Состав редакции

/images/redaktors/gupinaav.jpeg

Жупина Анатолий Владимирович

Главный редактор.

e-mail:   newday@ukr.net

Тел.: (0552) 45-43-60, 33-44-00, 45-43-59.

images/redaktors/gupinalm.jpeg

Жупина Людмила Михайловна

Первый заместитель

главного редактора.

Тел. (0552) 45-49-24.

 

/images/redaktors/yaitskiyam.jpg

Яицкий Анатолий Николаевич

Заместитель главного

редактора.

Тел. (0552) 45-46-21.

Весь состав редакции...
ПРЕСС-КЛУБ "НОВЫЙ ДЕНЬ"                                                 ГОСТИ ПРЕСС-КЛУБА

Если вопросы, которые вас волнуют, стоят того, чтобы сформировать общественное мнение или получить широкий резонанс, обращайтесь в независимый  пресс-клуб «Новый день», который объединяет несколько десятков средств массовой информации не только Херсонщины, а и представителей общенациональных СМИ в нашем регионе…

Район «здихався» музичної школи
Новости - Культура
30.03.2017 11:17

28 грудня 2016 року Каланчацька районна рада прийняла рішення № 334 про реорганізацію та передачу Гаврилівської школи естетичного виховання райради та її майна зі спільної власності територіальних громад району в комунальну власність селищної ради Каланчака, який став адміністра­тивним центром створеної об’єднаної територіальної громади. Та, в свою чергу, відмовилася прийняти даний комунальний заклад, оскільки Гаврилівська сільрада, яка уві­­й­шла до складу ОТГ, не була його засновником й не здій­снювала управління. Тому попередньо рішення селищною радою про надання згоди про прийняття школи не приймалося, акта приймання-передачі не було. Від початку при першому зверненні до селищної ради педагогічного колективу, який фактично завис у повітрі, там пояснили, що, якщо ситуація не зміниться, в подальшому ОТГ готова роз­глянути можливість прийняти працівників Гаврилівської школи до Каланчацької школи естетичного виховання, що­правда, не в середині навчального року, а з початку нового.

Працівники перебували у відчаї, адже вони з 1 січня продовжували працювати без зарплати — офіційно не звільнені, не переведені і ніким не при­йняті на нове місце роботи. Одночасно батьки вихованців справно сплачують за навчання дітей. Попри це, заклад не фінансується, бо виключений з фінансової мережі райради. Викладачі натомість не полишають робочих місць, боячись перерви педстажу і втрати права на педагогічну відпустку та оздоровчих.

Від імені колективу Гаври­лівської ШЕВ викладачі М. Покрашенко, В. Сергеєва-Булаш, С. Покрашенко та К. Савчук звернулися до редакції газети, аби їм допомогли знайти вихід із ситуації, яка стала в їхньому випадку безвихідною. Зі слів викладачів, у райраді та відділі культури райдержадміністрації, з яким вони тривалий час до цього мали нормальні робочі стосунки, їх навіть чути й розуміти не хотіли, списуючи на те, що справу зроблено і назад повернути нічого вже не можна, аби відновити фінансування.

Оскільки з часу поспішної передачі райрадою закладу невідомо кому і куди пройшло вже 2 місяці, упродовж яких колектив намагався цивілізовано знайти спільну мову з колишніми та потенційними майбутніми господарями, аж поки всі зрозуміли, що чекати марно, ми звернулися за консультацією до регіонального консультанта з юридичних питань Асоціації міст України, яка працює в сфері реформи місцевого самоврядування, Анатолія Негри. «Після вивчення документів, які свідчать про безпідставність передачі райрадою закладу без відповідних попередніх погоджувальних процедур, що викликало со­ціальне збурення, було запропоновано Каланчацькій ОТГ віднайти резерви, аби прямо зараз прийняти гаврилівців до штату школи естетичного виховання в Каланчаку. Голова ОТГ Володимир Зінчук поставився з розумінням до розв’язання наболілої ситуації і погодився працевлаштувати вчителів уже з 1 березня, — пояснює Анатолій Петрович. — Невиплачену ж зарплату за фактично відпрацьований час можна повернути лише через суд».

За словами представників трудового колективу Гаврилів­ської школи, в райраді, аби ті не подали судового позову за порушення трудового законодавства (хоч на словах постій­но закликали «звертайтеся до суду»), вирішили в обманний спосіб переконувати їх писати заднім числом з 1 січня заяви на відпустки за власний рахунок. Мовляв, аби стаж не втратити, бо грошей вам за той період все одно ніхто вже не за­платить. Люди у відчаї написали заяви, як їм надиктували, а коли оговталися, зрозуміли, що тепер і до суду не можуть звернутися, щоб відшкодувати зароблене за 2 місяці.

«Школа поки юридично існує, не ліквідована, — переповідають останні події доведені до відчаю гаврилівські вчителі. — Не зрозуміло, навіщо було примушувати нас писати заяви за власний рахунок за січень-лютий, а з 1 березня таки написати про переведення до каланчацької школи. Ніхто нам так і не пояснив у райраді логіки таких хитро­сплетінь і чому власне все це сталося, ніхто не вибачився за моральні та матеріальні збитки, адже залишити людей, цілі сім’ї посеред зими з такими високими комунальними тарифами на голодному пайку без засобів до існування — це верх цинізму. А ще це невимовно принизливе поневіряння впродовж двох місяців по чиновницьких кабінетах та нестримне бажання чиновників «зам’яти» недолугу ситуацію, так вчинивши з викладачами та вихованцями».

Враховуючи реформування освітянської галузі загалом, а також процеси децентралізації, Міністерству культури по­трібно розробляти такі механіз­ми, які дали б можливість зберегти унікальну систему мистецьких шкіл, де діти здобувають початкову мистецьку освіту, але по факту мінкульт наразі лише «обговорює механіз­ми збереження та розвитку мережі мистецьких шкіл в умовах децентралізації». А тим часом на практиці перекоси, які виникають, не додають честі цьому відомству, яке покликане своєчасно контролювати та захищати інтереси культурно-мистецької освіти.

Олена НЕЧИПУРЕНКО.