Солдати повернулися з війни | Печать |
Новости - Общество
01.11.2017 08:48

1Лише двох бійців, котрі були поховані в невідомій братській могилі під Каховкою, вдалося ідентифікувати місцевим пошуковикам. Молодший лейтенант Іван Платонович Соколов, 1918 р. н., і нагороджений двома медалями "За відвагу" сержант Дмитро Ревашин, 1916 р. н., більше 70 років пролежали в землі разом із десятками інших захисників міста від нацистських загарбників.
Невідоме поховання вдалося знайти абсолютно випадково, під час буріння свердловини біля однієї з АЗС 22 червня. Протягом 9 днів пошуковикам військово-патріотичного клубу "Каховка" вдалося підняти з землі останки 62 бійців. Усі вони були поховані хаотично, немов нашвидкуруч. Віддавати їм належну шану вже після війни ніхто не став: про місцезнаходження такої кількості загиблих солдат ніхто ніколи не згадував. Нецікавою була їхня доля і керівництву радянської армії.
Більше того: знахідка у лісосмузі на околиці міста поставила під сумнів загальноприйнятну версію про історію звільнення Херсонщини від нацистів. Адже як стверджувала радянська історіографія і пропаганда, в боях за визволення Каховки брали участь частини 4-го Українського фронту, 44-ї армії під командуванням Василя Хоменка, 41-ї Стрілецької дивізії, 2-ї Гвардійської армії, 2-го Гвардійського мехкорпусу, 1-го та 13-го стрілецьких корпусів і кінно-механізованої групи "Ураган". Про 3-ю Гвардійську стрілецьку дивізію і 1-у Гвардійську червонопрапорну донську козачу кавалерійську дивізію так звані історики війни чомусь воліли не згадувати.
28 жовтня, в день 73-ї річниці визволення України від нацистських загарбників, останки 62 солдат знайшли свій спокій у братській могилі в парку Слави Каховки. А 2 листопада каховчани відзначать річницю визволення свого міста від німецьких військ.
Олег БАТУРІН.