Чужих дітей не буває | Печать |
Новости - Общество
01.11.2017 09:31

12Не секрет, що в Україні йде тенденція до закриття інтернатів. Держава скорочує сиротинці під приводом зменшення кількості покинутих дітей. Натомість заклади для малечі без батьків не втомлюються створювати релігійні громади. Днями одна з таких, за підтримки німецького благодійного фонду, відкрила вже сороковий в Україні дитбудинок сімейного типу — по вул. 49-ї Гвардійської дивізії, 30-А, в Херсоні.

Двоповерховий особняк, зведений з нуля, розташований поряд із церквою. Саме її парафіянами є подружжя Нестеруків, котрі опікуються дитячим будинком сімейного типу. У родині, яка вже оселилася у новому будинку, 16 дітей — 6 власних і 10 прийомних. Перших малюків пара всиновила у 2007 році, переїхавши до Херсона з Миколаївщини.
— У церкві, до якої ми приїхали, вже були діти, і вони шукали батьків. Ми відгукнулися на цей заклик, і так сталося, що збагатіли одразу на 8 дітей, — пригадує голова дитбудинку сімейного типу Микола Нестерук.
На той час Нестеруки вже мали двох власних дітей, сьогодні ж їх — шестеро. Хоча в родині не звикли розділяти малечу на свою і чужу, та навіть мало які знайомі знають, хто в Нестеруків прийомний. Тому-то старші діти, котрим вже виповнилося 18, не хочуть полишати сім’ю. Ну а незабаром вона стане ще більшою, бо Ольга Нестерук знову вагітна.
Ще донедавна родина мешкала при церкві, на другому поверсі будівлі. Малеча не приховує: окремий будинок, в якому 9 спалень і 6 туалетних кімнат, їй подобається більше. Де буде чия кімната, діти розподілили ще тоді, коли їхня простора хатинка будувалася, і от тепер в них заселилися. В середині особняка все зроблено з сучасним підходом і смаком. В інтер’єрі переважають мінімалізм та функціональність. Щасливі хлопчаки та дівчатка обіцяють, що прибиратимуть самі у своїх кімнатах.
У день освячення будинку для родини Микола та Ольга влаштували день відкритих дверей у своїй новій домівці, з частуванням, чим Бог послав. Нехай всі приходять і переконуються: всиновлювати варто, бо чужих дітей не буває.  
Марина САВЧЕНКО.