Таксі для особливих пасажирів | Печать |
Новости - Общество
12.10.2017 07:34

13

Цей вид незвичного таксі, яке презентували днями в Херсоні, обіцяє бути особливо гуманним, оскільки обслуговуватиме людей з обмеженими можливостями. Це не те таксі, де водій нервує, якщо пасажир довго не виходить, невдоволено намагається кудись пристроїти великі валізи, довезли до потрібного місця та швидше спекатися пасажира, поспішаючи вже на новий виклик, розповідали автори ідеї запровадження соціального таксі для інвалідів-візочників.

— Водії нашого таксі — це люди, котрі самі з інвалідністю, яка дозволяє їм керувати транспортним засобом, — розповів під час презентації служби соціального таксі голова громадської організації ‘’Спілка інвалідів України ‘’Рідна земля’’, яка є засновником підприємства організації інвалідів України ‘’Спроможна громада ‘’Рідна земля’’ Юрій Маринчак. — Вони не тільки привезуть у пункт призначення, а й допоможуть людині з обмеженими фізичними можливостями висадитися, в разі необхідності подолати перешкоду у вигляді крутого пандуса.

Цей соціальний проект не розрахований на отримання прибутку, підкреслив Юрій Маринчак. Запустити його в тестовому режимі допомогли бізнесмени-меценати. Поки що вдалося придбати лише один спе­ціально пристосований автомобіль. Є наміри купити ще один. На період тес­тування послуга виклику соціального таксі є безкоштовною. Далі з особ­ливого пасажира планується брати за поїздку до 50 грн. — такою є середня вартість послуги звичайного таксі в обласному центрі. Зрозуміло, що, зважаючи на величезну кількість людей, на яких розрахована така послуга, одного-двох автомобілів замало, тож у планах організаторів — розвинути послугу та створити аналогічну службу таксі для людей з обмеженими можливостями не лише в Херсоні, а й запустити проект у Каховці та Новій Каховці.

Зі слів засновників служби со­ціального таксі, призначене воно не тільки для людей в інвалідному візку, а й для осіб з іншими нозологіями. Авто пристосоване для перевезення кількох осіб, груп дітей чи дорослих. Унікальний автомобіль можна викорис­товувати й для транспортування лежачих хворих, що дуже актуально в нашому місті, підкреслювали учасники прес-конференції, котрі зазнали на собі такого нещастя. Приміром, у транспортуванні лежачих хворих з лікарні додому.

— Це дуже важливий проект, який нарешті запустили в Херсоні — одному з перших міст, де наважилися розв’язати проблему пересування людей з інвалідністю, — зазначила в. о. заступника міського голови Олена Рузгіс. — У місті проживають понад 13 тисяч осіб з обмеженими можливостями, у т. ч. тисяча дітей. Не всі є інвалідами з дитинства, багатьох нещастя спіткало зненацька. Від такого ніхто не застрахований. Приміром, торік трапилося понад півтисячі випадків інсультів, цьогоріч — 260. Зрозуміло, що ‘’швидка’’ доставить пацієнта в лікарню, однак є тяжкі випадки наступної реабілітації, коли пересування хворого у відповідному стані стає подеколи непосильним тягарем для рідних. Тож у машині таксі є ноші та обладнане місце для перевезення такої категорії пасажирів з супроводом.

Місту, як зазначалося, вкрай бракує спеціально пристосованого громадського транспорту для пересування людей з інвалідністю. Всього 2 тролейбуси з низькою посадкою не вирішують ситуації. А тим часом проблеми скористатися послугами виникають не тільки у інвалідів, а і в матусь з дитячими візочками. Що там транспорт, обурювалися присутні, немає будинків, особливо старого фонду, які б мали елементарні пандуси. Проблемою є й відсутність пониження бордюрів, що унеможливлює перетинання вулиць на візках, підтвердила член Всеукраїнської громадської організації інвалідів, радник херсонського міського голови Яна Лебедєва. Вона перелічила плюси соціального таксі, порівнюючи його з таксі звичайним: ‘’У звичайне неможливо покласти візок, водій не знає, як пересадити людину, як скласти візок, він поспішає. Тож со­ціальне таксі — це передусім безпека’’.

Директор підприємства, яке надаватиме послуги таксі, Олександр Власов сам пересувається на інвалідному візку, тож ретельно підбирав транспортний засіб за комфортністю та функціональністю.

Представники центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді наголошували, що місту потрібна чітка взаємодія між органами місцевої влади та учасниками цього важливого соціального проекту, на запровадження якого в Херсоні учора навіть не сподівалися.

Олена НЕЧИПУРЕНКО.