травня. Можливо, вони це зроблять значно краще’’. Проте депутатський корпус з такими аргументами не погодився і допомогу організації з бюджету виділив.

Крім цього, ветеранська організація має ще один надзвичайний бонус від громади у вигляді приміщення. Його вона використовує абсолютно безоплатно і без будь-яких договорів з міськрадою. Це є порушенням чинного законодавства, зокрема, Закону України ‘’Про оренду державного та комунального майна’’.

— Балансоутримувачем приміщення на Набережній, 9, визначене КП ‘’Каховська керуюча компанія’’. Воно ж є учасником правовідносин щодо оренди комунального майна територіальної громади міста. Проте між КП ‘’ККК’’ і ветеранською організацією відсутні будь-які договірні відносини,— визнає Андрій Дяченко.

Андрій Сєров, який донедавна очолював КП ‘’Кахов­ська керуюча компанія’’, розповів, що при передачі майна з балансу КП ‘’Наш дім’’ на баланс КП ‘’ККК’’ у 2012 році мова йшла лише про житловий фонд.  ‘’За період господар­ської діяльності до ‘’ККК’’ від Каховської міськради не надходило жодних правових документів, які б делегували право володіння, користування та розпорядження вказаним нежитловим приміщенням. На підставі чого ветеранська організація його займає, ‘’Каховській керуючій компанії’’ невідомо’’, — сказав він.

У той же час міськрада кілька років тому витратила бюджетні кошти на оформлення права власності на нежитлові приміщення комунальної власності, у тому числі й у будинку на Набережній, 9. Відповідне свідоцтво видане 17 січня 2015 року.

Цікаво, що інші громадські організації мають укладені договори і навіть сплачують орендну плату місту: ГО ‘’Асоціація інвалідів ‘’Довіра’’, Каховське міське товариство інвалідів ‘’Надія’’, міське  товариство воїнів-інтернаціона­лістів, ГО ‘’Каховське народне ополчення’’.

Безоплатне використання приміщення ветеранською організацією міський голова пояснює статтею 20 Закону ‘’Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту’’. Відповідно до неї органи місцевого самоврядування без­оплатно повинні надавати таким організаціям будинки, приміщення, обладнання та інше майно, необхідне для здійснення їх статутних завдань та звільняти від сплати за комунальні послуги в межах середніх норм споживання і за телефон. Проте тут є один важливий нюанс — законодавець поширює вказані пільги ви­ключно для ветеранів війни. За інформацією управління праці та соцзахисту населення Каховської міськради, станом на 1 серпня п. р. у них на обліку перебувають 729 осіб, що мають статус ветеранів Другої світової війни і прирівняних до них.

У самій же ветеранській організації завжди дуже вільно трактували статус ветерана війни. Її багаторічний голова Олександра Дар’їна називала себе ‘’ветераном Великої вітчизняної’’, хоча згодом ви­знала, що насправді має статус лише ‘’дитини війни’’. Коли ж її запитували про інших 70-річ­них ‘’ветеранів’’, з’ясовувалося, що вони є лише ‘’ветеранами праці’’. Тому ми вирішили дізнатися, а чи дійсно ця орга­нізація має право на пільги відповідно до ст. 20 Закону ‘’Про статус ветеранів війни’’, на який посилається міський голова? І направили запит до ветеранської організації з проханням надати інформацію про ветеранів війни, які є її членами. Попросили також розпо­вісти й про те, яку саме допомогу надають вони фронтовикам і учасникам бойових дій. Однак усі наші питання були проігноровані.

Як з’ясувалося, навіть у міськраді не знають — чи має Каховська ветеранська орга­нізація в своїх лавах ветеранів війни? ‘’Ця інформація в управ­лінні праці та соцзахисту населення міськради відсутня’’, — стверджує Андрій Дяченко.  Як же так виходить, що міськрада надає пільги і матеріальну допомогу організації, але в той же час не знає, чи вона справді має на все це право? Усе це свідчить про безвідповідальне ставлення чиновників і депутатів Каховської міськради до використання комунального майна територіальної громади і бюджетних коштів. Цікаво, скільки ще таких необлікованих приміщень можна нарахувати в Каховці? І коли у міс­цевої влади вистачить волі поставити у даній проблемі крапку і використовувати комунальне майно відповідно до вимог чинного законодавства та з максимальною користю для всієї громади?

Олег БАТУРІН.