Состав редакции

/images/redaktors/gupinaav.jpeg

Жупина Анатолий Владимирович

Главный редактор.

e-mail:   newday@ukr.net

Тел.: (0552) 45-43-60, 33-44-00, 45-43-59.

images/redaktors/gupinalm.jpeg

Жупина Людмила Михайловна

Первый заместитель

главного редактора.

Тел. (0552) 45-49-24.

 

/images/redaktors/yaitskiyam.jpg

Яицкий Анатолий Николаевич

Заместитель главного

редактора.

Тел. (0552) 45-46-21.

Весь состав редакции...
ПРЕСС-КЛУБ "НОВЫЙ ДЕНЬ"                                                 ГОСТИ ПРЕСС-КЛУБА

Если вопросы, которые вас волнуют, стоят того, чтобы сформировать общественное мнение или получить широкий резонанс, обращайтесь в независимый  пресс-клуб «Новый день», который объединяет несколько десятков средств массовой информации не только Херсонщины, а и представителей общенациональных СМИ в нашем регионе…

‘’Чорноморські ігри’’: повернення казки
Новости - Культура
14.08.2017 06:01

1

Володаркою гран-прі XV ювілейного Всеукраїнського благодійного фестивалю, що після 4-річної перерви знову відбувся у Скадовську, стала наша землячка Єлизавета Волощенко.

‘’Цей фестиваль дуже крутий! Я просто щаслива, що потрапила сюди!’’ — не приховує емоцій 15-річна Аліє Бекірова (на фото) з смт. Іслям-Терек (Кіровське) АР Крим. Кримськотатарська народна пісня ‘’Дохтур’’ про кохання дівчини до лікаря підкорила скадовську публіку і журі ‘’Чорноморських ігор’’ та вивела Аліє у фіналісти фестивалю в категорії ‘’Дівчата старшої групи’’.

Для тих, хто слідкує за популярними пісенними конкурсами, ця пісня добре відома. Адже саме з нею Аліє Бекірова брала участь у телепроекті ‘’Голос. Діти’’ у 2015 році. А у 2013-му вона була переможницею кримського пісенного конкурсу ‘’Джанли сес’’ (‘’Живий голос’’). Підтримати ж її до Скадовська приїхала потужна команда близьких і друзів. ‘’Загалом на ‘’Чорноморські ігри’’ було відібрано три учасники з Криму, котрі ставали переможцями нашого конкурсу ‘’Джанли сес’’. Цьому конкурсу 9 років, він був започаткований телеканалом АТР і понині триває на півострові’’, — розповіла координатор цього конкурсу Гулізар Мустафаєва.

Крім Аліє, у Скадовську у півфіналі виступили також 9-річна Емілія Куртсеїтова з села Рощине Джанкойського району і 10-річний Сервер Карабаєв з смт. Біюк-Онлар Курманського (Красногвардійського) району Криму. ‘’З Криму було багато конкурсантів, котрі насправді показали, що в них живе дух перемоги. Мені дуже сподобалося те, як вони виступали, як вони тримають себе на сцені’’, — зазначив продюсер, генеральний директор телеканалів М1 і М2, член журі Валентин Коваль.

‘’Херсонська Вітні Г’юстон’’

57 вокалістів і вокальних груп із різних куточків України були відібрані до півфіналу ‘’Чорноморських ігор’’, що відбувся 4 серпня. А на другий день фестивалю тут визначили переможців ‘’Казки біля Чорного моря’’ в кожній з семи номінацій. Найбільш хвилюючий для усіх них етап — боротьба за гран-прі — став головною інтригою третього, останнього дня ‘’ЧІ’’.

— Гран-прі XV ювілейного фес­тивалю ‘’Чорноморські ігри’’ за­воювала 11-річна Єлизавета Волощенко з Херсона!’’ (на фото) — оголошує зі сцени засновник фестивалю, президент компанії ‘’Таврійські ігри’’ Микола Баграєв.

— Це просто неймовірно! — захоплено вигукує переможниця. Трохи згодом вона розповіла ‘’Новому дню’’, що мріє стати зіркою. ‘’Попереду багато роботи’’, — серйозно стверджує Єлизавета. За її словами, взяти участь у фестивалі їй порадила її викладач вокалу. Вона ж обрала для виконання пісню Вітні Г’юстон.

— У нас є традиція, — вже після виходу зі сцени звернувся до володарки гран-прі Микола Баграєв. — Я фотографуюся з кожним переможцем, а через 5—7 років чекаю від нього цю фотографію з пропозицією виступити на ‘’Чорноморських іграх’’ як гостю. Пообіцяєш це мені?’’. ‘’Так!’’ — не замислюючись ані на мить, відповідає Єлизавета.

Подарунком для володарки гран-прі став комплект професійного обладнання вокаліста. Решту переможців фіналу теж не обділили — цінні призи і відзнаку ‘’Золотий дельфін’’ отримав кожен. Майбутніми зірками україн­ської естради назвали їх і члени журі, і організатори, і присутні на фестивалі зірки. Приміром, одна з наймолодших учасниць, 6-річна Вероніка Морська з Білої Церкви Київської області, змусила поважне журі навіть розплакатись. Один із них — композитор Руслан Квінта — зробив Вероніці незвичайний подарунок. ‘’Лише раз у своєму житті я подарував свою пісню співачці. Цією співачкою була Софія Ротару. А другу свою пісню я подарую тобі’’, — пообіцяв він.

— Ця 6-річна дівчинка, яка тримала мікрофон, її маленька ручка потрапила прямо в серце. Це щось неймовірне! Я ридав, як дитя! Тому що заради цього варто проводити подібні конкурси’’, — доповнив співак, продюсер Олексій Потапенко.

Розчулила своїм зізнанням присутніх і член журі, народна артистка України Тіна Кароль: ‘’Бути тут для мене — одкровення. Колись маленькою дівчинкою я стояла на цій самій сцені, і посіла 3-є місце. Але це нічого не значить, адже для мене найголов­ніше — це цілеспрямованість, прагнення, праця та завзятість. Найважливіше — це ваша внут­ріш­ня перемога. Вірте в себе, і мої вам оплески сьогодні!’’.

Крім юних конкурсантів, всі три дні фестивалю на головній сцені працював ‘’зірковий десант’’, більшість із яких свого часу були переможцями та лауреатами ‘’Чорноморських ігор’’. Публіка просто шаленіла під час виступів Dzidzio і Monatik. Знайшли своїх вдячних глядачів Тіна Кароль, Анюта Славська, Індіра, Positiff, Michelle Andrade, Open Kids, Alekseev. Щоправда, деякі з виконавців виглядали досить дивно на суто дитячому фестивалі. Зокрема, такі епатажні і доволі ‘’дорослі’’ Потап і Настя, Оля Полякова та Марія Яремчук.

Також прикро, що організатори фестивалю залишили без уваги справді актуальних сучасних українських виконавців, що могло б привернути до ‘’Чорноморських ігор’’ ще більшу увагу меломанів. Хоча б таких, як Onuka, ‘’Дахабраха’’ чи Panivalkova — відомих далеко за межами нашої країни.

Чекайте на ‘’Чорноморські’’ знову!

Найчастіше у Миколи Баграєва в Скадовську запитували: ‘’Чому у фестивалі сталася 4-річна пауза? І чи відбудеться він наступного року?’’.

— Спочатку ми не проводили ‘’Чорноморські ігри’’ з економічних причин, потім — і з політичних. А сьогодні ми двічі радіємо з того, що їх вдалося відродити, — терпляче відповідав президент компанії ‘’Таврійські ігри’’. — Мабуть, я сьогодні можу точно сказати, що ми будемо проводити цей фестиваль традиційно. Тим більше, маємо багато музичних каналів і FM-станцій, що можуть також пропагувати і стимулювати українську музику та артистів. А ми можемо зробити в це свій внесок.

Головна ж заслуга в тому, що цьогорічні ‘’Чорноморські ігри’’ відбулися, лежить на Херсон­ській обласній раді і облдерж­адміністрації, про що з гордістю розповів голова ОДА Андрій Гордєєв. За його словами, на це дитяче музичне свято з обласного бюджету виділили 2 міль­йони гривень. ‘’Для нас важливо було зробити перший крок — об’єднати людей навколо цього фестивалю. Крім того, подібними заходами ми прагнемо підняти туристичний потенціал Херсонщини. Тож ми з [головою облради Владиславом] Мангером спіймали Баграєва з проханням відродити ‘’Чорноморські ігри’’. І я вдячний йому, що він почув нас’’, — зазначив Гордєєв.

Голова ОДА відзначив, що нині величезною проблемою на морських курортах області є розміщення гостей: вільних місць немає ані на Арабатській Стрілці, ані в Скадовському районі. ‘’Чорноморські ігри’’, Кам’янська Січ — подібні місця і подібні масові заходи допомагають нам брендувати нашу область та повернути їй туристичний потенціал’’, — наголосив Андрій Гордєєв.

— ‘’Чорноморські ігри’’ ми за­снували у 1998 році, і з того часу вони стали візитною карткою Херсонської області та одним із кращих фестивалів України. За­вдяки йому в країні з’явилося багато зірок української естради. Тому особливо зворушливим є відроджувати ‘’Чорноморські ігри’’. А в цьому заслуга є, мабуть, нашої спільної хорошої творчої роботи з ОДА та облрадою. Окрема за це їм подяка. Сподіваюся, що разом ми багато-багато років будемо проводити і дарувати дітям це чудове свято’’, — підкреслив Микола Баграєв. 

Як додав президент ‘’Таврій­ських ігор’’, проводити подібні фестивалі зараз стало значно простіше, ніж 5 чи 10 років тому: ‘’Завдячуючи технічному прогресу і новим технологіям. Навіть тим же соцмережам, в яких ми активно працюємо і залучаємо аудиторію. До того ж, стала кращою якість навчання дітей у студіях і школах. З’явилося багато підготовлених артистів. Тож, думаю, що у Скадовську багато хто з нинішніх зіркових гостей буде з острахом дивитися на своїх майбутніх конкурентів. Особисто ж мені дуже хотілося б, аби з’явилася шалена кількість виконавців якісної україномовної музики, якої нам, на жаль, ще не вистачає’’.

Фестиваль і Скадовськ

Говорячи про ‘’Чорноморські ігри’’, неможливо не згадати про місце його проведення. Під час фестивалю відчувалося, що місцеві жителі справді чекали на його повернення. У фестивальні вечори на скадовській Набережній яблуку не було де впасти: тут можна було зустріти відпочиваючих з різних куточків України.

— Наше курортне місто поєднує кращі можливості для дитячого відпочинку, оздоровлення і для розвитку талантів. А ‘’Чор­номорські ігри’’ в цьому нам дуже допомагають, — розповів міський голова Скадовська Олександр Яковлєв. — Певен, що конкурсанти згадуватимуть через якийсь час цей фестиваль. А ми, зі свого боку, будемо забезпечувати якнайтепліший прийом. Як і цього разу. Хоча дехто вважає, що нині вийшло занадто гаряче — через спеку.

Під час фестивалю не обі­й­шлося й без ексцесів. На зміну шаленій спеці на третій день ‘’Ігор’’ до Скадовська прийшли град зі зливою і сильними поривами вітру. Внаслідок негоди на одному з п’ятиповерхових будинків знесло частину покрівлі, дещо постраждала головна сцена фестивалю. Також знесло час­тину покрівлі в готелі, де проживали організатори і техперсонал ‘’Чорноморських ігор’’, а уламки черепиці засипали припарковані під будівлею автівки.

— На щастя, ніхто не постраждав, хоча лиха негода наробила, — прокоментував міський голова. — Ми допомогли ліквідувати її наслідки і постійно брали участь у вирішенні організаційних питань. Вважаю, що ми впоралися. Адже в Скадовську люблять ‘’Чорноморські ігри’’. Всі чекали на цю подію, готувалися до неї. Віримо, що й наступного року фестиваль відбудеться обов’язково!

Олег БАТУРІН.