Состав редакции

/images/redaktors/gupinaav.jpeg

Жупина Анатолий Владимирович

Главный редактор.

e-mail:   newday@ukr.net

Тел.: (0552) 45-43-60, 33-44-00, 45-43-59.

images/redaktors/gupinalm.jpeg

Жупина Людмила Михайловна

Первый заместитель

главного редактора.

Тел. (0552) 45-49-24.

 

/images/redaktors/yaitskiyam.jpg

Яицкий Анатолий Николаевич

Заместитель главного

редактора.

Тел. (0552) 45-46-21.

Весь состав редакции...
ПРЕСС-КЛУБ "НОВЫЙ ДЕНЬ"                                                 ГОСТИ ПРЕСС-КЛУБА

Если вопросы, которые вас волнуют, стоят того, чтобы сформировать общественное мнение или получить широкий резонанс, обращайтесь в независимый  пресс-клуб «Новый день», который объединяет несколько десятков средств массовой информации не только Херсонщины, а и представителей общенациональных СМИ в нашем регионе…

Індикатори якості освіти
Пресс-клуб "Новый День" Отчеты о конференциях - Пресс-клуб "Новый День" Отчеты о конференциях
06.04.2017 12:07

Цьогоріч на зовнішнє незалежне оцінювання станом на 24 березня на Херсонщині зареєструвалися близько 7 тисяч учасників. Про це повідомив під час прес-конференції директор Херсонського регіонального центру оцінювання якості освіти (ЦОЯО) Максим Кирпенко. На аналогічний період минулого року зареєстрованих було на тисячу більше. 17 березня завершилася реєстрація на основну сесію ЗНО, а зараз завершується дореєстрація та перереєстрація осіб, котрі допустили помилки в реєстраційних документах або бажають внести інші поправки.

1 та 8 квітня відбуваються пробні тестування, на які в Херсонській та Миколаївській областях (Миколаївська область підпорядковується Херсонському ЦОЯО) зареєструвалися 5856 осіб, котрі обрали до складання понад 9 тисяч тестів. Для проходження тестування створені відповідні пукти в Херсоні, Генічеську, Олешках, Каховці та Новій Каховці.

Нинішнього року результати зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури, математики АБО історії України (період ХХ — початок ХХІ століття) та одного з предметів на вибір учня зараховуються як результати Державної підсумкової атестації (ДПА) за освітній рівень повної загальної середньої освіти для випускників старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів 2017 року.

Кожен зареєстрований учасник ЗНО має право скласти тести не більше ніж з 4 навчальних предметів. Оцінювання проводитиметься за програмами, затвердженими наказом Міністерства освіти і науки України від 03.02.2016 № 77 «Про затвердження програм зовнішнього незалежного оцінювання для осіб, які бажають здобувати вищу освіту на основі повної загальної середньої освіти», — з української мови і літератури, з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії та російської мови. Зовнішнє незалежне оцінювання результатів навчання, здобутих на основі загальної середньої освіти, буде проходити з 23 травня до 16 червня.

Подання реєстраційних документів для участі в додатковій сесії ЗНО учасникам АТО, особам з неконтрольованих територій, які не змогли зареєструватися в основний період, а також особам, які за рішенням судів перебувають в установах Державної пенітенціарної системи України, відбуватиметься з 3 до 19 травня. А сесія пройде в липні з урахуванням того, щоб вони встигли на вступну кампанію.

Для визначення результатів ЗНО-2017 з кожного предмета буде встановлено «пороговий бал».

Наразі триває вирішення питань з організованим підвезенням учнів до пунктів тестування. Цим займаються місцеві органи освіти, зазначив начальник управління освіти та науки облдержадміністрації Євген Криницький. Цьогоріч 11-класники закінчать навчальний рік до 23 червня. До цього терміну будуть уже відомі результати ДПА і повністю підготовлений пакет документів про загальну середню освіту та сертифікати ЗНО.

— У 2017-му, як ніколи за останні два роки, зросла кількість учнів-екстернів з Криму — 400 випускників прибудуть на материкову Україну (в основному в прикордонні райони) з анексованої АРК, аби скласти екстерном екзамени та отримати атестати про освіту україн­ського зразка і взяти участь у ЗНО та отримати можливість подальшого здобуття освіти в Україні, адже документи, що видаються окупа­ційною владою, не визнаються ніде, окрім Росії, — зазначив Євген Криницький. — І багато батьків випускників нарешті усвідомлюють, що з такою «освітою» у них немає майбутнього. Очікується, що для таких категорій осіб будуть зарезервовані бюджетні місця у вишах Херсонської, Миколаївської та Одеської областей, адже це українські діти. Якщо в 2015-му бажаючих кримчан скласти ЗНО на материковій Україні було лише 90, торік — 160, то цьогоріч їх кількість майже потроїлася. У пробному тестуванні взяли участь 10 осіб із АРК.

Про організацію проведення міжнародного моніторингового дослідження PISA–2018 (The Programme for International Student Assessment) — міжнародної програми оцінки якості системи освіти, суть якої полягає в опитуванні 15-річних учнів про отримані у школі знання та навички, розповіла проректор з питань моніторингу якості освіти КЗ «Академія неперервної освіти» Світлана Одайник. Програма проводиться під егідою Організації економічного співробітництва і розвитку. Останнього разу опитування проводили у 2012 році, участь у ньому взяли 70 країн. В Україні відповідальним за PISA є Український центр оцінювання якості освіти (УЦОЯО).

— Тест будуть проходити школярі, обрані за допомогою спеціального алгоритму експертів PISA (рівна кількість 15-річних учнів як із сільських та міських шкіл, так і зі спеціалізованих ліцеїв, йдеться не про весь клас, а про певну кількість учнів від кожної школи), — розповіла Світлана Одайник. — Учасники здаватимуть тести з 3 предметів: читання, математики та природничих наук, а також з одного предмету, який становить фокус дослідження (минулого разу зосередилися на вирішенні проблем та фінансовій грамотності). Протягом 2 годин учні відповідають на запитання, які стосуються певної життєвої ситуації. Крім цього, учні та директори шкіл заповнюють анкету про шкільну систему та навчальне середовище загалом. Це дає змогу зрозуміти, наскільки діти долучаються до навчального процесу, який вплив на них мають школа, вчителі, батьки.

Олена НЕЧИПУРЕНКО.