Сепаратиста засудили на 5 років | Печать |
Новости - Криминал
18.05.2017 08:49

Винним у вчиненні кримінального злочину за статтею 114-1 КК України (‘’Перешкоджання законній діяльності Збройних сил України та інших військових формувань’’) 15 травня визнав скандально відомого лідера партії ‘’СПАС’’ Едуарда Коваленка Генічеський районний суд. На лаву підсудних він потрапив за організацію в січні 2015 року мітингу у Генічеську проти мобілізації з закликами перекривати дороги, захоплювати адміністративні будівлі й проводити інші акції громадської непокори.

Справа проти Коваленка викликала чималий резонанс на антиукраїн­ських сайтах. Сепаратисти навіть за­кликали влаштовувати акції на під­тримку улюбленого ‘’партійного’’ діяча, проте ніхто з них так і не явився на жодне з судових засідань.

51-річний Едуард Коваленко — особа на Херсонщині доволі відома. У середині 2000-х він оголосив себе ‘’нащадком Рюриковичів’’, потрапив у тюрму за організацію масових заворушень проти тодішнього кандидата в Президенти Віктора Ющенка, а після виходу на волю створив партію ‘’СПАС’’ (Соціал-Патріотична Асамблея Слов’ян).

Перед виборами до Верховної Ради у 2010 році Коваленка піймали на гарячому під час розмальовування парканів у Каховці написами ‘’Олигархов на кол!’’ і притягли до адміністративної відповідальності. У 2013 році він брав участь у з’їзді ЛДПР у Москві.

Як зазначають генічеські ЗМІ, це перший судовий процес у цьому районі, коли сепаратист отримав заслужене покарання.

Олег БАТУРІН.