Пісні, що повертають молодість | Печать |
Новости - Культура
08.11.2017 11:06

1"Ви нам молодість повернули", — почулося десь із середнього ряду на фінальних акордах концерту. Півтори години у залі звучали пісні, улюблені мільйонами — з репертуару радянського естрадного метра Мусліма Магомаєва і маестро українського Миколи Мозгового. Шедеври двох легенд в одному концерті об’єднав молодий херсонський виконавець, володар оксамитового баритона Максим Лозовий.

Його завжди захоплювала творчість саме цих співаків, цьогоріч же є особливий привід їх вшанувати — Магомаєву виповнилося б 75 років, а Мозговому – 70… На жаль, обох немає серед живих вже давно, зате у пам’яті навічно їхні пісні — хіти, які так любить старше покоління. І саме його представники здебільшого були в залі, глядачі не скупилися на "Браво", адже виконавець повернув їх у часи молодості, а це дорогого варте. "Королева красоты", "Чертово колесо", "Благодарю тебя" з репертуару Магомаєва, "Минає день, минає ніч", "Материнська любов", "Любов останньою ніколи не буває" Мозгового — люди чекали цих пісень і так щиро за них аплодували. Це вже далеко не перший великий концерт артиста Херсонської філармонії, лауреата міжнародних конкурсів Максима Лозового. Як він сам розповів, обіцянку співати на сцені собі і людям дав 3 роки тому, на власний день народження, відтоді їй не зраджує.
— Не секрет, що організувати концерт у Херсоні, — страшенний тягар. Багато хто просто не ризикує, але я потихеньку це роблю. Чесно, попри достатньо широке анонсування заходу, навіть не очікував, що буде повна зала. Звичайно, хвилювався, можливо, це було помітно на першій пісні. Але потім наповнився отією неймовірною енергетикою людей і вийшов, знаєте, такий взаємообмін. Звісно, якби я займався суто вокальними питаннями, а не ще й організаторськими, то мені було б легше, але така вже доля артистів у Херсоні — хто, як не ти сам?, — розповів після концерту Максим Лозовий.
Втілити задум у життя молодому виконавцеві допомогли колеги та друзі. Виступи співака супроводили хореографічні постановки Народного художнього ансамблю танцю "Едельвейс" та знаменитої танцювальної пари, учасників телешоу "Танці з зірками" Ольги та Ігоря Бондаренків, а ведучою концерту стала журналіст ХДТРК "Скіфія" Ольга Гмиря. Допоміг в організації заходу і настоятель храму Святої Трійці отець Євгеній. Концерт благодійний — частину виручених коштів Максим вирішив передати людям, які втратили житло внаслідок пожежі у будинку на вул. П. Орлика в Херсоні.
В історії Максима Лозового не знайти сентиментальних ноток на кшталт співав із пелюшок, з дитинства мріяв стати співаком і т. д. Про те, що має досить потужний, просто ще необтесаний голос, хлопець дізнався під час навчання в університеті — Максим закінчив факультет культури і мистецтв ХДУ. Спеціальність обрав інструментальну, пов’язану з баяном. І от якось на одному з занять дозволив собі наспівати якусь із мелодій. Божу іскру у студентові помітив викладач. Маститий херсонський виконавець, заслужений артист України Віктор Гурба випалив: який там баян, та тобі ж голос треба розвивати! Так Максим став займатися вокалом,  а згодом і виступати на сцені, спочатку — університетській, потім — на різних концертних майданчиках міста. Сьогодні виконавця вже добре знають у Херсоні, люди чекають його концертів. Але музика — не єдина професія Максима Лозового, її він поєднує з журналістикою, спортивною, висвітлює змагання. І мені особливо приємно відзначити, що друкується колега у нашому "Новому дні". Кажуть, талановита людина — талановита у всьому. Тож побажати хочеться Максиму одного: нових успіхів, вдалого випробування славою, яка, як вже видно, його обрала (бо багато хто не витримує) і головне — щоб талановитого виконавця у нас не вкрали за кордон. Хоча сам Максим запевняє, що нікуди не збирається, досягнень прагне на рідній землі.  
Марина САВЧЕНКО.

P. S. Публіка ніяк не хотіла відпускати зі сцени Максима Лозового, і йому довелося виконувати пісню "на біс".