Состав редакции

/images/redaktors/gupinaav.jpeg

Жупина Анатолий Владимирович

Главный редактор.

e-mail:   newday@ukr.net

Тел.: (0552) 45-43-60, 33-44-00, 45-43-59.

images/redaktors/gupinalm.jpeg

Жупина Людмила Михайловна

Первый заместитель

главного редактора.

Тел. (0552) 45-49-24.

 

/images/redaktors/yaitskiyam.jpg

Яицкий Анатолий Николаевич

Заместитель главного

редактора.

Тел. (0552) 45-46-21.

Весь состав редакции...
ПРЕСС-КЛУБ "НОВЫЙ ДЕНЬ"                                                 ГОСТИ ПРЕСС-КЛУБА

Если вопросы, которые вас волнуют, стоят того, чтобы сформировать общественное мнение или получить широкий резонанс, обращайтесь в независимый  пресс-клуб «Новый день», который объединяет несколько десятков средств массовой информации не только Херсонщины, а и представителей общенациональных СМИ в нашем регионе…

Назріває збурення жильців
Новости - Общество
12.10.2017 07:35

Акцією протесту мешканці багатоповерхівок Херсона, де створені товариства співвласників багатоквартирних будинків, пообіцяли привернути увагу влади до гострої кризи, котра виникла внаслідок неповернення їм державою боргів по субсидіях. Про свої наміри їх представники заявили під час ініційованої ними прес-конференції. Як зазначалося, з незрозумілих причин така ситуація склалася лише в 2—3 областях України.

Представники товариств співвласників багатоповерхівок доведені до відчаю та не розуміють, як переживуть зиму будинки та їхні мешканці, якщо надходження коштів з держбюджету по житлових субсидіях склало не більше 1% від потреби. А кількість мешканців будинків, котрі користуються субсидіями, перевалила за 70%. Віртуально нараховані кошти ніяк не можливо використати на підготовку житлового фонду до зими. Страшно передбачити, які наслідки матиме для зношених мереж перша ж подача тепла. Будинки, яким понад 20—40 років, перед кожним опалювальним сезоном мають бути відповідно підготовленими: відремонтовані, замінені за потреби та перевірені внутрішньо-будинкові ділянки мереж, крани, заслінки тощо. У разі виникнення аварійних ситуацій з цього приводу вже неможливо буде дорікнути теплопостачальникам або міським підрозділам ЖКГ.

Підготовка житлового фонду до зими полягає не тільки в перевірці теплових мереж, а й систем електропостачання, підкреслювали в один голос представники ОСББ. Особливо в світлі останніх трагічних подій, пов’язаних з пожежами внаслідок замикання електропроводки. Нині загроза загострюється через те, що жильці починають дедалі біль­ше обігріватися електропри­ладами.

Ще влітку представники ОСББ під час візиту на Херсонщину Володимира Гройсмана озвучили свою проблему та вручили прем’єру колективне звернення, підписане 240 головами ОСББ Херсонщини. У ньому за­значалося, що область залишилася без можливості підготуватися до осінньо-зимового пе­ріоду та забезпечити стабільне функціонування життєво важливих систем міського господарства населених пунктів області через заборгованість державного бюджету перед місцевими бюджетами в частині погашення заборгованості за нараховані субсидії. З 14 млрд. грн., виділених на погашення заборгованості по субсидіях, Херсонській області дісталося лише 4,75 млн. грн., тоді як  потреба складає 482,5 млн. грн. (тільки в обласному центрі — 154,5 млн. грн.). Через щомісячне зростання заборгованості по пільгах і субсидіях погіршується фінансово-господарська діяльність ОСББ, не можна проводити роботи в рамках програми ‘’Тепла оселя’’, оскільки  нестабільне фінансування не дає змоги залучати та ефективно використовувати кредитні кошти на впровадження енергозберігаючих технологій. У місті працює близько 600 об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, і, на жаль, з взірцевих господарів ми перетворюємося на боржників — перед електро-, водо-, газопостачальними підприємствами. І це негативно позначається на  іміджі, ефективності установ та такого успішного у нашому місті руху.

‘’Не наша вина, а біда, що подекуди отримувачами пільг та субсидій є до 70% власників квартир у будинку! І ті, хто сумлінно сплачує усі видатки готів­кою, також стають заручниками обставин…’’. Думками стосовно критичної ситуації ді­лилися представники ОСББ Любов Тхоровська, Світлана Стрілець, Лариса Оленков­ська, Тетяна Якименко та інші.

Олена НЕЧИПУРЕНКО.