Вибори відбулися. Які результати? | Печать |
Новости - Общество
01.11.2017 09:29

10Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА здійснювали моніторинг за перебігом голосування та роботою дільничних виборчих комісій на перших місцевих виборах в об’єднаних територіальних громадах Херсонщини. А вже 30 жовтня координатор ОПОРИ Максим Єлігулашвілі (на фото) розповів представникам ЗМІ про результати виборів та зафіксовані порушення.

Вибори пройшли у 10 нових об’єднаних територіальних громадах, які об’єднали майже 54 тисячі виборців. 1059 кандидатів у депутати сільських та селищних рад змагалися за 224 відповідні мандати. Процес організації та проведення волевиявлення забезпечували 132 члени територіальних виборчих комісій та понад 650 членів дільничих виборчих комісій.
За даними Максима Єлігулашвілі, в  цілому спостереження від ОПОРИ за перебігом дня голосування на перших виборах в ОТГ Херсонщини не зафіксували суттєвих, системних порушень, які можуть істотно вплинути на результати виборів на дільницях та поставити під сумнів волевиявлення громадян. Але зовсім без порушень не обійшлося. Так, спостерігачі ОПОРИ з початку дня голосування зафіксували низку фактів неналежного виготовлення виборчих бюлетенів, включаючи відсутність у їхніх текстах кандидатів, помилки у написанні персональних даних кандидатів, некоректне вказування назви виборів. У Софіївській ДВК в бюлетені було виявлено відсутність кандидата в депутати, відповідно ТВК змушена була в оперативному порядку додруковувати і довозити бюлетені.
"Масові порушення процедури включення виборців до переліку осіб, котрі голосують за місцем перебування, зафіксовані в дільничних виборчих комісіях Іванівського району. Замість чітко визначеної процедури комісії приймали до розгляду списки з печатками медичних працівників, робили спільно завірені списки без заяв виборців та відповідних довідок. Такі дії фактично можуть створити підстави для оскарження законності волевиявлення громадян", — вважає Єлігулашвілі. За даними спостереження ОПОРИ, ключовим зловживанням, зафіксованим спостерігачами, є спроби видачі бюлетенів виборцям без пред’явлення паспорта (Іванівська, Високопільська, Борозенська ОТГ), знаходження осіб, що не мають права перебувати на дільницях (Любимівська, Станіславська та Білозерська ОТГ).
Більшість системних процедурних порушень була обумовлена незлагодженою роботою та низьким рівнем компетентності членів окремих ДВК та їхнім безвідповідальним ставленням до виконання своїх обов’язків.
"На цих виборах ми могли знову побачити дії формальних "спостерігачів" та "журналістів" як фактори дестабілізації роботи комісій: парамілітариські групи в Ювілейнівській ОТГ, велика кількість спостерігачів з доволі агресивною формою поведінки на Костянтинівській ДВК, присутність чоловіків, за зовнішністю схожих на тітушок, на ДВК Білозерської ОТГ", — додав Єлігулашвілі.
Але вибори по двох округах відбулись, і ми маємо такі результати: у  більшості ОТГ зберегли свої посади голови центрів нових громад — переобрано станіславського сільського голову Володимира Желудченко, високопільського та іванівського селищних голів — відповідно Руслана Заставу та Віктора Дебелого, головою Любимівської селищної ради переобрано Сергія Коновалова. Головою сільських ОТГ Чулаківки, Борозенського та Бехтер переобрано чинних голів — Світлану Корольову, Галину Кузьміну та Михайла Бурака. Зміни відбулись у двох ОТГ: головою Білозерської ОТГ стала Антоніна Чередник, а головою Костянтинівської — Олексій Кільдеров. Головою Ювілейнівської сільської ОТГ обрано Романа Пустового.
Ірина ЧЕРЕНКОВА.