Состав редакции

/images/redaktors/gupinaav.jpeg

Жупина Анатолий Владимирович

Главный редактор.

e-mail:   newday@ukr.net

Тел.: (0552) 45-43-60, 33-44-00, 45-43-59.

images/redaktors/gupinalm.jpeg

Жупина Людмила Михайловна

Первый заместитель

главного редактора.

Тел. (0552) 45-49-24.

 

/images/redaktors/yaitskiyam.jpg

Яицкий Анатолий Николаевич

Заместитель главного

редактора.

Тел. (0552) 45-46-21.

Весь состав редакции...
ПРЕСС-КЛУБ "НОВЫЙ ДЕНЬ"                                                 ГОСТИ ПРЕСС-КЛУБА

Если вопросы, которые вас волнуют, стоят того, чтобы сформировать общественное мнение или получить широкий резонанс, обращайтесь в независимый  пресс-клуб «Новый день», который объединяет несколько десятков средств массовой информации не только Херсонщины, а и представителей общенациональных СМИ в нашем регионе…

«…Людина кожна якоюсь мірою поет»
Новости - Культура
20.04.2017 09:09

3

Цей вислів Максима Рильського став гаслом поетичного аматорського конкурсу його імені "Троянди й виноград", презентація якого відбулася днями в УНІАН. Свого часу троє представників Херсонщини — Василь Піддубняк, Анатолій Марущак та Людмила Степаненко — були лауреатами попередніх конкурсів і на всю Україну заявили про унікальний літературний хист поетів південного краю.

Нинішній поетичний аматорський марафон триватиме майже півроку — по вересень включно, після чого журі у складі поетів Бориса Олійника, Івана Драча, головного редактора журналу «Дніпро» Миколи Луківа, літераторів Петра Засенка, Станіслава Шевченка, мецената, президента корпорації «Еталон» Володимира Бутка, директора Київського літературно-меморіального музею М. Т. Рильського Вікторії Колесник та Максима Рильського-молодшого — онука славетного поета, визначать 12 лауреатів конкурсу, яких запросять до столиці на літературно-мистецький вечір урочистої церемонії вшанування, під час якої гості читатимуть свої вірші, отримають дипломи та почесні відзнаки — кришталеві троянди.

Це вже четвертий конкурс для поетів-аматорів. Як і в попередні роки, його організаторами виступили родинний фонд Максима Риль­ського, Український фонд культури та Київський літературно-меморіальний музей М. Т. Риль­ського за підтримки корпорації «Еталон». У кожному з попередніх конкурсів брали участь від 200 до 250 авторів з усіх регіонів, але найбільш активними виявилися Київ, Житомирська, Херсонська, Полтавська, Дніпропетровська та Хмельницька області. Наймолодшим учасникам було 10—12 років, найстаршим — 70—80. Чи не найактивнішою виявилася учнівська молодь — школярі та студенти, а також учителі, викладачі, журналісти. Були й медики, бухгалтери, архітектори.

На думку Бориса Олійника, це найбільший в Україні аматорський поетичний конкурс та найдемократичніший, оскільки виключає будь-які обмеження, аби жила в людині поетична іскра Божа. Іван Драч вважає, що поетичний вернісаж продовжує благородну справу Максима Риль­ського — надає путівку в творче життя молоді, відкриває нові імена. Він запропонував включити в творчий доробок такий улюблений Максимом Тадейовичем жанр, як сонет. Микола Луків підкреслює, що конкурс надає можливість людині будь-якого віку та роду занять оприлюднити свою поетичну душу та серце.

— «Троянди й виноград» ставить за мету відкрити хист людини, яка, можливо, пише тільки для себе, — зазначає Максим Рильський, голова родинного фонду свого діда. — Поет завж­ди гостро відчуває ритми та болі життя, концентровано викладає їх, а ми отримуємо духовний зріз суспільства, можливо, емоційний, але не менш достовірний від рейтингів та опитувань.

Умовами конкурсу передбачено 4 номінації: патріотична лірика, філософська, інтимна та пейзажна. Від кожного учасника чекають один або кілька віршів (бажано, хоча б один сонет) у друкованому вигляді загальним обсягом до 150 рядків. Усі твори потрібно надсилати на адресу музею М. Рильського: 03039, м. Київ-39, вул. Максима Рильського, 7, з поміткою «Поетичний вернісаж». Остання дата на поштовому штемпелі — 25 вересня. Учасники мають визначити та назвати номінацію свого твору, а також вказати: ПІБ, повну адресу, контактний телефон, вік, освіту, місце роботи, посаду. Надіслані твори не рецензуються та не повертаються.

Олена НЕЧИПУРЕНКО.