Состав редакции

/images/redaktors/gupinaav.jpeg

Жупина Анатолий Владимирович

Главный редактор.

e-mail:   newday@ukr.net

Тел.: (0552) 45-43-60, 33-44-00, 45-43-59.

images/redaktors/gupinalm.jpeg

Жупина Людмила Михайловна

Первый заместитель

главного редактора.

Тел. (0552) 45-49-24.

 

/images/redaktors/yaitskiyam.jpg

Яицкий Анатолий Николаевич

Заместитель главного

редактора.

Тел. (0552) 45-46-21.

Весь состав редакции...
ПРЕСС-КЛУБ "НОВЫЙ ДЕНЬ"                                                 ГОСТИ ПРЕСС-КЛУБА

Если вопросы, которые вас волнуют, стоят того, чтобы сформировать общественное мнение или получить широкий резонанс, обращайтесь в независимый  пресс-клуб «Новый день», который объединяет несколько десятков средств массовой информации не только Херсонщины, а и представителей общенациональных СМИ в нашем регионе…

У Новій Каховці загралися в ‘‘фашистів’‘
Новости - Криминал
19.06.2017 12:19

Символіка дивізії СС ‘‘Галичина’‘, проти якої ополчилися депутати Новокаховської міськради, як з’ясувалося, не підпадає під закон про заборону пропаганди комунізму і нацизму.

Боротьба з фашизмом стала чи не головною топ-подією в Новій Каховці цієї весни. Малопримітний пост у соцмережі з плакатом діючої в 1943—1945 роках україн­ської дивізії СС ‘‘Галичина’‘, розміщений депутатом міської ради Параскевою Джуманіязовою, викликав справжню бурю в ‘‘білому домі’‘. Її наслідком став депутат­ський запит секретаря міськради Олександра Лук’яненка щодо можливого злочину, передбаченого статтею 436-1 КК ‘‘Виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки...’‘ до керівників Новокаховської місцевої прокуратури і міжрайон­ного управління СБУ. Результатом цього стало відкрите кримінальне провадження проти Джуманіязової. ‘‘Наскільки я знаю, крапку в ній ще не поставлено. Проте ніяких звинувачень ніхто мені не висував. Але, скоріш за все, провадження буде закрите, оскільки плакат ‘‘Галичини’‘ не має жодного відношення до пропаганди нацизму і не заборонений українським законодавством’‘, — прокоментувала вона.

Водночас із цим новітні ‘‘борці з фашизмом’‘ не хотіли помічати заборонену україн­ським законодавством символіку націонал-соціалістичної робітничої партії Німеччини (свастику), а також антиукраїнську символіку, яку почали поширювати в соцмережах їхні колеги з провладних політичних сил міста. Не менші пристрасті вирували і на шпальтах місцевої комунальної преси. В ‘‘антифа­шистському запалі’‘ там почали поливати брудом кожного, хто не згоден з офіційною позицією міської ради. Апофеозом цього стали відверті образи на адресу колишніх директорів місцевих шкіл Олександри Козлової та Тетяни Ракші і їхніх родичів у статті під красномовною рубрикою ‘‘Деградантка’‘.

Як уже повідомляв ‘‘Новий день’‘, своєю поведінкою міська рада і її прибічники продемонстрували власне незнання української історії. Такий же висновок можна зробити і з офіційного коментаря директора Україн­ського інституту національної пам’яті Володимира В’ятровича. За його словами, символіка дивізії СС ‘‘Галичина’‘ не підпадає під заборону відповідно до вимог Закону ‘‘Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного тоталітарних режимів...’‘.

‘‘У цьому Законі відсутня символіка 14-ї гренадерської дивізії військ СС ‘‘Галичина’‘ (1-ї Української дивізії УНА). Тож вона не є символікою націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму, поширення або публічне використання яких в Україні заборонено’‘, — наголосив Володимир В’ятрович.

У свою чергу керівництво Нової Каховки сприйняло відповідь директора інституту національної пам’яті доволі скептично. ‘‘Якщо нема своєї пам’яті, то ніякий інститут пам’яті її тобі не замінить’‘, — заявив на останній сесії міськради міський голова Володимир Коваленко.

Олег БАТУРІН.