Состав редакции

/images/redaktors/gupinaav.jpeg

Жупина Анатолий Владимирович

Главный редактор.

e-mail:   newday@ukr.net

Тел.: (0552) 45-43-60, 33-44-00, 45-43-59.

images/redaktors/gupinalm.jpeg

Жупина Людмила Михайловна

Первый заместитель

главного редактора.

Тел. (0552) 45-49-24.

 

/images/redaktors/yaitskiyam.jpg

Яицкий Анатолий Николаевич

Заместитель главного

редактора.

Тел. (0552) 45-46-21.

Весь состав редакции...
ПРЕСС-КЛУБ "НОВЫЙ ДЕНЬ"                                                 ГОСТИ ПРЕСС-КЛУБА

Если вопросы, которые вас волнуют, стоят того, чтобы сформировать общественное мнение или получить широкий резонанс, обращайтесь в независимый  пресс-клуб «Новый день», который объединяет несколько десятков средств массовой информации не только Херсонщины, а и представителей общенациональных СМИ в нашем регионе…

П'єсу терориста поставили в Новій Каховці
Новости - Культура
19.06.2017 12:18

4

Виставу за п’єсою бойовика з Челябинська, котрий воював проти України на боці ‘‘ДНР’‘ у 2014 році, презентував на сцені Новокаховського приладобудівного технікуму місцевий народний молодіжний театр ‘‘Шанс’‘. Вона називається ‘‘П’ятниця, день перед суботою’‘, росій­ського драматурга Єгора Чєрлака. Під своїм справжнім іменем, Геннадій Грігорьєв, останній відомий також як кореспондент челябинських видань.

— Ця вистава — метаморфоза і одночасно психологічна драма та біблейська притча про важку долю підлітків, — розповіла режисер театру ‘‘Шанс’‘ Антоніна Матвієнко. — Дайте дитині кубики — і будь-які кордони зникнуть. А якщо діти збираються вдвох або втрьох, то вони можуть розіграти ціле життя.

Сам же Грігорьєв-Чєрлак розповідає про свою п’єсу так: ‘‘У меня события развиваются в тюремном детском садике, там дети, рождённые в тюрьме. И один из мальчиков, фантазируя, говорит всем: ‘‘А мой папа — Путин!’‘. До речі, в оригіналі головні дійові особи п’єси носять відомі в Росії імена: Путін, Кіркоров, Прохоров. У 2014-му під назвою ‘‘Гра в кубики’‘ її поставив московський ‘‘Театр на Юго-Западе’‘, і вже тоді її презентували як виставу за п’єсою ‘‘ополченця’‘ з ‘‘ДНР’‘. У своїх інтерв’ю російським ЗМІ Єгор Чєрлак-Грігорьєв розповідав, що того ж 2014 року пішов ‘‘добровольцем’‘ воювати проти України на території окупованої Донецької області.

Нову виставу ‘‘Шансу’‘ глядачі сприйняли доволі критично. Бага­тьох здивував вибір драматургійної основи — дуже слабкої і несподівано для цього знаного молодіжного театру ‘‘дорослою’‘ за сюжетом і навіть агресивною. Проте ще більше питань виникло після того, як стала відома інформація про автора п’єси.

Сама Антоніна Матвієнко стверджує, що нічого не знала про минуле Єгора Чєрлака. ‘‘Я була на виставі ‘‘Гра в кубики’‘ у Москві і вже тоді звернула увагу на цю п’єсу. Однак ми її повністю переробили і головною темою її зробили дитячу мрію про гарне життя та безкінечну дитячу любов’‘, — розповіла вона автору цих рядків.

Проте на виставу ‘‘Шансу’‘ звернули увагу в Службі безпеки України. За інформацією її представників, в разі, якщо буде доведена причетність автора п’єси до незаконних збройних формувань на території України, Новокаховському приладобудівному технікуму і театру ‘‘Шанс’‘ буде рекомендовано зняти виставу зі свого репертуару.

Новокаховський народний молодіжний театр ‘‘Шанс’‘ заснований понад 40 років тому. Довгий час він працював при місцевому електромашзаводі, а останнім часом при приладобудівному технікумі. Практично кожна вистава театру була подією. Серед найкращих його постановок — ‘‘Маленький принц’‘, ‘‘Панночка’‘, ‘‘Країна сліпих’‘, ‘‘Все, як ви хотіли’‘ та багато інших.

Олег БАТУРІН.

Фото автора.